Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówią górale: "Środa minie tydzień zginie", zgodnie z tym przesłaniem do piątku niedaleko.

Polecam piwo "Ciechan Wyborny Nieutrwalony" w mojej opini piwo prawie niemal idealne.

Gdybym przyznał się do tego, ze to ideał, zakończył bym poszukiwania, co za tym idzie degustację ;)

Smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Kormoranowe Warnijskie (polecam, dobre) i Miłosław Marcowe (nieco mnie rozczarowało), dzisiaj muszę skoczyć do źródełka po coś nowego :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio Kormoranowe Warnijskie (polecam, dobre) i Miłosław Marcowe (nieco mnie rozczarowało), dzisiaj muszę skoczyć do źródełka po coś nowego :)

Przykre jest to, że piwa z małych browarów trzeba szukać w "specjalistycznych" sklepach, ale warto. O Marcowym słyszałem wiele dobrego, Twoje rozczarowanie zachęca mnie do skosztowania i posiadania własnej opini ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj "męczę" swojaka IPA :P


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie piątek wieczór.

 

velkopopovickykozel11me.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bitburgera :)


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione z ciekawości w Żabce:

post-60083-1365795903,0467_thumb.jpg

Jak za 2,20, to niezłe ciemne piwko ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to, że piwa z małych browarów trzeba szukać w "specjalistycznych" sklepach, ale warto. O Marcowym słyszałem wiele dobrego, Twoje rozczarowanie zachęca mnie do skosztowania i posiadania własnej opini ;)

 

Czekam na to :)

 

U mnie się chłodzi Andrzejowe (Andrzej od Sklepiku - piwowar amator) Dark IPA, po wieczorku mam za sobą Hausta Bocka (ujdzie) i Smoky Joe'go ( asfalt z torfem rulez!).


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

 

Sączę sobie jasnego Paulnera w butelce 0,4l- i stwierdzam, że dalej jest dobre ale to już nie to samo co kiedyś, jakiś płytszy smak- zdecydowanie obecnie lepsze Svytrus niebieski oraz Obolon pszeniczny.

 

Ostatnio sporo piw kiedyś świetnych się skiepściło, choć podobno też smak się różni w poszczególnych warkach. Np. Ciechan Wyborne ten z zieloną etykietą, kiedyś wspaniałe piwo, teraz zakupione nie mogłem wypić taka kicha.

 

Ostatnio próbuję coraz to nowsze piwka- bardzo dobre Miloslaw Marcowe- ładnie zrównoważone.

 

Za to trafiłem na znakomite i niedrogie piwko- Zamkowe Niepasteryzowane- wypiłem 4 butelki z różną datą produkcji- tak samo dobre.

 

Za to chwalony na forach Komes z jasną etykietą, zupełnie mi nie podszedł- męczyłem niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopię temat.

 

Sączę sobie jasnego Paulnera w butelce 0,4l- i stwierdzam, że dalej jest dobre ale to już nie to samo co kiedyś, jakiś płytszy smak- zdecydowanie obecnie lepsze Svytrus niebieski oraz Obolon pszeniczny.

 

Ostatnio sporo piw kiedyś świetnych się skiepściło, choć podobno też smak się różni w poszczególnych warkach. Np. Ciechan Wyborne ten z zieloną etykietą, kiedyś wspaniałe piwo, teraz zakupione nie mogłem wypić taka kicha.

 

Ostatnio próbuję coraz to nowsze piwka- bardzo dobre Miloslaw Marcowe- ładnie zrównoważone.

 

Za to trafiłem na znakomite i niedrogie piwko- Zamkowe Niepasteryzowane- wypiłem 4 butelki z różną datą produkcji- tak samo dobre.

 

Za to chwalony na forach Komes z jasną etykietą, zupełnie mi nie podszedł- męczyłem niemiłosiernie.

