Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dziś już piątek więc nie obejdzie się bez złocistego trunku po pracy,aby zrelaksować się po całym tygodniu.

Nie ma to jak usiąść w wygodnym fotelu popijając schłodzone piwo przy muzyce bądź filmie.

Tylko co wlać do tego kufla pomijając koncernowe siuśki :D

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzisiaj bede mial Kasztelana, bardzo tez lubie Okocimia O.K.......bo oba nie sa takie gorzkie :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lipcowe i Miodowe z Browaru Jagiełło. Oczywiście nie na raz :D

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Kasztelan to jest to! No ale wiadomo, smaki sa różne...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak kasztelan niepasteryzowany jeden z moich ulubionych.Pił ktoś Koźlaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem słabym smakoszem piwa, w większości przypadków mi to wsio ryba, choć niektórych siuśków faktycznie nie trawię.

 

Jednak całkiem niedawno znajomy zaprosił nas (mnie i moją lubą) do nowo otwartego pubu, tylko z rzadkimi piwami.

Byłem wielce zaskoczony faktem, iż piwa mogą mięć aż tak różne smaki.

Na ile głowa wystarczyła :D na tyle popróbowaliśmy kilku marek i odmian.

Jednogłośnie wyłoniliśmy zwycięzcę - Marcowe!

Marcowe, od Kormorana bodajże.

Niestety, bardzo trudne do dostania w jakimkolwiek sklepie.

W mojej okolicy tylko "Piotr i Paweł" oferuje piwa Kormoran, niestety tylko 2 podstawowe modele, marcowego nie mają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kozlaka nie pilem ;)

 

Jezeli ktos jeszcze nie pil to moze sprobowac Tyskie Książęce......b.dobre piwo moim zdaniem :)

 

Butelka niestety nieciekawa co moze odstraszyc od kupna, raz mi go polecila sprzedawczyni z monopolowego którego mialem pod nosem za czasow studenckich :D I nawet nie wiem czy nie bedzie lepsze od Kasztelana...ale to moja prywatna opinia :)

 

Ogolnie powiem tak ze staram sie pic wszystko co w szkle, bo nie wiem czy to kwestia psychiki ale wydaje mi sie ze lepiej smakuje.....chociaz jak puszka lezy w domu to tez nia nie pogardze :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Paulaner,potem z polskich Amber, Trybunalskie, Ciechan, Żywe, Lwówek i dużo by wymieniać regionalnych itd... to są prawdziwe piwa....wszystko inne typu Kasztelany, Okocimie, Tyskie itd... to sikacze mało mające wspólnego z piwem

Edytowane przez freddiemercury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulaner to nie czasem niemieckie piwo pszeniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dobre Piwa robi Ciechan, Kormoran, Browar Jabłonowo, Amber,

 

kolega ciastek ma racje - Marcowe dobre :D Świeże z kormorana, Koźlak i Żywe a z ciemnych Imperial Porter z Ambera, (podczas pisania posta konsumuję Klasztorne Piwo z Jabłonowa, ciemne z przyprawami korzennymi, dobre na grzańca. Podobnie browar Koreb.

 

Z miodowych to Ciechan miodowy, oraz Piwo na miodzie gryczanym jest super. Nie polecam Łomży i Perły miodowej bo są na sztucznych miodach...chociaż z większych koncernów Perła jest ok a poza tym z Lubelszczyzny ;) Polecam natomiast Lubelskie w "granatach" z Perły :)

 

w Puławach jest sklep który jest spełnieniem marzeń piwosza :) ponad 150 różnych piw z różnych krajów (próbuje spróbować wszystkich polskich i jeszcze mi się nie udało :D) i marcowe jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na dzisiaj kupiłem sobie:

3 paulanery

3 łomże pszeniczne

6 kasztelanów niepasteryzowanych

 

i pewnie skończy się tak jak zawsze - nie wypiję żadnego, albo co najwyżej jedno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie - Paulaner to pszeniczne piwo bardzo popularne w Niemczech, dostępne nawet w najtańszych sklepach typu Penny Markt.

 

Mieliśmy pomijać koncernowe siki a tu Kasztelan i Tyskie w wątku?

Osobiście poza wymienionym wcześniej Ciechanem bardzo lubię Koreb (niepasteryzowane i miodowe) ale niestety w Lublinie jest trudno dostępne.

Lubelskie Trybunalskie to tańszy konkurent Perły Miodowej (w uproszczeniu :D), która też jest bardzo smaczna. Do tego ostatnio w sklepach pojawiło się ciekawe miodowe piwo Trybunał z browaru Sulimar. Można pomylić te nazwy.

 

PS. Ja na wieczór mam dostanego niefiltrowanego Aliwara z Mińska - Biale złoto. Zobaczę co to za cudo.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piwem jak z zegarkami - są rożne kategorie i różne półki cenowe. :D

Jeśli mówimy o niemieckich pszenicznych to Franziscaner według mnie zdecydowanie lepszy od Paulanera. Ma fajny aromat - żywszy, trochę jakby "cytrynowy". Zwłaszcza na lato - super!

