Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Filip i jak wrażenia? Moim zdaniem jedno z lepszych piw,i mówię to ja, który woli piwa gorzkie niż słodkie


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Świetne. Też wolę mocne goryczki, ale tutaj jest inaczej i bardzo dobrze.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe też Mi pod pasowało już w poprzednim roku i co najlepsze w tym roku trzyma poziom ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tu

Edytowane przez stolipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbuję Amerykańską Pszenicę z browaru Jurajskie. Tomasz Kopyra z blogu blog.kopyra.com polecał w teście American Wheatów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi to w biedrze jest corona po 3.5pln

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 corona

 

Bleh... :P

 

Ale jak ktoś lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubią Lubią, u mnie na dzielce w w dzień się rozeszło wszystko :)

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Corona za 3.50? Można kupić eurolagera za 2.50 pół litra, dolać do każdego drugie tyle wody i Corona jak malowana. Po zastosowaniu wody z kranu wychodzi nam za 85 groszy flaszka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, żałuje że napisałem

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwuj się. Było: ;)

Krzywdy za lubienie Corony nikt nikomu nie zrobi - co nie zmienia faktu, ze to siusiek jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest jest, nie da sie ukryc.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywiec wczoraj piłem z butelki - ale pogorszył się w smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Żywiec wczoraj piłem z butelki - ale pogorszył się w smaku.

 

A to on miał jakiś smak? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał - miał - końcówka lat 80 tych, początek 90 tych to nawet był jakiś lager z niego. Może dlatego, ze wyboru nie było zbyt wielkiego, a małe lokalne browarki zazwyczaj zamiast coś wyjątkowego robić - warzyły koński mocz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapijam się ostatnio praktycznie tylko czeskimi napitkami i tak:

- Primator zielony klasyczny svetly lezak ( fajnie się pieni w butelce, jest takie rzemieślnicze w odbiorze mimo ze to przecież nie taki mały browar )

- Primator ciemny ( jedno z lepszych ciemnych piwek )

- Litovel svetly lezak PREMIUM

- Litovel Svetly lezak MORAVAN ( uwaga kupilem to piwko dwa razy i za każdym razem napitek eksplodował po otwarciu kapsla, piwo mocno " nabuzowane" - dość szlachetne w odbiorze )

- Zielony OPAT ( na razie mój faworyt wśród piwek, praktycznie brak goryczki, mocno odświeżające i łatwe w odbiorze piwko )

- ZAVIS Svetly Lezak ( bardzo podobne do zielonego primatorka z tą samą charakterystyczną nutką łagodnego chmielu i aksamitną pianką )

- klasyczny czerwony Budweiser classic ( piwo dobre tylko jak jest mocno schłodzone, jak tylko troszkę się ociepli to wyczuwalny jest alkohol, tak jakby ktoś do piwa dolał setkę spirytu - niektóre piwa tak mają , bardzo nie lubię tego posmaku , nazwałbym to niezharmonizowaniem )

- ciemny Budweiser - nie ma nutki alko!, miły w odbiorze, kremowy w smaku ale bez przeginania w żadną stronę.

- Staropramen ( ponoć to szlachetna marka, mi jednak ich najpopularniejsze podstawowe piwo nie smakuje, ma podobna wadę jak Budweiser classic, czuć w nim spiryt, ale tutaj chyba jeszcze mocniej bo nawet w mocno schłodzonym to wyczuwam )

 

Niemieckie piwa mi nie leżą, mają charakterystyczną ciężką jakąś taką metaliczną nutę w smaku która mi nie odpowiada, czeskie piwa zupełnie jej są pozbawione.

 

Natomiast zupełnie mi nie podchodzą te wszystkie piwa górnej fermentacji, PALE ALE, teraz jest moda na te mieszanki ale mam wrażenie że to się wymknęło z pod kontroli i mieszają je juz ludzie nie bardzo mający pojęcie co robią, albo już na siłę szukają nowych dziwacznych smaków i podniet.

 

Najgorsze piwo jakie ostatnio piłem:

Trybunał - traumatyczne przeżycie. paskudztwo.

Harnasie, Tyskie - nie wiem kto to pije ? dla mnie żulerskie piwska.

 

Generalnie zacząłem lubić piwa dopiero jakoś od roku!!, ale to raczej dzięki temu ze spróbowałem butelkowych czeskich piw ( mam dobrze zaopatrzony sklep niedaleko siebie ), gdybym nadal miał kontakt tylko z popularnymi koncernowymi Polskimi pewnie nie złapałbym do teraz bakcyla.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Corona za 3.50? Można kupić eurolagera za 2.50 pół litra, dolać do każdego drugie tyle wody i Corona jak malowana. Po zastosowaniu wody z kranu wychodzi nam za 85 groszy flaszka ;)

 

Piłem tą Coronę, tragedia. Nie nazwałbym tego wynalazku piwem. Jakies popłuczyny bez wyraźnego smaku. Da się wypić, tylko po co ?

