Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

To ja wrzucę ostanie zakupy z mojego źródełka:

 

W piątek nabyłem taki zestaw:

DSC_1314.jpg

 

Apetyt na życie - roggenbier z Pinty. Ogólnie taki Weizen z żytem. Nigdy nie piłem niczego w tym stylu, zobaczymy.

 

Karma - ciemna pszenica z Ursa Maior

 

ŻytoRillo - Dark Rye IPA z Pinty, single hop Amarillo - spodziewam się czegos ciekawego, zobaczymy jak wyjdzie w praniu,. Słyszałem że jest słalbo zbalansowane i ma za małą kontrę słodową.

 

Dziś natomiast kupiłem dwa kolejne:

DSC_1324.jpg

DSC_1326.jpg

 

Komes Porter Bałtycki - nie wiem jakim cudem pominąłem to piwo wcześniej. Podobno jeden z najlepszych polskich porterów. Mam wysokie oczekiwania ;)

 

Hardcore IPA z browaru Brew Dog - Imperial IPA ze szkocji. Nazwa zobowiązuje - 9,2% alkoholu, 150IBU (International Bitterness Units). Dla porównania Atal Chmielu z Pinty ma 54IBU. Oczekiwania bardzo wysokie.

 

Na temat Hardcore IPA juz moge napisac opinie, bo właśnie dopiłem :D

 

Nie zawiodłem się. Powiem nawet, że moje oczekiwania zostały przekroczone. Zecydowanie najlepsze IPA jakie piłem (a piłem kilka). Genialna goryczka - mocna, intensywna, ale przyjemna i krótka. Alkohol zamaskowany fantastycznie (czuć tylko lekkie rozgrzewanie w przełyku). Wspaniały aromat chmielowy i nieprawdopodobna pijalnośc jak na taką zawartość alkoholu i tak wysokie IBU - naprawdę z chęcią bierze sie kolejny łyk i kolejny ;) . Piwo warte każdego wydanego nań grosza! 

brewdog dobre piwo,używają do produkcji specyficznego rodzaju chmielu.Podobno sprowadzany jest z Nowej Zelandii.Przez to piwo jest bardzo aromatyczne.Jedynym problemem jest to że boli mi głowa po nim i dlatego rzadko je piję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

brewdog dobre piwo,używają do produkcji specyficznego rodzaju chmielu.Podobno sprowadzany jest z Nowej Zelandii.Przez to piwo jest bardzo aromatyczne.Jedynym problemem jest to że boli mi głowa po nim i dlatego rzadko je piję.

 

Akurat w tym piwie są 3  chmiele amerykańskie: Centenial, Columbus i Simcoe. Ogólnie chmiele amerykańskie i nowozelandzkie są bardzo aromatyczne i to w charakterystyczny sposób (mocno czuc cytrusy). 

 

A co do bólu glowy - trzeba mniej tego piwa pić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Takie o dziś odebrałem:

DSC_1333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piliście już Zwierzynieckie ale ze Zwierzyńca a nie z Lublina? Po pewnych perypetiach własnościowych, (łamaniu warunków umowy, kontroli NIK, zmianie dierżawcy, powrocie Perły) o których cale artykuły powstały, Perła uruchomiła produkcję piwa w Zwierzyńcu. 

Browar, sam w sobie atrakcja, pięknie położony:

Browar_zwierzyniec_2.JPG?1276799267

Piwo, którego jeszcze nie próbowałem  :(

zwierzyniec_piwo_20131.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ja dzis odpaliłem dwa piwa wieczorem:

 

 

Brown Foot z AleBorwaru

DSC_1335.jpg

Ekstrakt 16%
Alkohol : 6.2%

Na dzień dobry wita ładny aromat amerykańskich chmieli (Rudi, to tak specjalnie dla Ciebie :D). Aromat ładny, nie jest powalający, ale wyraźny. Ogólnie cytrusy. Jest też dość fajny aromat słodowy. Pianka fajna, ale trochę opadła (jednak warstewka się trzyma). W samku fajnie, średnio mocna goryczka, dość krótka co sprawia że piwo dobrze się pije :). Jest też dość sporo słodyczy, która fajnie kontruje goryczkę. W smaku goryczka przebija też lekki smak ziołowy (tak mi sie wydaje). Piana fajnie zostaje na szkle - bardzo ładnie to wygląda ;).

Bardzo fajne piwo. Jak ktoś ma okazję kupić, to polecam!

 

 

 

Karma z browaru Ursa Maior
DSC_1336.jpg

Dunkel weizen. Po otwarciu zapach charakterystyczny dla piw pszenicznych. Lekko przebija się aromat banana. Po nalaniu tak jak widac na zdjęciu. Całkiem obfita piana, ale z czasem sporo jej opada. W smaku przyjemne, niska goryczka, minimalna kwaskowość na końcu, dośc mocno wysycone CO2 - całkiem orzeźwiające.

Naprawdę nie ma wstydu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Dziś natomiast kupiłem dwa kolejne:

DSC_1324.jpg

DSC_1326.jpg

 

Komes

Dzięki za namiar, dziś wpadło w oko w Makro:

Komes Potrójny Złoty - bardzo OK, polecam.

