Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

A takie maleństwo sobie odpaliłem:

DSC_1660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze Calvados? Moze chodzi ci o Cidre? Calva jest diabelsko mocna ;)

 

Ps: U mnie dzis poczciwy, zwykly Heniek na wieczor :D

Chodzi o Calvados. Taki, jak u Remarque'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Browar Sobótka Górka. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Browar Sobótka Górka. Polecam.

 Masz pod bokiem - fajnie, muszę kogoś poprosić o import na spróbowanie. Dzisiaj wieczorem Guinness :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj na pw adres. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Calvados. Taki, jak u Remarque'a :)

A skoro tak to teraz rozumiem troche lepiej :).  Aczkolwiek prawdziwa Calva to bardziej nadaje sie do porownania z cognacem lub innymi mocnymi trunkami typu whiski itp.  Nie moge sobie wyobrazic kogos kto pije Calve lub inny mocny trunek tak jak piwo - tzn w celu na przyklad zaspokojenia pragnienia ;)


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak to teraz rozumiem troche lepiej :). Aczkolwiek prawdziwa Calva to bardziej nadaje sie do porownania z cognacem lub innymi mocnymi trunkami typu whiski itp. Nie moge sobie wyobrazic kogos kto pije Calve lub inny mocny trunek tak jak piwo - tzn w celu na przyklad zaspokojenia pragnienia ;)

Ogólnie, rzadko piję alkohol, ale jak piję od czasu do czasu, to z reguły Calvados. Ale tak, np. dla zaspokojenia pragnienia, to wolę herbatę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Zaczynam się lubić z piwami wędzonymi/dymionymi. Dziś taki dymiony porter był:

 

products_ec0ac83fdca17de949b3e710d42f5f9

Dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie z tymi piwami (procentami), lubić jedno ale musieć drugie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dzis takie otworzyłem. Bardzo dobre!

DSC_1662.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2245-0-29465200-1396593216_thumb.jpg

 

wczorajsze piwko dzięki Adiemu :) rewelacja, dawno tak fajnego piwa nie piłem :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na moje..... już po długim weekendzie...

Zostaniesz jednym z pierwszych recenzentów.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za alkoholem nie przepadam, no może to troche dziwne, ale jak już piwko do filmu, Książęce Pszeniczne. Uwielbiam posmak i zapach, przypomina się czas żniw.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za alkoholem nie przepadam, no może to troche dziwne, ale jak już piwko do filmu, Książęce Pszeniczne. Uwielbiam posmak i zapach, przypomina się czas żniw.

:blink:

... to chyba należysz do młodszego pokolenia - kombajn i e.t.c., bo jakby się przypominała snopowiązałka i układanie snopków na kupki to byś go nie ruszył  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze odkrycie ! Bombastyczne!ypahu4ag.jpg


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifDSCF7127.JPG

 

wczorajsze piwko dzięki Adiemu :) rewelacja, dawno tak fajnego piwa nie piłem :)

Możesz zdradzić jak zdobyć takowe piwo :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rtur świetne jest to piwko, uwielbiam AIPA a to jest na prawdę z górnej półki ;-)

 

Skrobniete skądinąd by Taptalk ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Prawdziwi mężczyźni w sobotę wieczorem piją zużyty olej silnikowy  B)
:D

DSC_1672.jpg

Super piwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Fullers London's Pride - świetne piwo, nawet jeśli przychodzi za nie zapłacić 9 zł w Żabce... - wolę 1 takie niż 3 z jednego z dużych polskich browarów. 

Moje ulubione - Guiness Draught  - w charakterystycznej czarnej puszcze z kulką azotową wewnątrz.

Kiedy mój mało-ojczyźniany(tam się urodziłem i mieszkałem 20 lat) Browar Czarnków ważył dobre piwa, to mało który browar w Polsce mógł się z nim równać, a edycje limitowane w ładnych butelkach z "heblem" ważone jeszcze 2 lata temu, mogły startować do tych zagranicznych bez problemu ;) Zapewne co trzeci forumowicz miał przyjemność je kiedyś próbować, szczególnie Ci starsi.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6254-0-67020700-1397466449_thumb.jpg

 

Wprawdzie powinno jeszcze minimum 3 tygodnie leżakować - ale nie mogłem się powstrzymać i spróbowałem.

Całkiem dobre i moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos szuka dobrego jasnego piwa to polecam piwo "Lwówek", ostatnio moje ulubione. Mozna je dostac między innymi w almie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lwówek wprowadził na rynek Jankesa - moim zdaniem to premiera roku. Jeśli ktoś szuka lżejszej, bardziej pijalnej odmiany Grand Prix to jak najbardziej polecam. Aktualnie jest to, oczywiście w mojej ocenie, najlepsze piwo jakie można dostać w zwykłych spożywczakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lwówek wprowadził na rynek Jankesa - moim zdaniem to premiera roku. Jeśli ktoś szuka lżejszej, bardziej pijalnej odmiany Grand Prix to jak najbardziej polecam. Aktualnie jest to, oczywiście w mojej ocenie, najlepsze piwo jakie można dostać w zwykłych spożywczakach.

Potwierdzam, dziś je piłem i jest naprawdę dobre. Ciekawe jak będzie z dostępnością ( u mnie jest na razie tylko w galerii alkocholi).

 

A poza Jankesem próbowałem dziś jeszcze takiego wędzonego ale z browaru Ursa Maior:

 

post-25723-0-74598700-1397931097_thumb.jpg


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.