Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinzento

Moka Makinetka Kupres Kafetiera

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli używa, to może polecić jakieś firmy czy konkretne produkty z tej dziedziny ?

Nie wiem, ale chyba stalowe kawiarki są lepsze niż alu ?

Mnię się rozchodzi o taką na gaz stawianą.

Są jakieś wyróżniające się firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Używam starej stalowej moki Cona, firmy Bialetti.

Przez jakieś dwadzieścia lat użytkowania nabawiła się delikatnych błękitnych przebarwień od palnika gazowego, ale nadal wygląda bardzo dobrze.

Można śmiało powiedzieć, że te przebarwienia dodają jej uroku.

A jaką dobrą kawę parzy...

Aluminiowej moki nigdy nie miałem.

Słyszałem, że aluminium oprócz wielu zalet posiada, jedną wadę - nie jest obojętne dla zdrowia.

Wnętrza aluminiowych naczyń przed użyciem powinny być potraktowane stężonym kwasem azotowym.

Podczas takiego wytrawiania na powierzchni aluminium powstaje ochronna, obojętna dla zdrowia powłoka.

Zapewne te lepsze zaparzarki aluminiowe są odpowiednio zabezpieczone.

Te marketowe z pewnością zabezpieczone nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał aluminiową, bo kawa z takiej bardziej mi smakowała - miałem stalową i aluminiową mokę Bialettiego. O ile praktycznie od razu po zrobieniu kawy przepłucze się ustrojstwo i wysuszy, to nic się nie stanie strasznego z aluminium. No i trzeba regularnie używać, a jak leży w szafce dłużej to nigdy skręcona nie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zainteresować się również alternatywami jak np. syfony czy prasy francuskie (french press)

 

Prasy

http://allegro.pl/ekspres-do-kawy-prasa-francuska-zaparzacz-hit-i2174452186.html

http://allegro.pl/bodum-brazil-kafetiera-3-prasa-francuska-i2190385472.html

 

Tutaj syfon

http://www.ebay.com/itm/Yama-Stovetop-Syphon-Vaccum-Coffee-Brewer-Maker-5-cup-/320805890740?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item4ab1856ab4

 

 

Ja generalnie wybredny nie jestem ale kawa z syfonu (Hario Technica 2) smakowała mi najbardziej, z kolei prasa francuska jest zdecydowanie prostsza w użyciu i utrzymaniu czystości. Istnieje jeszcze coś takiego jak Aeropress ale to sposób zaparzania zdecydowanie najmniej ortodoksyjny :D Choć podobno kawę przyrządzoną za pomocą tego wynalazku doceniają smakosze


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam moka bialetti,na 6 filiżanek.Jest to chyba najtańszy express do kawy a jaki konkretny.Jeśli dobierzesz dobre ziarna kawy to będzie espresso takie jak w kawiarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aeropress jest dobrym rozwiązaniem, ale ciężko tu porównywać z moką. :D Szybciej można go porównać do syfonu, french pressa i dripa. Jak na razie nie piłem nigdy kawy z syfonu, a chciałbym spróbować. Z tych wymienionych metod, to preferuję dripa za lekkość naparu i bogactwo smaków. :)

 

Colector, kawa z moki to nie espresso. :) To po prostu kawa z moki. Jest inna, ale nie znaczy, że gorsza. Np. moja dziewczyna woli kawę z moki niż espresso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw jak smakuje kawa z aeropressu.Zastanawiam jakie ciśnienie powstaje wskutek wyciskania kawy.Podobno trzeba użyć sporej siły do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za ciekawe zagadnienia. Jak zwykle sprawa nie jest taka prosta jak by sie wydawało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw jak smakuje kawa z aeropressu.Zastanawiam jakie ciśnienie powstaje wskutek wyciskania kawy.Podobno trzeba użyć sporej siły do tego.

 

...Piłem wyśmienitą kawę z takiego urządzenia.

 

presso-initial-484x458.jpg

 

Problem uzywania siły przestaje mieć znaczenie...

www.presso-polska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas używałem tego, ale nie miałem cierpliwości i sprzedałem. Problemem jest stabilność temperaturowa, a raczej jej brak podczas ekstrakcji. Nie potrafiłem osiągnąć jakiejkolwiek powtarzalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.