W Paulanerze boli mnie ewidentne jego cena, chciaż Ciechan go dogania. O ile jestem w stanie zaakceptować wysoką cenę Ciechana jako browaru, który utrzymuje, ze dalej jest małym browarem, to cena Paulanera (reklamowanego juz nawet w TV) jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Na złego Ciechana nie trafiłem, albo moje kubki smakowe nie są tak wysublimowane.

Zamkowe piłem i potwierdzam, że na Tak, jednak mimo wcześniejszej deklaracji, po Marcowe nie miałem okazji sięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,....... to cena Paulanera (reklamowanego juz nawet w TV) jest dla mnie nie do zaakceptowania

 

Ja kupiłem butelkę 0,4l na promocji za 3,29 zł w Realu w Krakowie- chyba niezła cena:) Ale już do niego nie wrócę. Jak pisałem bardziej mi podchodzą pszeniczniaki litewskie czy ukraińskie.

 

A i jeszcze jedno piwko przypomniało mi się, które piłem nie tak dawno i bardzo mi zasmakowało- Krakowiak Nieklarowny (do kupienia w mniejszych sklepikach- w marketach go nie widziałem). Cena ok. 3 zł a piwo przednie.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guiness za 3,99 butelka - chyba w Carrefour przy Wileniaku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebel Lager Dunkel - 2,99 w promocji tescowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywiec, albo browar Czarnków Noteckie Ciemne


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pite Rebel Lager Vienna- nic ciekawego, oraz Gniewosz Jasne- najgorsze piwo jakie kiedykolwiek piłem, wszechobecna ciężka goryczka w dodatku posmak jakiegoś szamponu?! Trzy łyki i wylane.

 

Za to ostatnio zaszalałem za 8 zł kupiłem Bombardier Premium Bitter- napiszę tak. Poza piwami pszenicznymi to jedno z NAJLEPSZYCH piw jakie w życiu piłem- a trochę już tego się wypiło:) Polecam!

 

dsc02573.jpg

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś będę delektował się wyrobami Ambera. Lubię zmieniać smaki i próbować nowych piw. Coraz chętniej jednak wracam do klasycznego smaku pilznera i tutaj czeskie piwa chyba są jednak najlepsze. Często jednak jest tak, że zmieniają się preferencje, swego czasu bardzo smakowało mi piwo Twierdzowe i Raciborskie - obecnie jednak są dla mnie za słodkie.

Z polskich piw polecam też Kormorana mocno chmielonego - naprawdę czuje się, że to piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może cydr? Green Mill jest rewelacyjny:)

Smakuje jak "ruski szampan"..... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów Grolsch'a, w biedronce jest w cenie 2.48pln za puche. Poszedlem po winogrona a wróciłem ze zgrzewką :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Od jutra w Lidlu festiwal piw niemieckich :)

Paulaner 2,44zł

Radeberger 2,44zł

Krombacher i Bitburger też 2,44zł

Veltins i DAB Original za 2,29zł

Poza Paulanerem, który jest w butelce, reszta piw w puszkach.

 

Ja od dwóch tygodni nie mogę przestać pić Tyskiego Klasycznego :) Jakoś mi zasmakowało i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są przeniczne? nie smakowałem żadnego oprócz Paula a chętnie poszerzę choryzonty


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z pszenicznych próbowałem książece,musze powiedzieć że takie sobie.Najlepszy pszeniczniak który piłem do tej pory to niemiecki erdinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wszystkie są przeniczne? nie smakowałem żadnego oprócz Paula a chętnie poszerzę choryzonty

 

Z tego co kojarzę to tylko Paulaner jest pszeniczny.

 

Ostatnio z pszenicznych próbowałem książece,musze powiedzieć że takie sobie.Najlepszy pszeniczniak który piłem do tej pory to niemiecki erdinger

 

Najlepszy pszeniczniak jaki piłem był z lokalnego bawarskiego browaru. Pity u koleżanki na weselu do bawarskich kiełbasek. Fantastyczne piwo.

Lubię też pszeniczne z wrocławskiego Spiża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.