Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Recommended Posts

Guest Szymon.

A takie maleństwo sobie odpaliłem:

DSC_1660.jpg

Jestes pewien ze Calvados? Moze chodzi ci o Cidre? Calva jest diabelsko mocna ;)

Ps: U mnie dzis poczciwy, zwykly Heniek na wieczor :D

Chodzi o Calvados. Taki, jak u Remarque'a :)

Browar Sobótka Górka. Polecam.

Masz pod bokiem - fajnie, muszę kogoś poprosić o import na spróbowanie. Dzisiaj wieczorem Guinness :)

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

Chodzi o Calvados. Taki, jak u Remarque'a :)

A skoro tak to teraz rozumiem troche lepiej :).  Aczkolwiek prawdziwa Calva to bardziej nadaje sie do porownania z cognacem lub innymi mocnymi trunkami typu whiski itp.  Nie moge sobie wyobrazic kogos kto pije Calve lub inny mocny trunek tak jak piwo - tzn w celu na przyklad zaspokojenia pragnienia ;)

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

A skoro tak to teraz rozumiem troche lepiej :). Aczkolwiek prawdziwa Calva to bardziej nadaje sie do porownania z cognacem lub innymi mocnymi trunkami typu whiski itp. Nie moge sobie wyobrazic kogos kto pije Calve lub inny mocny trunek tak jak piwo - tzn w celu na przyklad zaspokojenia pragnienia ;)

Ogólnie, rzadko piję alkohol, ale jak piję od czasu do czasu, to z reguły Calvados. Ale tak, np. dla zaspokojenia pragnienia, to wolę herbatę...

Guest Szymon.

Zaczynam się lubić z piwami wędzonymi/dymionymi. Dziś taki dymiony porter był:

products_ec0ac83fdca17de949b3e710d42f5f9

Dobre ;)

Guest Szymon.

Dzis takie otworzyłem. Bardzo dobre!

DSC_1662.jpg

post-2245-0-29465200-1396593216_thumb.jpg

wczorajsze piwko dzięki Adiemu :) rewelacja, dawno tak fajnego piwa nie piłem :)

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

Poczekaj na moje..... już po długim weekendzie...

Zostaniesz jednym z pierwszych recenzentów.

Edited by Adi

Ja za alkoholem nie przepadam, no może to troche dziwne, ale jak już piwko do filmu, Książęce Pszeniczne. Uwielbiam posmak i zapach, przypomina się czas żniw.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Ja za alkoholem nie przepadam, no może to troche dziwne, ale jak już piwko do filmu, Książęce Pszeniczne. Uwielbiam posmak i zapach, przypomina się czas żniw.

:blink:

... to chyba należysz do młodszego pokolenia - kombajn i e.t.c., bo jakby się przypominała snopowiązałka i układanie snopków na kupki to byś go nie ruszył  :P

attachicon.gifDSCF7127.JPG

wczorajsze piwko dzięki Adiemu :) rewelacja, dawno tak fajnego piwa nie piłem :)

Możesz zdradzić jak zdobyć takowe piwo :)

Robert

@rtur świetne jest to piwko, uwielbiam AIPA a to jest na prawdę z górnej półki ;-)

Skrobniete skądinąd by Taptalk ;-)

Guest Szymon.

Prawdziwi mężczyźni w sobotę wieczorem piją zużyty olej silnikowy  B)
:D

DSC_1672.jpg

Super piwo!

Wczoraj Fullers London's Pride - świetne piwo, nawet jeśli przychodzi za nie zapłacić 9 zł w Żabce... - wolę 1 takie niż 3 z jednego z dużych polskich browarów. 

Moje ulubione - Guiness Draught  - w charakterystycznej czarnej puszcze z kulką azotową wewnątrz.

Kiedy mój mało-ojczyźniany(tam się urodziłem i mieszkałem 20 lat) Browar Czarnków ważył dobre piwa, to mało który browar w Polsce mógł się z nim równać, a edycje limitowane w ładnych butelkach z "heblem" ważone jeszcze 2 lata temu, mogły startować do tych zagranicznych bez problemu ;) Zapewne co trzeci forumowicz miał przyjemność je kiedyś próbować, szczególnie Ci starsi.

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

post-6254-0-67020700-1397466449_thumb.jpg

Wprawdzie powinno jeszcze minimum 3 tygodnie leżakować - ale nie mogłem się powstrzymać i spróbowałem.

Całkiem dobre i moje.

Jesli ktos szuka dobrego jasnego piwa to polecam piwo "Lwówek", ostatnio moje ulubione. Mozna je dostac między innymi w almie.

Lwówek wprowadził na rynek Jankesa - moim zdaniem to premiera roku. Jeśli ktoś szuka lżejszej, bardziej pijalnej odmiany Grand Prix to jak najbardziej polecam. Aktualnie jest to, oczywiście w mojej ocenie, najlepsze piwo jakie można dostać w zwykłych spożywczakach.

Lwówek wprowadził na rynek Jankesa - moim zdaniem to premiera roku. Jeśli ktoś szuka lżejszej, bardziej pijalnej odmiany Grand Prix to jak najbardziej polecam. Aktualnie jest to, oczywiście w mojej ocenie, najlepsze piwo jakie można dostać w zwykłych spożywczakach.

Potwierdzam, dziś je piłem i jest naprawdę dobre. Ciekawe jak będzie z dostępnością ( u mnie jest na razie tylko w galerii alkocholi).

A poza Jankesem próbowałem dziś jeszcze takiego wędzonego ale z browaru Ursa Maior:

post-25723-0-74598700-1397931097_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Bartek