Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie z tych 4 to faworytami są bażant i budweiser ;)

Corony nie cierpię ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corone zaczęli klepać w Meksyku ze 100 lat temu chłopie :D, co wspólnego ma dystrybucja w biedrze z jej szlachetnością czy dobre/niedobre. Czeskie i słowackie piwa też się trafiają w tej sieci, niedobre ? Pojedź do Mesyku i powiedz im, że chłodzą się siurami. Jak mają po 40 stopni w cieniu, to predzej im do takiej Corony niż do cieższych chmielowych klimatów naszego regionu swiata. Ma w skladzie kukrydze, silą rzeczy jest lagodniejsze, podobnie jak whisky na kukurydzy. Dla konsumenta z naszego regionu smakuje jak sik pajonka, ale takie ma jeno byc to pwiko.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem nigdy dobrego piwa ani w lidlu ani biedrze, nawet jesli jest markowe to to są specjalne siki dla sieciówki.

Nie mówię o innych produktach bo te zdarzają się jakościowo zupelnie w porządku ale akurat piwa niet.

Costam prędzej mozna w carrefour dostać... Ale generalnie ciekawsze piwka tylko w sklepach wyspecjalizowanych w piwkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Marcin. U mnie w Carrefourze jest min. kilkadziesiąt dobrych piw (m. in. moje ulubione: Komesy, London Pride, Directors, Staroprameny, Triple Blond) - gdzie połowę z nich "wyspecjalizowana" Piwoteka sprowadzała tylko na zamówienie. Po prostu czasu są takie, że nie ma znaczenia czy to sieciówka czy osiedlowy sklep czy monopol. Jeszcze z 6-7 lat temu takim fajnym "przodownikiem" ciekawych piw w Polsce była sieć Piotr i Paweł, ale teraz zostali już w tej kwestii daleko z tyłu względem konkurencji. Kwestia chęci "zaopatrzeniowca" konkretnego sklepu i tyle. :-)

 

A co ja napisałem powyżej :-) , no u mnie w Carrefour także są, chodź kiedy nie zajdę to półki są mocno przetrzepane , widać ze stały tam ciekawe piwa ale " zabrakło" .

Nie ma co porównywać Biedry i Lidla czy Aldika do Carrefour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę sklepy klasy "PREMIUM" :P

W Lublinie bez znajomości ukraińskiego nie ma co do sklepu iść, wszystkie ekspedientki z zagranicy ^_^

 

 

P.S Coronę lubię w letnie upały, "miekko wchodzi" :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tera oprócz Corony jest też w biedrze Budeweiser, ten czeski. Też siuszki? Na codzień jest Pilsner Urquell czy Grolsh, przecież to do dobre piwerka są. Uprzedzony jesteś do biedry poprosty QV. W Intermarche jest ogromny wybót piw z małych, lokalnych browarów.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagery z zasady większych emocji nie budzą. Koncernowe szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma możliwość kupić w Czeskiej Republice to polecam!grunt-006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

nawet jesli jest markowe to to są specjalne siki dla sieciówki.

 

Tiaaaa i co jeszcze? :D

Kropki na puszkach mówiące ile razy piwo do browaru wracalo po przeterminowaniu?

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolsch - wodnisty dla mnie jak Heineken czy inne tam Carlsbergi, no butelka fajna

Krachla rządzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa i co jeszcze? :D

Kropki na puszkach mówiące ile razy piwo do browaru wracalo po przeterminowaniu?

 

Byłem sceptyczny to takiej teorii, ale spróbuj Budweisera z polskimi napisami na etykiecie i spróbuj takiego z tylko czeskimi ( z czeskimi mam w sklepiku osiedlowym, a z Polskimi z dużych sieci ). Ja spróbowałem, różnica wyczuwalna.