 

Z ciekawostek szczerze polecam też Leffe (belgijskie). A Trapiści - wiaaadomoooo :D ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybunalskie jest cienkie jak d*pa węża...gorsze od perły miodowej a ta z koli nawet nie ma startu do ciechana miodowego. Koreb rzeczywiście dobre, chociaż korzennego na pierwszy raz dopić nie mogłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na swoją cenę i "segment", jak dla mnie Perła miodowa czy też nawet Trybunalskie są "pijalne". Wyżej jednak stawiam chociażby piwka z Chełma. Ale smakoszem zbytnim nie jestem. Po prostu znudziły mi się piwa koncernowe lane w każdej knajpie i szukam jakichś ciekawostek typu Lubuskie (Witnica), Maćkowe, browar Jagiełło, Raciborskie, Nałęczowskie, itp.

Ciekawostką jest, że tańsze Trybunalskie jest robione na miodzie z lubelskiego Apisu, na Perle takiej informacji chyba nie ma. Znam wiele osób, którym smak Trybunalskiego pasuje bardziej od Perły Miodowej.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pszeniczniaków to piłem erdingera i weichenstephanera- oba niemieckie,bardzo dobre i niefiltrowane.Leffe szczególnie brune ma tą moc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ukraińskie pszeniczniaki? Obołoń, Czernigirskije Biłe, Sławutycz? Swego czasu jeżdżąc często na Ukrainę (Lwów + góry) nie mogłem się napić tych piw (w Polsce wtedy mało popularnych). Teraz na szczęście są w każdym sklepie. Tylko cena nieadekwatna do ukraińskiej :D.

 

BTW - z mich wycieczek na wschód - polecam piwa litewskie, w tym pszeniczy Svyturys Baltas, też już dostępne u nas


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piw zza wschodu nie piłem i nie znam.

W zeszłym tygodniu miałem perłe mocną,średnio na jeża,ale piłem gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo perła mocna jest cienka, jedzie spirytem tak jak extra strong :D Lubelskie Mocne w granacie 0,33 jest o wiele lepsze :)

 

a co do Nałęczowskiego...hmm jasne ok...ale ciemne mulące bo sztucznie dosładzane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak na swoją cenę i "segment", jak dla mnie Perła miodowa czy też nawet Trybunalskie są "pijalne". Wyżej jednak stawiam chociażby piwka z Chełma. Ale smakoszem zbytnim nie jestem. Po prostu znudziły mi się piwa koncernowe lane w każdej knajpie i szukam jakichś ciekawostek typu Lubuskie (Witnica), Maćkowe, browar Jagiełło, Raciborskie, Nałęczowskie, itp.

Ciekawostką jest, że tańsze Trybunalskie jest robione na miodzie z lubelskiego Apisu, na Perle takiej informacji chyba nie ma. Znam wiele osób, którym smak Trybunalskiego pasuje bardziej od Perły Miodowej.

 

sorki pomyłka, nie chodziło mi o Trybunalskie Miodowe, lecz Trybunał Miodowy:) to są dwa różne piwa.... a jeśli chodzi o pszeniczniaki to faktycznie wyleciały mi z głowy ukraińskie, piłem tylko Obolon i Svytrus...oba wyśmienite...trochę inne od niemieckich ale warte spróbowania....

 

bardzo fajnie ze coraz więcej osób docenia piwa regionalne z małych browarów a nie marketowe sikacze...

 

Perła, Łomża były dobre kiedyś, teraz jakość drastycznie spadła i równaja moim zdaniem w stronę Tyskiego, Lecha itp

Edytowane przez freddiemercury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym spróbować lwówek książęcy,podobno rewelacja.Niestety nie widziałem nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla smakoszy ciemnych piw polecam piwo Warmiak, nie dość, że ciemne to jeszcze niepasteryzowane, podobno rzadkość, tak przynajmniej zapewniał sprzedawca, w mojej ocenie smaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perła, Łomża były dobre kiedyś, teraz jakość drastycznie spadła

 

ja bym nie zestawiał tych 2 marek ze sobą... Łomża faktycznie skiepściła się już jakiś czas temu, ale Perła dla mnie trzyma poziom;

dużo pszenicznych POLSKICH piłem i Perła podchodzi mi najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Perła pszeniczna? Chmielowa, Export, Mocna, Niepasteryzowana, Miodowa, Czarna tak, o pszenicznej pierwsze słyszę.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zestawiał tych 2 marek ze sobą... Łomża faktycznie skiepściła się już jakiś czas temu, ale Perła dla mnie trzyma poziom;

dużo pszenicznych POLSKICH piłem i Perła podchodzi mi najbardziej

 

a gdzie tam...wg mnie zarówno Łomża jak i Perła to już nie to co kiedyś..pamiętam smak dawno dawno temu Perły Chmielowej zielona butelka- to było piwo...odkąd trafiło po strzechy marketów poszło niestety w ilość a nie jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.