Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel007

 

Ale to nie moj tekst skopiowane z neta. Świadomy jestem języka i błedów ortograficznych w tekście. No ale to dział z żartami więc traktujcie to z przymrużeniem oka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszytko jasne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie zalapalem. Peace:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cały problem w tym, że pijecie jakieś zupki zamiast zwyczajnej zdrowej wódki, i czasem dla zdrowia i odmiany bimber. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem tutaj dyskusję z Żartów. Tekst zamieszczony przez Kolegę Rebrov ma spore walory literacko - poznawcze moim zdaniem, co uzasadnia użycie takiego słownictwa ;)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Troszkę przesadziłeś wg mnie, po części rozumiem ale to wojenka jak z audiofilami i słuchaczami ze zwykła wierzą czy nawet jak leciałem Ryanairem to spotkałem gościa co się lansował dopłatą 8 funtów za priorytetową kolejkę i wyskoczył z pretensjami do mnie ,że przypadkiem (wepchnięty do winy zjechałem na początek kolejki) znalazłem się z nim razem bez tej luksusowej dopłaty..

 

Zwróć też uwagę na to ,że nie każdy pije dużo albo poprawka nie ma dużo czasu (albo głlowy) nawet na kilka piw i jak już to woli coś innego niż coś co ma dostępne wszędzie pod ręką (coś jak fani gastronomi sprawdzają nowości gdy już będą w restauracji, albo Ci co porafią dobrze gotować chcą czegoś czego sami nie potrafią i nie znaczy to to że gardzą barem mlecznym), i jasne ,że są mody i różne sytuację gdzie można by było ów smakoszowi podać do wypicia kilka tych apa i ipa.i bez etykiety to by się nie rozeznał.. (piszę to z perspektywy kogoś kto pił całkiem dużo i przeszedł etapy od 1,4 zł za piwo gdy byłem młodszy po 30+ zł za piwo, jak i "whisky" za 25 zł a 500zł a od ponad roku ani kropli alko) 

Zapomniał wół jak cielęciem był, faktycznie niektórzy udają znawców aby tylko wypić coś innego niż cała reszta bo mają poczucie wyższości nad "plebsem" . Ale zaznaczając ,że nie piję gdybym miał dziś się napić to raczej wolał bym coś co mógłbym pić powoli i czuć więcej "smaków".

Zresztą uwielbiałem Guinessa draughta, potrafiłem wypić kilkanascie za noc jak i delektować się jednym w innym dniu gdy chwila na to pozwalała. A jak wielu ludzi go nie znosi przez smak i konsystencję, a niektórych łapią po nim nawet problemy żołądkowe... Nie irytowało mnie to tylko się uśmiechałem. Szkoda czasu na spiny, kiedyś na forum przeczytałem taki komentarz o tym jakie to głupie jest gdy pracownicy biurowi noszą IWC z wodoszczelnością 2000m...jak ktoś lubi, why not ?

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znawcy nie udaję, nie jestem jakimś koneserem żeby móc debatować nad składem danego trunku ale od ok 10 lat nie piję piw koncernowych (no dobra Heinekena czy Carlsberga jeszcze czasem w siebie wleję) i nie żałuję bo w ogóle nie mają startu do piw rzemieślniczych, czy tych z małych browarów. Jak komuś to przeszkadza to ma problem. Z resztą widać w ostatnich latach tendencję do tego, że coraz więcej ludzi odchodzi od Lechów, Tyskich, Warek, Żywców na rzecz właśnie mniej znanych piw. I jestem przekonany, że nie robią tego bo taka jest teraz moda tylko dlatego, że są nieporównywalnie lepsze i o wiele łatwiej dostępne niż jeszcze kilka-naście lat temu gdy półki sklepowe były zapchane tylko ww. koncerniakami. I widać też, że to właśnie koncerny wymyślają coraz to bardziej urozmaicone "produkty" żeby dorównać mniejszym browarom i zatrzymać odpływ konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły, jak to Komes.post-102395-1555185412,5654_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Up

Zapowiada się dobrze

Jest dobrze

 

ZVPqrs2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to piwo postne, da się je dostać tylko przed Wielkanocą  ;)

IMG_20190420_234547.jpg

IMG_20190420_234537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nigdy takiego Paulaera nie spotkałem, gdzie można go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to piwo postne, da się je dostać tylko przed Wielkanocą ;)

 

Bzdura. Jest dostępne cały rok ;) Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koźlak? tak. Być może ten też  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koźlak? tak. Być może ten też ;)

Mówię o tym konkretnym (Paulaner Salvator). O dowolnej porze roku wejdziesz do sklepu i kupisz bez problemu. Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich okoliczności. 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lany poniedziałek, lane piwo :-)710094a36929b30a450bfebd55dd08bb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poruszanych tematów piwa pszenicznego polecam Franziskaner choć z butelki nie smakuje już tak dobrze jak z kija.

post-109042-0-36689100-1555964841.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, akurat ja wolę zdecydowanie wersje butelkowe niż kijowe. Co do Franciszkanera, ok, ale trochę za drogi w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kija piłem go ostanio w Stuttgarcie, był naprawdę wyśmienity.

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-59607-0-51435800-1556470602_thumb.jpgpost-59607-0-02993100-1556470652_thumb.jpg

Piwo Inowrocławskie.

Wytwór młodych lokalnych miłośników piwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.