Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Perła pszeniczna? Chmielowa, Export, Mocna, Niepasteryzowana, Miodowa, Czarna tak, o pszenicznej pierwsze słyszę.

 

tak porypałem... łomża pszeniczna, nawet pisałem powyżej, że dzisiaj taką kupiłem :D

z niepasteryzowanych perła mi faktycznie podchodzi; za to nie pasują mi smakiem ciechany, a i cena ich odstraszająca na tle innych, dla mnie lepszych (także niszowych)

 

większości tych o których piszecie nie widziałem w sklepach typu "piwa regionalne", a pszeniczne wydawało mi się, że wszystkie spróbowałem z pobliskich 2 sklepów; jednak ta Łódź biedna...

 

przełamałem się i biorę się za piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym spróbować lwówek książęcy,podobno rewelacja.Niestety nie widziałem nigdzie

 

W Krakowie jest w Tesco na Kapelance :D, dzisiaj wieczorem zresztą będzie w spożyciu, a potem Perła Chmielowa :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwa kroki od domu otworzyła mi się galeria piwa, Ponad 200 marek piwa mają :) Cały sklep obładowany. Niedawno popijałem Piwko na miodzie gryczanym z manufaktury piwnej. Dziś nic nie pije, mimo że oglądam mecz :D (ponieważ piłem wczoraj i to za dużo... :) )

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lwówek jakoś mi nie podchodzi...zarówno książęcy jak i ratuszowy (różnią się etykietami - zielona - czerwona) za duży ekstrakt...mocno chmielone

 

Warmiak super :D tak samo jak Świeże (z kormorana są chyba)

 

Perła niestety się skiepściła...niepasteryzowana jeszcze jest ok, ale export to kicha wg mnie oczywiście bo gusty smakowe są różne, aczkolwiek to nie to co kiedyś...ale Lubelskie z Perły trzyma poziom wg mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje ulubione piwko to drink z cytrynówki i sprite'a :D


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a ja z piwa lubię "łyskacza" na lodzie- co właśnie czynię z nie ukrywaną przyjemnością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a ja z piwa lubię "łyskacza" na lodzie- co właśnie czynię z nie ukrywaną przyjemnością :D

 

Tez lubie :) Ale to watek o piwach. (Ale jesli nie bylby o piwach to Gentelman Jack mi ostatnio nie smakował :/ - piłem po raz pierwszy bo dostałem butelke w prezencie i niestety nie podszedł na czysto)

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam lubię koncernowe i sobie Heinekena popijam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja bardzo polecam najlepsze piwo kupione w polskim sklepie: La Trappe Tripel (sieć Alma)

 

Z innych już wspomniane pszeniczne: Paulaner, oraz litewski Svytrus (choć ciemny też nie jest zły)

 

Wg mnie również b.dobre Bishop's Finger, Obolon, Magnat, Wexford, Guiness, w sumie trochę by tego wymieniać ;)

 

Z polskich zdecydowanie: Ciechan Miodowy, Czerwony i Niebieski Smok

 

Z sieciówek w tej chwili Żubr ciemnozłoty

Edytowane przez lukasz91rze

"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okocim Premium Pils z Biedy - 2,09 pln, na piątkowy wieczór jak znalazł ;)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi właściciel sklepu z browarami mówił że smoki nie będą produkowane już...ciekawe czy prawda, chociaż szału nie robią bo piłem lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubelska "PERŁA MIODOWA" znakomite piwo na naturalnym miodzie z firmy pszczelarskiej "APIS" :D

Z zagranicznych Słowacki "KELT" zacny trunek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo żywe polecam niepasteryzowane, mniam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajskie-czyt.Tyskie:)z Polski, nie z Meksyku,Chin czy Kazachstanu... może być najlepsze na wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich ocen piwo sie popsuło i to strasznie , jestem piwoszem od wielu lat - nie łykam trunków mocniejszych - ew. nalewki które sam robie :)

kiedys po 5 browcach czułem sie lux :) teraz głowa boli a w japie jak w pepegu /nie pale od 2 lat/

dobrze sie czuje po Tyskim , Ciechan nie jest zły tylko ,że 70 km od Ciechanowa go nie ma bo browar obsługuje tzw.ścianę wschodnią ,niezły jest browar Czarnków , Koźlak jest świetny i kilka jeszcze by znalazł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patriotycznie pije glownie Ciechanowskie piwa. Glownie Miodowe i Wyborne (zielone). Generalnie wszystkie ich piwka mi smakuja. Z takich marketowych to Heniek mi podchodzi a takze wiekszosc niepasteryzowanych, szczegolnie Kasztelan. Szwagier ostatnio poczestowal mnie Paulanerem- ciekawy smak.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan sie zj.....ł okrutnie w smaku nie jest zły ale mózg z rana boli jak po gorzałce

nie wiem co oni tam dodają....

