Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W ostatnich 2 miesiącach jak zwykle Chimay, Westmalle, Smokey Joe i Guinness, ale podczas kwietniowego wyjazdu na narty w Alpy francuskie, trafił się bardzo dobry lokalny!(miejscowość typowo kurortowa, turystyczna - La Joue du Loup - niewielka, zabudowania z ostatnich 20-30lat, jednak piwo jest warzone i rozlewane gdzieś niedaleko, jako, że 80km wyżej jest Grenoble) Weizen o nazwie La Devoluy od nazwy jednej z okolicznych tras - SuperDevouly i szczytu La Devoluy. 

 

La_Devoluy.jpg

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na piątkowy wieczór ,ale dzisiaj ciąg dalszy Play Off w NBA,Trzy piwa z Jugosławii,chińskie Lucky Budda i gruszkowy cydr., a przy okazji kilka szkiełek do wypolerowania.

post-67292-0-02914500-1431394300_thumb.jpg

post-67292-0-17548800-1431394539_thumb.jpg

post-67292-0-25776800-1431394599_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz oglądał rozgrywki, popijał piwo i polerował szkiełka? :D Pięknie, ale musisz mieć niezłą podzielność uwagi ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma Jugosławii :(


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie nie ma - od jakiś 24 lat.

 

A wracając do tematu:

post-6254-0-21927100-1431410578_thumb.jpg

 

Miała być krótka recenzja. Szczyny.

 

Za to w ubiegły piątek:

 

post-6254-0-10692200-1431410703.png

 

Jedno z lepszych warzonych w Polsce piw moim zdaniem. Doskonały smak, super piana. Wysycenie w sam raz. Goryczka wyczuwalna ale nie nachalna, łagodzona cytrusowymi smakami. Jednym słowem - świetne. 

Niestety wypiłem go o wiele za dużo. O wiele :)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nadal bez większych zmian...

Proponuję zmianę wątku,  jakiemu piwu zrobiłem dziś zdjęcie.....


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-60176-0-53701800-1431641604_thumb.jpg

Dr Citra HAUST

 

Jednochmiel - Citra. Bardzo dobre, pełne, słodowe mocno goryczkowe. Goryczka żywiczna, zapach owocowy. Bardzo udane piwo

 

post-60176-0-34794500-1431641618_thumb.jpg

 

Te piłem dawniej ale to co pamiętam:

 

NIUDA - piwo dobre lecz bez rewelacji, czuć belgię i mocną grejpfrutową goryczkę

 

REVERSAL - wytrawne, gorzkie i dość przytłaczające piwo, zdecydowanie dla wielbicieli mocnego chmielenia. Oczywiście aromat fantastyczny

 

LOST WEEKEND - fajna paloność i mocna lecz dobrze wkomponowana goryczka, super aromat nowofalowy, palony, czekoladowy

 

BIG CYC - najmocniejszy zawodnik w zestawieniu. Piwo które zapadło w pamięć ze wskazaniem na powtórkę. Fantastycznie słodowe, przy tym rześkie, goryczkowe lecz tak w sam raz, pszeniczne lecz nie nachalnie. Świetnie zbalansowane. Pozycja absolutnie do spróbowania

 

KING OF HOP - kolejna dobra lecz nie wybijająca się wg mnie APA. Warto spróbować i poczuć cytrusy, w tym wytrawnym piwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeski Budweiser - stary ale jary :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem go pod koniec 80tych to był niezły. W 90tych też. Teraz to zwykły eurolager nie wybijający się niczym. I to nie, że inni dorównali - to on się  mocno zniżył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwa...

 

post-60176-0-42866600-1431779330_thumb.jpg

 

Zacząłem od Metropolis z Radugi, niestety wytrawność, ściągająca goryczka pestkowo - żywiczna, brak balansu. nie dałem rady dokończyc butelki. Zapach tez nie powala.

 

 

post-60176-0-29306300-1431779321_thumb.jpg

 

Na poprawę humoru otworzyłem Kejtera z Szału Piw.

Piwo to znam doskonale, smakuje i mi i żonie. Goryczka jest, ale fajnie dopełniona słodami. W tym piwie sie dużo (dobrego) dzieje i  w smaku i aromacie. Super pijalne. Chmiel pachnie pięknie, tropikalnie, smakuje grejpfrutową goryczka.

 

Kupić i próbować!!!!

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś było jedno:

 

post-60176-0-49046600-1431815060_thumb.jpg

 

Kolor: bursztynowy
Piana: mi sie nie zrobiła, ale nie nalegałem
Zapach: słodki - słodowy, lekko owocowy, kocia kuweta wylazła jak sie ogrzało (koniec terminu więc pewnie utlenienie)
Smak:mocna goryczka, pestki grejpfruta. lekko słodowe.
Wysycenie: średnie, pasuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja przed wczoraj Piwo M16

Przepraszam,że bez foty....

Piwo, miało sporą pianę, barwę, "złotawą".

