Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

Szymon, DoctorBrew, piękna piana, piękny kolor, jak smak? :)

 

Bardzo intensywny, dość ciężki, trochę alkoholowy (no ale ekstrakt 24 stopnie plato i 10,5% alko, więc nie dziwne że czuć). Dobre piwo, ale zdecydowanie nie dla każdego

Generalnie dokładnie taki jak RIS ma być. Podejrzewam, że będzie jeszcze lepsze po leżakowaniu (dlatego kupiłem więcej - mam jeszcze dwie butelki które będą czekać - zresztą już kiedyś wspominałem chyba).

 

 

A ja zapomniałem dorzucić w piątek... Takie piłem - w takiej kolejności nawet (foty z sieci)
 
DSC_1365.jpg 
 
sweet_nygus.png 
 
beer_312570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Minister jest z Ministerstwa Browaru w Poznaniu? :)

 

U mnie, w ostatni piątek, był m.in. Rocherfort 8-mka w Ministerstwie - dla mnie jedno z piw prawie doskonałych(po prostu gustuję w belgian ale'ach), choć piana, na początku gęsta i wielka, okazała się średnio trwała i nim postanowiłem cyknąć fotkę, praktycznie zanikła. Na Chimay'u Blue, Duvel'u, Rochefort 8, Corsendonk'u Pater(ciemnym), Moinette ciemnym i Westmalle trippel, jeszcze się nie zawiodłem ;) Z polskich uwielbiam natomiast Smoky Joe AleBrowaru - dla mnie, niepowtarzalne, świetne piwo.

 

 

IMG_0579.jpg

 

Ostatnio w Żabce czy Freshu(brat kupował) jest również wybór z oferty "podrób" AleBrowaru(etykiety mocno "inspirowane", niestety, pijąc byłem pewien, że to AleBrowar, ale później przeczytałem, że to nie jest AleBrowar lecz Sulimar) - polecam Valkirię i Koźle Cielę - smaczne, niczego nie urywają, ale z pewnością ciekawsze i smaczniejsze niż większość oferty dyskontowej, niespecjalizującej się w piwach. Valkiria mocno podobna do Rebel'a Kolendra, którego wrzucał kolega kilka postów wcześniej. Jak na te ceny, i, nie mając w zasięgu miejsca z bogatszą ofertą, warto. Cytując Szymona, niczego nie urywają, ale są smaczne. 

 

W piątek piłem też Obama Jar(Jack Daniel's + likier kawowy + woda + lód + ?) w Whiskey in the Jar - to pub/klub/restauracja w Poznaniu, w której dostaniesz whisky z wszystkim, od wody, coca-coli i napoju imbirowego, po truskawki(nawet wolę sobie nie wyobrażać aż tak słodkich połączeń z whisky), likier kawowy i inne. Miejsce o tyle fajne, że odbywają się w nim często mini-koncerty rockowe. W piątek było bardzo dobrze, choć z uwagi na niewielką scenę, perkusja mocno się wybijała. Obama Jar mnie nie porwał, ale jeśli ktoś chce lub lubi spróbować whisky z "czymś innym", a bardziej bourbon, bo bazują głównie na Jack'u Daniels'ie, i lubi rock, to warto, choć toaleta jest tak mała(dwie kabiny + jest koedukacyjna), że ciężko jest się do niej dopchać. 

 

Ciekawym miejscem na piwnej mapie Poznania stała się również Piwna Stopa, ostatnio coraz bardziej popularna. Niektóre ceny mocno przesadzone - szczególnie za piwa belgijskie, które w Ministerstwie są znacznie tańsze(ok. 20zł za małą butelkę Leffe to mocna przesada). Spróbowałem Oyster Stout(nie wiem jakiego browaru, nie zapytałem, a lali z "kija"), który mnie nie zachwycił, zwłaszcza że spodziewałem się rzekomego ekstraktu z ostryg, ale nic z tego. Czekając na kumpla przy wejściu do toalety, zauważyłem również małą biblioteczkę z ciekawym wyborem książek i gier planszowych, co moim zdaniem, jest na plus. Obsługa zna się na rzeczy, a miejsce nie świeci pustkami. Warto zajrzeć.