Takie trochę PERONI, ale PERONI jest szlachetniejsze.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapijam się ostatnio praktycznie tylko czeskimi napitkami i tak:

- Primator zielony klasyczny svetly lezak ( fajnie się pieni w butelce, jest takie rzemieślnicze w odbiorze mimo ze to przecież nie taki mały browar )

- Primator ciemny ( jedno z lepszych ciemnych piwek )

- Litovel svetly lezak PREMIUM

- Litovel Svetly lezak MORAVAN ( uwaga kupilem to piwko dwa razy i za każdym razem napitek eksplodował po otwarciu kapsla, piwo mocno " nabuzowane" - dość szlachetne w odbiorze )

- Zielony OPAT ( na razie mój faworyt wśród piwek, praktycznie brak goryczki, mocno odświeżające i łatwe w odbiorze piwko )

- ZAVIS Svetly Lezak ( bardzo podobne do zielonego primatorka z tą samą charakterystyczną nutką łagodnego chmielu i aksamitną pianką )

- klasyczny czerwony Budweiser classic ( piwo dobre tylko jak jest mocno schłodzone, jak tylko troszkę się ociepli to wyczuwalny jest alkohol, tak jakby ktoś do piwa dolał setkę spirytu - niektóre piwa tak mają , bardzo nie lubię tego posmaku , nazwałbym to niezharmonizowaniem )

- ciemny Budweiser - nie ma nutki alko!, miły w odbiorze, kremowy w smaku ale bez przeginania w żadną stronę.

- Staropramen ( ponoć to szlachetna marka, mi jednak ich najpopularniejsze podstawowe piwo nie smakuje, ma podobna wadę jak Budweiser classic, czuć w nim spiryt, ale tutaj chyba jeszcze mocniej bo nawet w mocno schłodzonym to wyczuwam )

 

Niemieckie piwa mi nie leżą, mają charakterystyczną ciężką jakąś taką metaliczną nutę w smaku która mi nie odpowiada, czeskie piwa zupełnie jej są pozbawione.

 

Natomiast zupełnie mi nie podchodzą te wszystkie piwa górnej fermentacji, PALE ALE, teraz jest moda na te mieszanki ale mam wrażenie że to się wymknęło z pod kontroli i mieszają je juz ludzie nie bardzo mający pojęcie co robią, albo już na siłę szukają nowych dziwacznych smaków i podniet.

 

Najgorsze piwo jakie ostatnio piłem:

Trybunał - traumatyczne przeżycie. paskudztwo.

Harnasie, Tyskie - nie wiem kto to pije ? dla mnie żulerskie piwska.

 

Generalnie zacząłem lubić piwa dopiero jakoś od roku!!, ale to raczej dzięki temu ze spróbowałem butelkowych czeskich piw ( mam dobrze zaopatrzony sklep niedaleko siebie ), gdybym nadal miał kontakt tylko z popularnymi koncernowymi Polskimi pewnie nie złapałbym do teraz bakcyla.

Co do Budweisera  - pijalność po schłodzeniu to oznaka słabej jakości trunku. To dlatego koncerny zalecają pić piwo jak najbardziej schłodzone. Z innej beczki Red Label, ludzie piją to litrami z lodem i colą, bez tego jak dla mnie ma smak katastrofalnie zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Krzywdy za lubienie Corony nikt nikomu nie zrobi - co nie zmienia faktu, ze to siusiek jest. 

 

Dlatego zawsze mnie śmieszyło, że prawdziwy twardziel z Szybkich i Wściekłych - Vin Diesel - delektuje się tym zacnym trunkiem :D

Naturalnie dla mnie to także popłuczyny.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 faworytów :

żywiec marcowe

budweiser

grolsch ( będzie dzisiaj ;) )

zlatý bažant ( dostać jeszcze trudniej niż grolsha w Tarnowie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze mnie śmieszyło, że prawdziwy twardziel z Szybkich i Wściekłych - Vin Diesel - delektuje się tym zacnym trunkiem :D

Naturalnie dla mnie to także popłuczyny.

 

Wyobraź sobie, że mój kolega kupuje to piwo właśnie tylko z tego powodu ze jakiś VAN DIESEL to pija...

No i skoro jest w Biedronce - to nie może być dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.