Goryczka średnia/minimalnie dla mnie zbyt długa,zalegająca.
Aromat czuć cytrusy, pomarańcz,cytryna?

Ogólnie warto spróbować.

PS.

Widzę,że powoli temat rusza z oceną. Super. Dzięki,

Edytowane przez Maks 3

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, jeden z najtańszych to piwo Żubr, tylko nie z biedronki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Najlepszy, jeden z najtańszych to piwo Żubr, tylko nie z biedronki!!!

 

To pociągnijmy temat: Dlaczego nie z Biedronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

post-60176-0-90745500-1431894723_thumb.jpg

 

 

Kolor: ciemny bursztynowy
Piana: nie zrobiłem (wole bez piany)
Zapach: słodki - słodowy, egzotyczne owoce, drożdże 
Smak: średnia goryczka, mocno słodowe a nawet słodkie, ale taki styl; lekka orzeźwiająca kwaskowatość
Wysycenie: średnie, pasuje

 

Piwo zdecydowanie w stylu i bardzo smaczne

 

post-60176-0-77481900-1431894716_thumb.jpg

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde piwo z biedronki tj. Tyskie , warka, lech smakuje tak samo... przede wszystkim kwasne, na pewno nie ten sam smak co z "normalnego niemarketowego sklepu" moim zdaniem są to jakieś nieudane partie, kuszą ludzi większą pojemnością, lecz smak skuteczniej odraża, przynajmniej mnie.

Ja bynajmniej tak to czuję, choć jest w moim otoczeniu sporo osób, które również tak uważają.

Może ma ktoś jeszcze podobne doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby była to prawda.

Poza tym piwa jakie wymieniłeś są szczuchami, choćbyś kupił je w "pewexie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Każde piwo z biedronki tj. Tyskie , warka, lech smakuje tak samo... przede wszystkim kwasne, na pewno nie ten sam smak co z "normalnego niemarketowego sklepu" moim zdaniem są to jakieś nieudane partie, kuszą ludzi większą pojemnością, lecz smak skuteczniej odraża, przynajmniej mnie.

Ja bynajmniej tak to czuję, choć jest w moim otoczeniu sporo osób, które również tak uważają.

Może ma ktoś jeszcze podobne doświadczenie?

 

 

Mogę Ci tylko powiedzieć, że jest to wierutna bzdura i da się to bardzo szybko uargumentować. Tak samo bzdurą jest to że:

- piwo z puszki jest gorsze

- kropki na puszkach oznaczają ile razy piwo "wracało po przeterminowaniu"

itd...

Polecam sprawdzać datę ważności na piwie - piwo ma chyba ok 6 miesięcy przydatności do spożycia - im świeższe tym lepsze. Do tego dochodzą warunki przechowywania itd.

 

Mówienie, że piwo z Biedry, czy innego dyskontu jest gorsze jest racjonalizowaniem zapłacenia wyższej kwoty za puchę/butelkę w osiedlaku - niczym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi z Biedry ostatnio Pilsner Urquell smakował, a to pewnie dlatego, że właśnie na potrzeby marketów i łatwego przenoszenia / wystawiania pakują je do tektury. Dzieki temu ma ciemno i nie niszczy go światło. Dla wtajemniczonych - skunksa prawie nie było ;)

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec, nigdy nie trafiłem w "biedro" na świeże piwo ;)

Choć mam inne odczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No wiec, nigdy nie trafiłem w "biedro" na świeże piwo ;)

Choć mam inne odczucia...

 

Od przechowywania też bardzo dużo zależy. Stosunkowo świeże piwo też łatwo zepsuć (szczególnie w lato jak postoi przez jakiś czas w miejscu gdzie jest gorąco), albo właśnie światłem (tutaj te w zielonych butelkach mają gorzej pod tym względem).

 

Albo po prostu polecam przerzucić się na coś lepszego niż jasny, koncernowy lager. ;)

 

Generalnie to że piwa z dyskontów są gorsze jest bujdą na resorach :D Są one dokładnie takie same jak w "osiedlakach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2245-1431930792,8643_thumb.jpg

 

Wczoraj wieczorem otworzyłem Kwacha, bardzo mnie to piwo zaskoczyło (pozytywnie), co prawda się nie pieni i nie ma goryczki za wiele ale kwaśność jest tak przyjemnie orzeźwiająca, że aż miło się człowiekowi robi :)

W smaku przypomina trochę wina jabłkowe i choć początkowo nie podobało mi się, że jest w butelce 0,33, to po wypiciu stwierdzam, że 0,5 byłoby już męczące :)

 

Wymęczone z koparki


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki pod spodem nie oznaczają ile razy piwo wracało po przeterminowaniu o ile mi wiadomo, a z której "partii rozlewu jest"

qniczynka, kupiłem ostatnio to piwo, jestem przed degustacją. Dobrze wiedzieć,że wg Ciebie jest ok.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.