Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.
Przytargałem coś takiego z Tesco - zobaczymy :)

 

i485.jpg

Nie spodziewaj się miażdżącej różnicy względem np Kasztelana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się miażdżącej różnicy względem np Kasztelana :)

Jestem po  :) . Dla mnie troszkę za słodki, mojej żonce smakował  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No mówiłem, że rewelacji nie ma. Mi nie podszedł. W ogole większośc piw dostępnych w Tesco jest nie dla mnie. Obecnie Brackie Imperial IPA (jak gdzieś jeszcze jest) to jest ok. No i jeszcze porter Żywca - co czego by o piwach Żywiec nie mówić, to porter jest dobry. Nie kupuje tych piw regularnie, bo od jakiegoś czasu staram się nie pic 2x tego samego piwa ( po prostu za duzo piw jest do spróbowania). 

No i łatwo sie dobrym piwem zepsuć - nie jestem w stanie sie już usatysfakcjonować wiodącymi na rynku piwami - chociażby po tym kątem, ze lubię wyrazistą i wysoką goryczkę (w piwach które powinny taką mieć), a te wiodące piwa goryczki nie mają prawie w ogóle.

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą przeglądając zagraniczne forum zegarkowe trafiłem na zaprezentowany zegarek :D

 

dpab.jpg

 

pierwsze skojarzenie - "nasi tu już są"


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Taka krótka recka z wczorajszych degustacji:

 

 

1. Dr. Citra (Minibrowar HAUST). India Pale Ale, Single Hop Citra.

DSC_1459.jpg

Super aromat (to czego renifery i misie nie lubią - amerykański chmiel) - Cytrusy, mango. Bardzo orzeźwiający. Smak - tez super. Wyraźna goryczka, super się to piwo pije (krótko mówiąc - dobrze wchodzi). Polecam. Minusem jest krótki termin przydatności do spożycia - 21 dni od daty rozlewu.

2. N*13.C (browar Ninkasi). Stout owsiany.

DSC_1460.jpg

Jak dla mnie - rewelacja! Super fajny stoucik, dobrze pijalny. Ładny aromat kawy, trochę czekolady okraszone nutką paloną. To pierwsze piwo tego browaru i uwazam, że świetna inauguracja. Oby tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Znalazłem taki wynalazek w jednym z marketów:

DSC_1464.jpg

DSC_1465.jpg

Nie wiem kto wymyślił określenie "półciemne" -_-. To "półciemne", to jest tak naprawdę miedziane. Ogólnie rewelki nie ma. Lekki alkoholowy posmak (ma 6,8% alk.), reszta smaku bez rewelacji. Po lekkim ogrzaniu się piwa wyłazi karton i diacetyl... No niestety, ale nie dokończyłem i 1/3 piwa poszła do zlewu. Nie kupujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No to próbowane było tak:

W niedzielę Bojan Black IPA. Tak jak podejrzewałem - szału nie było. Najsłabsze Black IPA jakie piłem do tej pory.
products_6736ee4687129681d99f1dc74285d37
(zdjęcie z sieci)

Dzis - Jack Hammer z browaru BrewDog
Bardzo fajne West Coast IPA. Intensywna goryczka, ale krótka (bardzo lubię takie połączenie, bo zdecydowanie podnosi pijalność piwa). Super aromat - oczywiście cytrusy z amerykańskich chmieli. Jak ktoś ma możliwośc kupienia, to polecam! :)
DSC_1494.jpg
(to zdjecie już moje)

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajmon - czy dalej w Bojańskim IPA da się wyczuć metaliczny posmak? W pierwszych partiach bardzo to przeszkadzało... Poza tym to chyba nie jest BIPA sensu stricte bo jego kolor ma niewiele wspólnego z czernią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Szajmon - czy dalej w Bojańskim IPA da się wyczuć metaliczny posmak? W pierwszych partiach bardzo to przeszkadzało... Poza tym to chyba nie jest BIPA sensu stricte bo jego kolor ma niewiele wspólnego z czernią.

 

Nie ma tragedii (chociaż ja na metalicznośc nie jestem jakoś bardzo uczulony), a pierwszej warki nie piłem więc nie mam jak porównać.