 

Podsumowując, rozmawiałem z kumplem o tym jak bardzo zmienił się rynek piwny w Polsce, zarówno pod względem dystrybucji, sposobu podania, jak i produkcji. Wspominał, że pamięta wywiad, przeprowadzany jakieś 5-6 lat temu(wtedy można było w Polsce dostać 2-3 belgijskie piwa w Piotrze i Pawle, Belhaven Ale, a poza tym głównie Guinness, Bażant i nasza rodzima, lepsza gorsza, produkcja) z Kompanią Piwowarską, i co ciekawe, zupełnie nie przejmowali się ewentualną konkurencją piw zagranicznych, lokalnych, małych browarów, manufaktur i innych, a dziś próbują reklamować, w oczywisty, obrzydliwy, typowo marketingowy, sposób, swoje "manufakturowe" wyroby....

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

1. Ten Minister jest z Ministerstwa Browaru w Poznaniu?  :)

 

2. Podsumowując, rozmawiałem z kumplem o tym jak bardzo zmienił się rynek piwny w Polsce, zarówno pod względem dystrybucji, sposobu podania, jak i produkcji. Wspominał, że pamięta wywiad, przeprowadzany jakieś 5-6 lat temu(wtedy można było w Polsce dostać 2-3 belgijskie piwa w Piotrze i Pawle, Belhaven Ale, a poza tym głównie Guinness, Bażant i nasza rodzima, lepsza gorsza, produkcja) z Kompanią Piwowarską, i co ciekawe, zupełnie nie przejmowali się ewentualną konkurencją piw zagranicznych, lokalnych, małych browarów, manufaktur i innych, a dziś próbują reklamować, w oczywisty, obrzydliwy, typowo marketingowy, sposób, swoje "manufakturowe" wyroby....

 

1. Nie, to z browaru SzałPiw

 

1' (Twoje piwo) - Lubie belgijskie, ale jakos nie szaleńczo ;) Te szkła (goblety) są ładne, ale chyba najbardziej niepraktyczne ze wszystkich szkieł do piwa - cały aromat idzie w powietrze :P

 

2. No pozmieniało się. W zeszłym roku  w Polsce było (UWAGA!) 500 premier piwnych. Do tego nasz ipwa zostały docenione na największym portalu piwnym w kilku kategoriach a to już bardzo dużo. W końcu do Polski zawitała piwna rewolucja i zanosi się, że będzie coraz lepiej. Do Stanów nam jeszcze daleko i dogonić to ich nie dogonimy nigdy (tam jest raj dla miłośników piwa), ale mamy szansę stać sie mocnym graczem w Europie. Do tego powoli zaczyna się kształtować coś co można nazwać polską specjalnością w piwowarstwie - świetnie wychodzą nam piwa dymione i pojawia się ich całkiem sporo.

Dodatkowo nasi piwowarzy są kreatywni, nie boją się eksperymentować i powiedziałbym nawet, że mają zakusy na wyznaczanie trendów (chciażby Pinta i jej Imperialny porter bałtycki).

 

Obserwuje to z żywym zainteresowaniem i zastanawiam sie co bedzie dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie piłem tak dobrego piwa
post-60176-0-75101700-1423609376_thumb.jpg

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo intensywny, dość ciężki, trochę alkoholowy (no ale ekstrakt 24 stopnie plato i 10,5% alko, więc nie dziwne że czuć). Dobre piwo, ale zdecydowanie nie dla każdego

Generalnie dokładnie taki jak RIS ma być. Podejrzewam, że będzie jeszcze lepsze po leżakowaniu (dlatego kupiłem więcej - mam jeszcze dwie butelki które będą czekać - zresztą już kiedyś wspominałem chyba).

 

 

A ja zapomniałem dorzucić w piątek... Takie piłem - w takiej kolejności nawet (foty z sieci)
 
DSC_1365.jpg
 
sweet_nygus.png
 
beer_312570.jpg

 

jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. No pozmieniało się. W zeszłym roku  w Polsce było (UWAGA!) 500 premier piwnych. Do tego nasz ipwa zostały docenione na największym portalu piwnym w kilku kategoriach a to już bardzo dużo. W końcu do Polski zawitała piwna rewolucja i zanosi się, że będzie coraz lepiej. Do Stanów nam jeszcze daleko i dogonić to ich nie dogonimy nigdy (tam jest raj dla miłośników piwa), ale mamy szansę stać sie mocnym graczem w Europie. Do tego powoli zaczyna się kształtować coś co można nazwać polską specjalnością w piwowarstwie - świetnie wychodzą nam piwa dymione i pojawia się ich całkiem sporo.