Komes Podwójny Ciemny - ciemne piwa to nie moja bajka, ale na tyle co ja z ciemnych rozumiem to warto spróbować.

 

KJ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Klik Klak, oba Komesy fajne ;) Teraz pojawił sie jeszcze poczwórny - przymierzam się do spróbowania (jak kupię)

 

A dziś otworzyłem sobie:
DSC_1370.jpg

Prometeusz - wariacja na temat stylu India Pale Ale, czyli Polish India Pale Ale (w skrócie bardzo ładnie - PIPA).

Znacznie lepsze niż pierwsza warka Prometeusza (z tamtym jednak było trochę coś delikatnie nie tak). Chmielili świeżym chmielem (wet hopping). Mam wrażenie że dzieki temu jest krótsza goryczka, przez co piwo lepiej się pije. Ogólnie mocno goryczkowe jest, goryczka taka europejska (bo piwo jest na polskich chmielach :idea: :! :). Ogólnie polecam. Limitka już raczej nie do dostania, ale zwykły prometeusz w butelce 0,5l powinien w niektórych sklepach się znaleźć.

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polish India Pale Ale (w skrócie bardzo ładnie - PIPA).

 

Czesi uważyli Czech India Pale Ale - nazwa jeszcze ładniejsza :P


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Okazuje sie, ze koło domu też mam nieźle zaopatrzony w piwo sklep. Wszedłem tam z ciekawości i zrobiłem małe, spontaniczne zakupy:

DSC_1371.jpg

Ciechana kupiłem, bo dawno nie piłem miodowego, a że teraz jest w granatach, to nie będzie problemu żeby zmęczyc cale 0,5l (za slodkie, żeby na raz tyle pić ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet brał to i ja wziąłem, ale mi nie podchodzi  <_<

 

c628.jpg

 

Jedyny plus to 6,2%   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam, niedobre...

0002L6TOY8AQWD3A-C116-F4.jpg

Edytowane przez ksylo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuszowe to jedne z "gorszych" z tej serii, "lepsze" jest klasyczne,lub Berg, ale ja tam na piwach się nie znam...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuszowe to jedne z "gorszych" z tej serii, "lepsze" jest klasyczne,lub Berg, ale ja tam na piwach się nie znam...

 

Teraz już to wiem  :) . Zmylił mnie facet który brał i nie pierwszy raz bo jego żona mówi " ... o twoje piwo ... "  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A ja niedługo będe sobie degustowal taki rarytas :

DSC_1377.jpg

 

Fajnie że udało się kupić :) No i jeden z ulubionych stylów (Black IPA)

Spodziewam się wiele, mam nadzieję się nie rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6164c94ae5f6bfedmed.jpgl

 

dbceaba565c36ab7med.jpg

 

 

 

Rciborskie - orzeźwiający siusiek jak dla mnie. Przyjemnie się pije, ale bez ekscytacji.

 

Leffe - fajny klarowny drożdżak, La trappe - dobry wstęp do trappistów.

Westmalle tak tripel jak i dubbel - klasa sama dla siebie. Rewelacja. Smak idealny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedświąteczny Namysłów,miodzio :)

post-64980-0-48760400-1387820885_thumb.jpg

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brackie IPA. Odrobinę za dużo alkoholu ale polecam.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dziś w ramach spotkania z przjaciółmi próbowałem dwoch piw:

1.
DSC_1421.jpg

Całkiem spoko, aromatycznie i smakowo bardzo fajnie, niestey mam wrażenie, ze sporo piw w stylu black IPA ma problem z pijalnościa - zalegająca goryczka robi swoje.

2.
DSC_1420.jpg

Pierwsze tego typu piwo uwarzone w Polsce.
Dojrzewajace w beczce po Bordeaux. Traktować raczej jako ciekawostkę - inne, ciekawe, ale nic mi nie urwało. Wyczuwalna nutka smakowa domowego wina, lekka kwaskowość. Podano nam dość zimne i wtedy w zapachu pojawiała się nuta zielonych oliwek - zniknęła po ogrzaniu się piwa i przeszła w lekko kwaskowy zapach. Mozna spróbować, ale 35zł za butelkę, które sobie za nie życzą bym za to nie dał (z kolegami wzięlismy czysto degustacyjnie jedna butelkę i rozlaliśmy do trzech kieliszków).

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No i zakupy dotarły:

DSC_1434.jpg

 

Jeden Imperator do spróbowania na świeżo, a drugi na 2-3 lata do szafy ;)

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Wczoraj miałem okazję spróbowac PLON brązowy z Kormorana:
IMG_8876_PLONbr.jpg

Niestety nie podeszło mi. Zielony był bardzo fajny, natomiast brązowy ma mdły posmak, goryczkę słabszą... no nie byłem zachwycony.

Również wczoraj - Przypomniałem sobie calkiem fajne piwo :)) :
irish-beer.jpg

Kurna... pamiętam jak to kupowałem po 2,5zł na Mazurach... teraz trzeba 5zł za butelkę zapłacić.


A dzisiaj przyniosłem do domu zakupy ;) :
DSC_1448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.