Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest, że jeszcze kilka lat temu w takim Lublinie praktycznie nie było z czego wybierać w knajpach. Na palcach jednej ręki można było policzyć knajpy serwujące piwa inne niż koncernówki lub lokalną Perłę. A teraz, cały przekrój rynku, i to nie tylko polskiego. Jedne knajpy idą w regionalizm (serwują np. browar Jagiełło w różnych formach czy wina z Lubelszczyzny), inne w zagranicę (Czechy, Słowacja, UK), inne w niszówki do tego stopnia, że co tydzień, dwa z kija można zamawiać inny zestaw piw (np. rewelacyjna U Fotografa), a jeszcze inne podają butelkowane manufaktury i małe browary z całego kraju. W knajpach w Lublinie piłem np. Wojtka i Punk IPA ;).  Doszło nawet do tego, że Pintę mogę kupić w malej knajpce osiedlowej, zaraz pod blokiem! A ale (chociażby Jankes i Lubuskie) są dostępne w większości sklepów. 

To chyba dobrze, nie?

;)

Dzisiaj będzie Jankes ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś stałe źródełko w Warszawie które to ma na stanie?

Bo ja w swoim nie widziałem. Zresztą ostatnio piwa nie pijam w ogole (innego alko też), ale poczytam, może warto zrobić małe odstępstwo ;)

Carrefour Złote Tarasy.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Carrefour Złote Tarasy.

 

O masz! Tego to bym się nie spodziewał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duvel na początek, póki zmysły są bardziej wyostrzone, bo trzeźwe ;) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie Lwówek Jankes rządzi, chociaż przy pierwszym podejściu do IPA, myślałem, że nie dam rady tego wypić :D , dopiero przy drugiej butelce doceniłem tę formułę piwa. Na drugim miejscu Lwówek Belg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

na dzisiaj trzej muszkieterowie, nie wiem od którego zacząć :)

 

Co do zasady, to pije sie jasne przed ciemnymi, lżejsze przed cięższymi (pod kątem alkoholu) i mniej chmielone przed mocniej chmielonymi. W tym wypadku powiedziałbym, że najlepiej zastosować kryterium zawartości alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-71505-0-78963800-1421612387_thumb.jpg


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś po taniości Dębowe Mocne


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka czwórka,.Leżakowane w beczkach po bourbonie Dragons Milk i Kentucky Ale,.Czekoladowe z Brooklynu i ulubione piwo radzieckiego MSZ..,Może nie na piątkowy wieczór,ale jutro mamy święto czarnego ludu,.dlatego jasne,że piwa ciemne,.

post-67292-0-24235000-1421631315_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pinta ;)791e1413d6a3ac59346fa3bcc7e8cc41.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy znajomego jedzie do Czech i zaoferował,że może coś tam przywieźć.

Od razu pomyślałem o piwie :D ,ale nie znam się zbytnio na piwach czeskich.

Kojarzę Budweisera,Złotego Bażanta,czy Pilsner Urquell,ale te piwa można znaleźć także w naszych sklepach tylko pytanie,czy to są takie same piwa (czy rynek docelowy mam wpływ na jakość) ?

Nie chcę temu komuś robić kłopotu i chcę jedynie 2 rodzaje (2 kartony :D )

Reasumując,jakie dwa rodzaje czeskiego piwa polecacie ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne tu jest gdzie się jedzie bo lokalnych browarów u nich jak psów. Z północno-zachodnich Czech mogę polecić Konrada (Browar Liberec-Vratislavice), Krkonosa i Svijany (choć te się imho nieco popsuły ostatnio). Jeśli lubisz ciemne piwo, mocno słodowo-karmelowe to możesz poprosić o kilka buteleczek tmavego na spróbowanie - dobry z szeroko dostępnych jest Velkopopovicky Kozel. Co do ichnich koncernowych to odpowiedziałeś sobie sam - dostaniesz to u nas poza tym jest to niewiele lepsze od naszych regionalnych.Ogólnie rzecz biorąc Czechy wcale nie są aż tak ciekawym piwnym krajem - mają masę dobrych pilsów ale trudno znaleźć tam cokolwiek nieszablonowego poza jasnym pełnym.