 

A Pilsner Urquell z sieciówek to ponoć warzony jest tam gdzie Leszek.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła sugestii. Budvar to od wielu lat mocz niezależnie od tego gdzie kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Byłem sceptyczny to takiej teorii, ale spróbuj Budweisera z polskimi napisami na etykiecie i spróbuj takiego z tylko czeskimi ( z czeskimi mam w sklepiku osiedlowym, a z Polskimi z dużych sieci ). Ja spróbowałem, różnica wyczuwalna.

 

A Pilsner Urquell z sieciówek to ponoć warzony jest tam gdzie Leszek.

Teraz przeszedłes od teorii warzenia dla konkretnych sklepów do kwestii miejsca warzenia - to są zupełnie odrębne sprawy.

 

A Pilsnera to się nie warzy w Polsce od 2011 roku (wcześniej faktycznie był warzone na licencji i cały pilsner na polski rynek był warzone w Polsce).

 

Jak juz Adi wspomniał - siła sugestii. Coś jak z tym ze piwo z puszki jest gorsze :D

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj takie:

beer_299412.jpg

całkiem przyjemne - ładny kolor, gazu raczej niewiele, goryczka jest ale nie jest - cytując klasyka - "jebucko nachmielone" ;)

w kolejce czekają jeszcze:

- nafciarz dukielski - bardzo fajna etykieta, nie miałem jeszcze styczności z tym browarem, miałem do wyboru 3 rodzaje, padło na portera. Trochę się "boję" bo porter nie moje klimaty ale ostatnio piłem dawno temu, może coś mi się odmieniło ;)

6544897a7d17ac9bdb24a99910134461.png

- zissou APA - super etykieta, zobaczymy co w środku

zissou_malutki.jpg

- Maori kiss - IPA

0fuainbh.fdf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piwek z Dukli polecam Małą Czarną (cream stout), Piękną Nieznajomą (single hop APA) i Tajemniczy Jeździec (Session IPA). Trafiłem akurat kiedyś do Dukli gdy ten browar zaczynał, zakupki robiłem w knajpie na rynku. Teraz gdy tylko widzę, kupuję regularnie. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Budweisera  - pijalność po schłodzeniu to oznaka słabej jakości trunku. To dlatego koncerny zalecają pić piwo jak najbardziej schłodzone. Z innej beczki Red Label, ludzie piją to litrami z lodem i colą, bez tego jak dla mnie ma smak katastrofalnie zły.

Optymalna temperatura podawania piwa nie ma żadnego związku z koncernami.

Żaden koncern nie zaleca pić piwa jak najbardziej schłodzonego - podaj jakieś fakty, bo pewnie o czymś nie wiem.

 

Ciekawostka - swego czasu KP chciała wprowadzić w gastronomii piwo "mrożone" - o temperaturze serwowania ca. 0 st.C

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Label nie jest pijalny w kazdej konfiguracji.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

W ogóle nie jestem piwoszem, ale dziś mnie natchło ;)

Kupiłem takie cudo bo sam już nie wiedziałem czym się sugerować.

dc3c40745fb82a2523fb0c8bfa7a5a32.jpg

Nawet ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o te temperaturowe indykatory. Nabierają pełnego koloru ok 6 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

P.S Coronę lubię w letnie upały, "miekko wchodzi" :P

Masz racje Corona to świetne piwo.,A na dodatek doskonale wpływa na kondycje i sprawność fizyczną.,Ludzie pijący regularnie Corone są doskonałymi biegaczami,skoczkami i pływakami(komplet rekordów świata w przepłynięciu Rio Grande wpław) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co teraz... @mayor pozamiatał temat.  :lol:  :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja je pijam ;)

Generalnie lubię Meksykańskie alkohole - tequila mnie wrecz pobudza,nawet dnia następnego.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że ludzie spożywający Corone są bardzo pracowici-przeważnie pracują w dwóch pracach na pełnym etacie.,No i w pracy są bardzo sumienni i obowiązkowi- złapany w piątek przez ICE i deportowany w poniedziałek rano melduje się w robocie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.