30 lat temu był super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich ocen piwo sie popsuło i to strasznie , jestem piwoszem od wielu lat - ... kiedys po 5 browcach czułem sie lux :) teraz głowa boli ...

 

wiek Ci się "posunął" a nie piwo popsuło :);)

na to jednak nie ma rady ...

 

niegdyś to było tak:

 

Najlepsze piwo to leżajski full

Gul gul gul, Leżajski full, gul gul

 

Takiego piwa nie pił nawet król

Gul gul gul, Leżajski full, gul gul

 

:unsure:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan sie zj.....ł okrutnie w smaku nie jest zły ale mózg z rana boli jak po gorzałce

nie wiem co oni tam dodają....

30 lat temu był super :)

Ja mam tak po żywcu, nie wiem co jest. Wypije jedno wieczorkiem a rano dziwnie w głowie i na żołądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ograniczyłem piwo do minimum, choć jeszcze niedawno konsumowałem ilości przemysłowe :)

 

Dla lubiących egzotykę ale i dobre piwo zarazem polecam na piatek:

 

"Bonnets Rouges" - czerwone piwo niepasteryzowane z dodatkiem owoców bzu koralowego ( w Polsce uważany za trujący, we Francji robi się z niego konfitury)z browaru Lancelot w Bretanii - widziałem kiedyś w Leclercu w Polsce - wiec powinien być dostępny. Bardzo dobre piwo, o przyjemnym lekko słodkawo - kwaśnym pierwszym smaku przechodzącym w rasowa goryczkę na końcu - polecam szczerze. Uwaga! Piwo się pieni jak szalone - ostrożnie przy otwieraniu!

 

"Hinano" - bardzo pyszne jasne piwko typu lager, o gorzkim szlachetnym posmaku. Jedno z moich ulubionych jeśli chodzi o smak. Niestety nie wiem czy jest dostępne w Polsce. Piwo pochodzi z Polinezji Francuskiej z Tahiti.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko lubelska Perła!!! Tylko koniecznie w zwykłej brązowej butelce, nie ta Export w zielonej.

Dla miłośników gatunku: http://www.youtube.com/watch?v=bh6csy97dP8

 

W mieście Lublinie często się pije,

Ale nie don Perignion.

Wśród asfaltu i betonowych płyt,

Tu rządzą Perła boys.

A Perła wieczorami,

Się leje pod blokami.

Lub w barach tych bez gwiazdek,

3 monety za jedną szklankę.

Chociaż Perła boys czasem może są,

Trochę brzydcy, trochę źli.

To szkolne błędy i brak pieniędzy,

Nie kwestia wypitych piw.

Bo koreańscy kretyni,

Lubelski przemysł zniszczyli.

I kiedy miasto umiera,

Na ból lekarstwem jest Perła.

 

Perła boys! Perła boys! Oi!

Perła boys! Perła boys! Oi! Oi!

Oi! Perła Boys

 

To nie tylko smak, to jest tradycja,

Patriotyzm lokalny.

To jest wschodni styl, Perła boys to my,

Perła płynie w naszej krwi.

Na wschodzie już nie wstaje słońce,

A bezrobocie rośnie.

Motor nie gra o puchar UEFA,

Ale Perła pozwoli to przetrwać.

 

Perła boys! Perła boys! Oi!

Perła boys! Perła boys! Oi! Oi!

Oi! Perła boys

 

Dla żuli wódka z benzyną,

Dla gówniarzy tanie wino.

Dla ślicznotek drink i słomka,

A dla nas Perła Chmielowa.

 

Pozdrawiam Lubelaków!!!


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.