 

P.s. Z innych wartych spróbowania tematów kulinarnych koniecznie czekolada Studentska, maslo pomazankove i tvarozky olomouckie albo inny zrajici syr (niech kolega nie rozpakowuje bo znienawidzi cię). Mają też niezłe salami w typie węgierskich. Z mocniejszych alko rum tuzemsky, fernet (gorzka ziołowa nalewka), morawskie wina (ja się nie znam i nie pijam ale jest tego pełno w sklepach) no i oczywiście becherovka

Edytowane przez domurst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekolada też zamówiona no i Absynt. Nad piwem się zastanowię.

Dzięki za porady.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie w Harrachovie to polecam piwko restauracyjne Frantisek. Coś pięknego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne tu jest gdzie się jedzie bo lokalnych browarów u nich jak psów. Z północno-zachodnich Czech mogę polecić Konrada (Browar Liberec-Vratislavice), Krkonosa i Svijany (choć te się imho nieco popsuły ostatnio). Jeśli lubisz ciemne piwo, mocno słodowo-karmelowe to możesz poprosić o kilka buteleczek tmavego na spróbowanie - dobry z szeroko dostępnych jest Velkopopovicky Kozel. Co do ichnich koncernowych to odpowiedziałeś sobie sam - dostaniesz to u nas poza tym jest to niewiele lepsze od naszych regionalnych.Ogólnie rzecz biorąc Czechy wcale nie są aż tak ciekawym piwnym krajem - mają masę dobrych pilsów ale trudno znaleźć tam cokolwiek nieszablonowego poza jasnym pełnym.

 

P.s. Z innych wartych spróbowania tematów kulinarnych koniecznie czekolada Studentska, maslo pomazankove i tvarozky olomouckie albo inny zrajici syr (niech kolega nie rozpakowuje bo znienawidzi cię). Mają też niezłe salami w typie węgierskich. Z mocniejszych alko rum tuzemsky, fernet (gorzka ziołowa nalewka), morawskie wina (ja się nie znam i nie pijam ale jest tego pełno w sklepach) no i oczywiście becherovka

 

Konrad po 1,99 w Lidlu. Szczuszek, przyjemny. Podobnie Krkonos. Łatwo kupić w polskich knajpach nawet dalej od granicy.  Kozel to typowa koncernówka. Ichnie popularne piwa są raczej gorsze od naszych regionalnych. Oczywiście moim zdaniem. Czekoladę Sudentską lubię - ale to margaryna z kakao. Masło pomazankowe - mamy lepsze smarowidła. Lubiłem w latach 90tych - jak u nas nie było niczego w podobnym typie. Morawskie wina niektóre niezłe - ale te niezłe to nie tanie.  A rum Tuzemski (nie wolno nazywać tego RUM, więc piszą np. UM, Tuzemak itp) to zwykły aromatyzowany spiryt z wodą. Jeden z najpodlejszych trunków jakie miałem w ustach. Dopóki nie poznałem prawdziwego smaku rumu - przez wiele lat myślałem, ze to właśnie taki smak jak Tuzemskiego. Na szczęście rum w żadnej odmianie nie ma z ta berbeluchą nic wspólnego. 

