Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gryczane całkiem przyjemne, ale gdzie Flik flak?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bezpośrednio z trzech ulic odemnie z domu American Ipa Kormoran.... świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Leżkowane będzie :D

 

DSC_2164.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acf28cf6ced315157722c5b0f7aac9c9.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,ciekawe jak długo wytrzyma


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Szymon,ciekawe jak długo wytrzyma

 

 

Raczej długo. Pewne po jednej butelce wypiję "na świeżo" ale resztę planuje leżakować tak ze 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz ćwiczył silną wolę


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Będziesz ćwiczył silną wolę

 

W moim magicznym pudle do leżakowania piw juz od dobrych kilku miesięcy stoją inne portery, dubble, tripple itp ktore własnie sobie czekają na otwarcie kiedyś. A ostatnio, to ja w ogóle nie piję nic (piwo to raz na kilka tygodni), więc nie będę miał z tym problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej będzie latem ;)

 

Mnie zimą piwa o wiele mniej smakują. Generalnie nie mam na nie ochoty, ewentualnie grzaniec z przyprawami. Zimą wolę 15ml whisky lub koniaku, które latem nie smakują tak dobrze jak dobre piwo. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj kanadyjski Cheetah,,Świetne piwo do pikantnych przekąsek ,.

post-67292-0-72883000-1422670923_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ALE

d817016360088b2118e0aeb1694d2039.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belhaven super ale w wersji puszkowej z zasobnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Belhaven, moim zdaniem, mocno średni. 

 

Spróbuj Belhaven Scottish STOUT - bardzo czarny, bardzo smaczny, moim zdaniem najlepszy Belhaven. 

 

5b0ek11hmgzy_t.jpg

 

 

Edit, u mnie natomiast, zamiast piwa, wódka, w ilościach minimalnych, co w moim przypadku jest rzadko spotykane ;) Po wielu piwach i single malt'ach, postanowiłem spróbować ciekawszych wódek. 

 

Ciroc - Francja, z winogron, wolę ostre, wyraziste wódki. Ta jest łagodna, delikatna, choć znawcy twierdzą, że im lepsza tym łagodniejsza. 

 

yqnh1n2tzfvf_t.jpg

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ten Belhaven, moim zdaniem, mocno średni. 

 

Spróbuj Belhaven Scottish STOUT - bardzo czarny, bardzo smaczny, moim zdaniem najlepszy Belhaven. 

 

 

Może i w miare jest, ale generalnie jako stout nic nie urywa. Taki o przeciętniak w stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też nie z butli.

Ale, Stout jakoś nie przemawiają do mnie bez kremowej piany. Dlatego swoej mocno gazuje - mam jej namiastkę - łamiąc jednak styl piwa bąbelkami. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon - widzę że siedzisz w temacie, mógłbyś polecić jakiś sklep w Warszawie z niszowymi piwami, gdzie sprzedawca mógłby coś doradzić osobie, która do tej pory traktowała piwo jako napój chłodzący, zadowalając się koncernowymi popłuczynami?

 

odnośnie innych alkoholi -  Szwagier przywiózł z nart w Austrii własny wyrób gospodarza - bimber z gruszek (gość ponoć dostarcza to normalnie do sklepów więc pewnie musi trzymać jakieś standardy produkcji...). Cały ten sznaps jest absolutnie niepitny, śmierdzi zacierem, smakuje jak nieprzymierzając bimber dosładzany w czasach niedoboru landrynkami...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

I też nie z butli.

Ale, Stout jakoś nie przemawiają do mnie bez kremowej piany. Dlatego swoej mocno gazuje - mam jej namiastkę - łamiąc jednak styl piwa bąbelkami. 

 

No jasne, że na azocie piana jest najlepsza. Ale to nie musi oznaczać puszki (oczywiście do puszek nic nie mam, bo pierdoły, że piwo z puszki jest inne niż z butelki, to brednia jakich mało) - oczywiscie większość piw z azotem jest puszkowane, bo na butelki mało kto ma technologię żeby to zrobić. Ale Guinness ma chyba dostępne (nie w Polsce) butelkowe z widgetem a jest też taki browar jak LeftHand i oni mają butelkowe z azotem bez widgetu (seria piw Nitro).

 

Co do piany, to w niektórych przypadkach piękną pianę udaje się uzyskać browarom bez stosowania azotu. Szczególnie fajnie wychodzi to na MilkStoutach. Polecam popróbować ;)

 

 

@Szymon - widzę że siedzisz w temacie, mógłbyś polecić jakiś sklep w Warszawie z niszowymi piwami, gdzie sprzedawca mógłby coś doradzić osobie, która do tej pory traktowała piwo jako napój chłodzący, zadowalając się koncernowymi popłuczynami?

 

odnośnie innych alkoholi -  Szwagier przywiózł z nart w Austrii własny wyrób gospodarza - bimber z gruszek (gość ponoć dostarcza to normalnie do sklepów więc pewnie musi trzymać jakieś standardy produkcji...). Cały ten sznaps jest absolutnie niepitny, śmierdzi zacierem, smakuje jak nieprzymierzając bimber dosładzany w czasach niedoboru landrynkami...

 

 

Polecam zajrzeć tutaj:

http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=301

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś takie cuda

cf8b5fd2345ba84e7a9636c7e22dc62f.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy były wczoraj:

 

DSC_5277.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś

8681fd75658b4de128f3e33f7d847d23.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Stwierdziłem, że spróbuję jedną butelkę na świeżo.

DSC_2210.jpg

Jest moc :)

No i piana kozak! Az się nie chce wierzyć, że to zwykłe CO2, a nie azot.
IMG_20150207_231542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak

67613fc465744f03aa4cb89a18e1b998.jpg

Edytowane przez lpociask

Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebel z kolendrą jest nawet ciekawy, choć nie dane mi było wypić go całego(nalewałem po ciemku, przy filmie ;)

 

Szymon, DoctorBrew, piękna piana, piękny kolor, jak smak? :) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.