Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Adi, widzę thermomix w tle :) świetny sprzęt !

Pod warunkiem,że masz działkę :)

 

Porter żywiec, raz piłem i powiem tak nie wrócę do niego....  Poza odczuciem spirytusu nic nie czułem, dla mnie porażka...

No że chyba się zmienił


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj delikatnie . Stella lekka, delikatna, pianka wysoka ale szybko znika.Leffe to dosyć wyrazny smak moreli - lekko słodkie. Oba piwka warte polecenia.

6c9a7149360010e74bc4ad3524d5ebb6.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek - cena tego urządzenia jest za wysoka - (nie zauważyłem, że na fotce piwa wpakowałem "prezentację sprzętu" ;)) - z drugiej strony przydaje się. A gotować klasycznie bardzo lubię. Thermomix w tym nie przeszkadza,

Max - to piwo smakuje jak porter. Nie zmienił się moim zdaniem od lat - i to dobrze. No nie mdłe ciemne pifffko dla dziewczynek - tylko prawdziwy porter. Jedno z nielicznych piw koncernowych trzymające poziom. Szczególnie dobry jak dobrze poleżakuje. Ale i bez tego godny wypicia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian no, wiesz do mnie powiedzieć,że piję "pifffko dla dziewczynej" .... ech...

Ja ogólnie chyba nie jestem fanem portera, a najlepszy jaki piłem to jeśli dobrze pamiętam to było So Far So Dark.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Przecież żartowałem.

Ja raz na jakiś czas lubię. Sięgam wtedy po Żywca albo Komesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Przecież żartowałem.

Ja raz na jakiś czas lubię. Sięgam wtedy po Żywca albo Komesa.

Się domyśliłem :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Włoski sikacz. Może być.

 

MwiDFg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Zaraz będę próbował

 

7d5d49f3a0bd521d5e8e2da17425f829.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnty.jpg

 

Ipa z ziemi lubuskiej.

Barwa ciemno bursztynowa mętna.  Piana jasnobeżowa znika w moment.  Zapach niezbyt  intensywny, chmielowy. Można wyczuć cytrusy. Smak - intensywna - ale taka nudna, niewykwintna goryczka. Żywiczna. Prawie nie czuć słodu. Nie jest złe. Poprawne. Ale po kilku podejściach do Witnicy uważam, że produkują piwa poprawne, przeciętne i przyzwoite - za cenę sporo lepszych. Ale są i gorsze wyceniane podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baniaku buzuje mi własne :) Za 2 miesiące test. Poprzednie wyszło całkiem niezłe.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie robię swoje. Nie mam czasu i chęci na własny zacier - ale eksperymentuje z chmieleniem na zimno. Jednak co bym nie robił - zawsze najlepiej wychodzą mi stouty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah swoje najlepsze :) ja jestem po pierwszej warce stouta i wyszedł pyszny chodź goryczka mogła być większa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale umawialiśmy się koledzy, że kilka słów o każdym piwie. Fotki to "se" w sieci każdego znajdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

b4247f3bd4846c592d563b139ac26ad2.jpg

 

Przyjemny cytrusowy posmak i lekka goryczka. Nie jest tak cytrusowych jak American IPA. Fajne piwo mi smakuje, ale ja się uczę piw więc się nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki to "se" w sieci każdego znajdę. 

opisy też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kolegów z klubu.

Oczywiście nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale umawialiśmy się koledzy, że kilka słów o każdym piwie. Fotki to "se" w sieci każdego znajdę. 

Popieram!

 

 

opisy też

to zamknijmy temat.

 

 

ps.

 

ja dziś Białe IPA z Atrezianu,

Piwo piana mała szybko znikająca, nasycenie średnie.

Goryczka średnia,moim zdaniem lekko zalegająca, w aromacie, może odrobinę wyczuwalne pomarańczę,ale nie bardzo.

Pijąc to piwo miałem wrażenie,że smakuję jak wiele podobnych IPA.

Niezłe,ale piłem lepsze.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kolegów z klubu.

Oczywiście nie musisz.

Luz, bede pamietal na przyszlosc

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś takie paskudztwo :-) Zostało po piątku, więc żeby się nie zmarnowało. Ale pozwolicie, że opis Specjala sobie odpuszczę?

post-48855-0-50710700-1455052988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Smycel... Raz dostałem czteropak w podzięce za jakąś drobną przysługę i po pierwszej połowie reszta wylądowała w zlewie. Nie wiem, co się stało z pozostała trójką.

Ja dziś z nowości (przynajmniej dla mnie) degustowałem Szyszak Piwo Jasne- delikatny zbożowy/ słodowy zapach, ładna, drobna piana, ale szybko opada i zerowy lacing. Piękny kolor złoty, a smak... Cóż, jest ok ale rewelacji nie ma- słodowy, może chlebowy, słaba, krótkotrwała goryczka, acz ogólnie orzeźwiające.

Piwo generalnie średnie, ale pośród eurolagerów można wypić jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Współczuje Smycel... Raz dostałem czteropak w podzięce za jakąś drobną przysługę i po pierwszej połowie reszta wylądowała w zlewie. Nie wiem, co się stało z pozostała trójką.

Ja dziś z nowości (przynajmniej dla mnie) degustowałem Szyszak Piwo Jasne- delikatny zbożowy/ słodowy zapach, ładna, drobna piana, ale szybko opada i zerowy lacing. Piękny kolor złoty, a smak... Cóż, jest ok ale rewelacji nie ma- słodowy, może chlebowy, słaba, krótkotrwała goryczka, acz ogólnie orzeźwiające.

Piwo generalnie średnie, ale pośród eurolagerów można wypić jak najbardziej.

 

Ja do Specjala mam sentyment. Ogólnie piję tylko craft i regionalne piwa (a że nie piję dużo to czasem zdarza sie kupić takie z naprawdę wysokiej półki) ale jak jestem na Mazurach z paczką znajomych i żeglujemy sobie od portu do portu, to tylko Specjal :D

 

Ja drugi tydzień raczę się angielskimi ALE-ami  (staram sie nie powtarzać i próbować za każdym razem czegoś innego) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.