 

Mariusz - spróbuj piwo Opat z naturalnymi kvasinkami. Lubie je mocno schłodzone latem. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad po 1,99 w Lidlu. Szczuszek, przyjemny. Podobnie Krkonos. Łatwo kupić w polskich knajpach nawet dalej od granicy. Kozel to typowa koncernówka. Ichnie popularne piwa są raczej gorsze od naszych regionalnych. Oczywiście moim zdaniem. Czekoladę Sudentską lubię - ale to margaryna z kakao. Masło pomazankowe - mamy lepsze smarowidła. Lubiłem w latach 90tych - jak u nas nie było niczego w podobnym typie. Morawskie wina niektóre niezłe - ale te niezłe to nie tanie. A rum Tuzemski (nie wolno nazywać tego RUM, więc piszą np. UM, Tuzemak itp) to zwykły aromatyzowany spiryt z wodą. Jeden z najpodlejszych trunków jakie miałem w ustach. Dopóki nie poznałem prawdziwego smaku rumu - przez wiele lat myślałem, ze to właśnie taki smak jak Tuzemskiego. Na szczęście rum w żadnej odmianie nie ma z ta berbeluchą nic wspólnego.

 

Mariusz - spróbuj piwo Opat z naturalnymi kvasinkami. Lubie je mocno schłodzone latem.

W Lidlu była 11tka, a tam można dostać Konrad 12 plato - pełniejsze w smaku. Co do studentskiej, tuzemaka i pomazankovego to generalnie zgoda - to nie są wartościowe produkty, niemniej jednak są charakterystyczne. Szczególnie pomazanka to był rarytas w latach 90-tych kiedy u nas nie było serków typu almette ale smak nadal jest charakterystyczny i ja przez sentyment do dziś kupuję. A czeski rum dodaje się zimą do herbaty, szczerze mówiąc nie pamiętam żebym kiedykolwiek pił go na "suchara"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad po 1,99 w Lidlu. Szczuszek, przyjemny. Podobnie Krkonos. Łatwo kupić w polskich knajpach nawet dalej od granicy.  Kozel to typowa koncernówka. Ichnie popularne piwa są raczej gorsze od naszych regionalnych. Oczywiście moim zdaniem. Czekoladę Sudentską lubię - ale to margaryna z kakao. Masło pomazankowe - mamy lepsze smarowidła. Lubiłem w latach 90tych - jak u nas nie było niczego w podobnym typie. Morawskie wina niektóre niezłe - ale te niezłe to nie tanie.  A rum Tuzemski (nie wolno nazywać tego RUM, więc piszą np. UM, Tuzemak itp) to zwykły aromatyzowany spiryt z wodą. Jeden z najpodlejszych trunków jakie miałem w ustach. Dopóki nie poznałem prawdziwego smaku rumu - przez wiele lat myślałem, ze to właśnie taki smak jak Tuzemskiego. Na szczęście rum w żadnej odmianie nie ma z ta berbeluchą nic wspólnego. 

 

Mariusz - spróbuj piwo Opat z naturalnymi kvasinkami. Lubie je mocno schłodzone latem. 

SMS z zamówieniem poszedł.

Dzięki Adrian. :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś do czarnego monstera ;)

12fa008a5cd1cb582d938539dd2754d5.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez lpociask

Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domurst  -do herbaty dolej STROH. To jest właściwy dodatek rozgrzewający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6cdc5edd2cf185d7f4dd1c9fc7807e80.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałem starszą butelkę, to znaczy, szatę graficzną ;) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś piątek więc mogę już napisać co mi pasuje. Mam o tyle szczęście, że niedaleko mojego domu jest browar Kormoran, Często kupuję u nich za "grosze" skrzyneczkę Świeżego, więc i dzisiaj się udam na zakupy i wieczorkiem pogadamy z sąsiadami o minionym tygodniu (chyba, że plany zweryfikuje mi żona :D )

Niedawno byłem w Żelechowie i piłem tam fajne piwko wytwarzane w piwnicach pałacu. Malutki browar, który nie butelkuje do sklepów. Gdyby któryś z kolegów przejeżdżał obok proponuję zajechać i pogadać z browarnikiem. Gość ma sporą wiedzę na temat piwa. Fajne miedziane kadzie mozna obejrzeć degustujac się kufelkiem np. marcowego. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a55cead6dfa0576bf127b715b45ee543.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.