To jest BIPA, i druga warka jest już czarna - w pierwszej był "zonk" z kolorem i oficjalnie się do tego przyznali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę popróbować w takim razie - nie wiedziałem o błędzie jaki im się przytrafił z kolorem - myślałem, że to powszechna dość w polskich piwnych korporacjach chęć "kreowania rzeczywistości" pod własne błędy/zamysły itd. Pierwsza warka dodatkowo "dawała" puchą straszliwie przez co zepsuła całą hipotetyczną przyjemność z picia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 "dawała" puchą

 

Co masz przez to na myśli? W sensie tę metaliczność rzekomą, si?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Podobnie było z innym piwem z "nowego" Bojanowa - Toporek zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Bardziej chodziło mi o sformułowanie "daje puchą". Bo jeśli gdzieś tam przy okazji twierdzisz, że piwo z puszki i butelki smakują (obiektywnie) różnie, to sorry, ale nie:)

 

Toporka nie piłem. Na metalicznosc nie jest przewrazliwiony- bardziej mnie DMS i Diacetyl bolą w piwie

 

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem obdarowany przez kumpla małą butelką Unikum o którym trochę zapomniałem,i przypomniała mi się mieszanka ,którą ostro spijaliśmy na Czechach dawno dawno temu.

Więc zakupiłem Gambrinusa /koniecznie/ ,i do szklaneczki 0,3l. piwka i do środka mały kieliszek 20g. Unikum

Smakowało jak dawniej ,genialne połączenie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Strasznie ostatnio zaniedbałem stan lodówki, więc dziś wybrałem się do źródełka.

Kupiłem sobie dwa piwa do wypicia przy pogaduchach, czyli takie co już piłem, albo wiedzialem, że będzie dobre, ale mnie nie powali niczym szczególnym (oba zdjęcia z netu):

Oatmeal Stout z browaru Ninkasi . Już kiedyś piłem - bardzo fajne piwo.
Ninkasi%2BNo13.C%2BOatmeal%2BStout%2B(4)

Krzyżackie Czarne z browaru Gościszewo - zupełnie poprawne ciemne piwo.
IMG_8200_krzyzackie.jpg

No ale nie byłbym sobą, gdybym nie kupił sobie czegoś na później - do degustacji w domowym zaciszu :))


American Brow Ale z nowego browaru kontraktowego Birbant
DSC_1501.jpg

Pale Ale Citra z Brouwerij DeMolen
DSC_1500.jpg

No i moim zdanie wisienka na torcie z dzisiejszych zakupów
Open Rock'n'Roll z Birra Baladin - Pale Ale z pieprzem (przynajmniej tak się doszukałem)

DSC_1499.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jak chce się tylko napić to pilsner urguell  a jak chce żeby zaszumiało to okocim mocne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jak chce się tylko napić to pilsner urguell  a jak chce żeby zaszumiało to okocim mocne :rolleyes:

No co Ty piszesz? Takie paskudztwo? Liczy się tylko Lwóweckie!!! 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty piszesz? Takie paskudztwo? Liczy się tylko Lwóweckie!!! 

No Lwóweckie też bo regionalne - lubie mocne piwa ale max 2 na raz potem zasypiam -_-

A w lecie dla ochłody najbardziej smakuje mi urguell nie jest mocny a jest za to gorzki a takie lubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.
No Lwóweckie też bo regionalne - lubie mocne piwa ale max 2 na raz potem zasypiam -_-

A w lecie dla ochłody najbardziej smakuje mi urguell nie jest mocny a jest za to gorzki a takie lubie

 

Urquell jest mało gorzki ( w stylu jeszcze się łapie, ale też mógłby mieć więcej goryczki jak na pilsa). Z naprawdę goryczkowych piw, które można w miarę łatwo dostać w Polsce, to polecam Atak Chmielu, Rowing Jack i Podróże Kormorana American IPA ;)

 

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Bezalkoholowe.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezalkoholowe. :))

To jak ruch... przez spodnie  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No bezalkoholowe cóż... tez nie jestem zwolennikiem, ale nie dlatego, że nie można się nim upić.

Chodzi o to, że alkohol jest naturalnym produktem przy procesie wytwarzania piwa i nie da się zrobić piwa bez dodatkowych zabiegów tak, aby alkoholo nie zawierało. A proces pozbywania się go wcale nie poprawia włąściwości smakowych piwa. Zresztą browary z których pijam piwa nie produkują takich wynalazków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.