Dodatkowo nasi piwowarzy są kreatywni, nie boją się eksperymentować i powiedziałbym nawet, że mają zakusy na wyznaczanie trendów (chciażby Pinta i jej Imperialny porter bałtycki).

Obserwuje to z żywym zainteresowaniem i zastanawiam sie co bedzie dalej ;)

 

To prawda, również, choć nie jestem pasjonatem Twojej rangi, obserwuję rynek piwny w Polsce z niemałym zainteresowaniem ;) 

Fajnie, że Polsce, w ogóle, dużo się zmienia(prócz polityki), ale nie wszyscy potrafią to dostrzec. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obserwuje to z żywym zainteresowaniem i zastanawiam sie co bedzie dalej ;)

Dziesięć lat temu w nowojorskich barach było średnio 4 do 6 rodzajów piw z nalewaka,.Dzisiaj minimum to two dozen 24,.Ale piłem także kilka razy w barze gdzie jest zawsze wybór 72 piw z kija i dodatkowo 160 butelkowych-http://www.gingerman-ny.com/beer/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dziesięć lat temu w nowojorskich barach było średnio 4 do 6 rodzajów piw z nalewaka,.Dzisiaj minimum to two dozen 24,.Ale piłem także kilka razy w barze gdzie jest zawsze wybór 72 piw z kija i dodatkowo 160 butelkowych-http://www.gingerman-ny.com/Jeś

 

Jeśli miało to być w formie porównania, no to porównanie jest nie fair, bo w USA tzw. Piwna Rewolucja trwa od lat 70', czyli jakieś 40lat, a w Polsce w tym roku będzie można uznać, że minęło jakieś 4 lata od momentu kiedy pojawiły się pierwsze przebłyski nowofalowych piw. W USA 72 piwa na kranach to jeszcze nie jest jakies ekstremum - w Denver to dopiero jest ostra jazda pod tym kątem ;)

Ja całkiem miło wspominam wypady na piwo w rejonie Houston, bo tam też puby miewały po 30-40 kranów i niezły wybór butelek.

 

Natomiast rynek jest dynamiczny. W ciągu 4 lat w polsce powstało kiladziesiat browarów, w samej Warszawie powstało kilkanaście pubów które oferują min 10 piw craftowych na kranach + butelkim, a dwa największe, czyli Beer Heaven i PiwPaw mają opowiednio 95 kranów i 57 kranów + 4 pompy.

 

Stanów nigdy nie dogonimy, bo nie da się nadgonić 40 lat piwowarstwa w kraju, który ma taką powierzchnię i ponad 3000 browarów. Ale mamy się czym pochwalić (chociażby pojawienie sie w czołowkach kilku kategorii rankingów na Ratebeer (za rok 2014). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas brakuje pomp, niestety... To zupełnie inna jakość. A na tych co są to prawie zawsze stouty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b8e3eeee18fd39c83555f915adffc622.jpg

7ea5e28a626c666c2504b3ecbb8f70c0.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj:

 

DSC_5560.jpg

DSC_5561.jpg

DSC_5567.jpg


Kingpin - rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj:

 

DSC_5560.jpg

 

DSC_5561.jpg

 

DSC_5567.jpg

 

 

Kingpin - rewelacja

Gdzie Ty takie cudaki kupujesz?

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Wczoraj byłem u rodziców i wieczorem taki zestaw wpadł (zdjęcia z netu)
 

Wczoraj byłem u rodziców i wieczorem taki zestaw wpadł (zdjęcia z netu)

dubbelcieszynski.jpg

DSC_1343.jpg


(nie znalazłem w necie zdjęcia nowej butelki)
130301-Odle%C5%BCakowany-%C5%BBywiec-Por



 

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki mały test? :


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd0fc1b79734ef2801b91d71f9f18303.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porter bałtycki z Browaru na Jurze z Zawiercia.

Jak nie przepadam za porterem tak ten jest niezły...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5afb01ddc7b5b96dfd5d4d877b2b8ee0.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio mi posmakowało :)

post-64161-0-50758600-1425067950_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie berbeluchy na Radosława

post-59414-1425199871,2707_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dziś takie lokalne z "czipsami"

 

DSC_2308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja tęsknię za

 

eb.jpg

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.