Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowie

 

Na zdrowie,będzie później :) ale dzięki :)

 

Dzięki za to,że jeden z niewielu dajesz opis,a nie tylko fotkę.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości co kryje się w dość ciekawej puszce:

DSC_1100.jpg

 

szału nie robi, raczej drugi raz nie kupię. Cytując klasyka "chmielu tutaj to raczej nie za bardzo tu czuć" :lol:

na dokładkę trochę cydru lubelskiego, nie wiem czemu kupiłem w puszce <_<

DSC_1102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

z ciekawości co kryje się w dość ciekawej puszce:

DSC_1100.jpg

 

szału nie robi, raczej drugi raz nie kupię. Cytując klasyka "chmielu tutaj to raczej nie za bardzo tu czuć" :lol:

na dokładkę trochę cydru lubelskiego, nie wiem czemu kupiłem w puszce <_<

DSC_1102.jpg

 

Alcoholicę piłem - faktycznie nic specjalnego (ale puszka fajna :) )

 

A co jest nie tak z puszką? Pewnie kupiłeś, bo nie dzwoni w torbie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcoholicę piłem - faktycznie nic specjalnego (ale puszka fajna :) )

 

A co jest nie tak z puszką? Pewnie kupiłeś, bo nie dzwoni w torbie ;)

wszedłem do sklepu tylko po piwo więc wychodziłem trzymając je w ręce, dzwonienia nie było :P  cydr można kupić też w szkle a jak mam wybór szkło/puszka to wybieram szkło, wczoraj jakoś z rozpędu tak poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

wszedłem do sklepu tylko po piwo więc wychodziłem trzymając je w ręce, dzwonienia nie było :P  cydr można kupić też w szkle a jak mam wybór szkło/puszka to wybieram szkło, wczoraj jakoś z rozpędu tak poszło ;)

 

 

Wybór raczej czysto estetyczny:P

Bo już o wpływie puszki na smak było kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyhyliłem Namysłów. Dobre. Wyraźnie czuć goryczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do puszki to niby racja ale (może tylko mi się wydaje) lejąc do kufla np tyskie z butelki a z puszki od razu widać różnicę, z puszki piana nie jest taka jak z butelki.

co do namysłowa to jakie dokładnie? domyślam się że pils. Ogólnie piwa z namysłowa można śmiało polecić, dla mnie jeżeli namysłów to białe pszeniczne, jak jasne to zamkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0305.jpg
 


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komes jest ok, może za bardzo owocowy (biały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale traktuje je jako urozmaicenie, raz na jakiś czas jest ok :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo piwem, powiedz lepiej którą Stowę kupujesz? :D

Nie powiem :)

 

A dziś ipa, pyszna

 

b6072a0cfeabe936da6dee64f25225dc.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namysłów niewiele odbiega od eurolagerów. Ogólnie szczyny plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś (teraz nie wiem bo nie piłem od kilku lat) szczynami bym nazwał shit lany do butelek z etykietą harnaś ale jak na lekkie piwo namysłów jest bdb. Porównaj żywca białe do namysłowa pszenicznego i powiedz co jest popłuczynami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co do żywca? To jakiś wzór metra? Do byle Franciszkanera porównaj.

A Namysłów nie produkuje dobrych piw. Mimo, że że ich "wit" jest po prostu średni. To rzeczywiście najlepsze piwo z tego browaru.

Jeśli chcecie porównywać pilsa z Namysłowa do harnasia to rzeczywiście wypada dobrze. Tyle, że harnasia nie ma sensu używać nawet do gotowania golonki. A ten pils to, może przesadziłem. Nie szczyny plus, ale przeciętny eurolager. No i ma właściwą cenę.

Tyle że ja lagerów prawie nie pijam od dawna bo to dla mnie..... piwne siuśki ;)

Wolę piwa co mają smak.

Dla mnie piwo to napój, którym warto się po delektować. Takie pilsiki czy inne eurolagery jak Namysłów to dobre by w gorący dzień, przy ognisku w siebie kilka wlać bez większych doznań.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

URSA MAIOR - browar rzemieślniczy z Bieszczad. Trudno dostępne poza regionem, ale można zamówić na stronie browaru. Polecam, są świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu 99% narodu piła Tyskie, Lecha albo Żywca, a teraz wszędzie znawcy mikrobrowarów ;D No normalnie jakaś plaga, żeby nie było sam już nie piję w ogóle, ale niezła moda się zrobiła - choć w sumie się nie dziwie, te duże browary pewnie robią jeszcze gorsze piwo niż 10 lat temu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było wyboru. Dziś jest - to się korzysta. Co w tym dziwnego?

 

Ja od początku swojego picia ;) nie musiałem zadowalać się naszymi dziełami piwowarów. Czechosłowacja blisko była.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Skoro ludzie nie mieli wyboru i porównania nie dziwne, że nie szukali i nie znali dobrych piw.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się powoli zmienia - jest część społeczeństwa, która i tak wybierze 4pak żubra bo jest dobry ale są ludzie którzy wolą dać za butelkę tyle co za w/w 4pak i zasmakować czegoś lepszego. U mnie jakiegoś szału z wyborem nie ma, przynajmniej nie w najbliższej okolicy ale np atak chmielu itp da radę kupić. Co do namysłowa to nie mówię że jest łał i super ale nie można powiedzieć że jest to dno. 

W zeszłym roku niedaleko mnie otwarli monopolowy - idzie tam kupić właśnie jakieś bardziej niszowe piwa i rozmawiając z właścicielem dowiedziałem się, że przychodzili "klyenci" którzy byli oburzeni (!) że w monopolowym nie można znaleźć wina za 3zł  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

10 lat temu 99% narodu piła Tyskie, Lecha albo Żywca, a teraz wszędzie znawcy mikrobrowarów ;D No normalnie jakaś plaga, żeby nie było sam już nie piję w ogóle, ale niezła moda się zrobiła - choć w sumie się nie dziwie, te duże browary pewnie robią jeszcze gorsze piwo niż 10 lat temu. :D

 

To prawda. Jakieś 10-13 lat temu (dokładnie nie pamiętam) piłem Lwówka (wtedy jeszcze goły kapsel, bez naklejki) chłodzonego przez chłopa w chacie we wiadrze z wodą ze studniu. Smakowo to był dla mnie szok. Wypiłem wtedy chyba z 7 butelek :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To prawda. Jakieś 10-13 lat temu (dokładnie nie pamiętam) piłem Lwówka (wtedy jeszcze goły kapsel, bez naklejki) chłodzonego przez chłopa w chacie we wiadrze z wodą ze studniu. Smakowo to był dla mnie szok. Wypiłem wtedy chyba z 7 butelek :D

 

 

No to chyba faktycznie słąbo pamiętasz, bo takiego piwa jak Lwówek to 10 lat temu nie było. Browar w Lwówku był własnością  spółki Browar Ślaski 1209 i robił zupełnie inne piwa. 

To co teraz jest jako Lwówek, to dopiero od 2009 po wykupieniu przez Jakubiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.