Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj natomiast Paulanerka Dunkela i Pszenicznego :) - dobra cena w Lidlu 2,99 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Od jakiegoś czasu takie ..bardzo dobra cena w Lidlu polecam ...

attachicon.gif20150314_145006_resized-2.jpg

 

 

Ten Chang to raczej taki marny jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że marne? ...Dla mnie jest wyraziste ma głębie a zarazem lekkie i przyjemne ...pijam i próbuje różne piwa ale do tego naprawde z przyjemnością wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dlaczego twierdzisz że marne?

 

Bo je piłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lidlu był w swoim czasie większy wybór tych azjatyckich piw. Na pewno był jeszcze tiger czy jakoś tak. Równie kiepski jak ten chang, już lepszy jest ten lidlowy argus.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

W lidlu był w swoim czasie większy wybór tych azjatyckich piw. Na pewno był jeszcze tiger czy jakoś tak. Równie kiepski jak ten chang, już lepszy jest ten lidlowy argus.

 

Tiger, Chang i Singha to piwa z Tajlandii - piłem je ostatnio u źródła. Najlepsze z tych Tajskich piw jest Leo (jego chyba w Lidlu nie było), ale też rewelacji nie ma. Z Azji z piwami coś sensownego robi Japonia podobno, ale jeszcze nie miałem okazji probować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chang to raczej taki marny jest :/

Smakuje jak to co mogło by być po wypłukaniu kegi po Żywcu czy innym Tyskim. W zasadzie zupełny brak smaku. Jak najsłabsze koncernówki. Argus niepasteryzowany, czy tam niefiltroway - a więc Łomża, zjada te czangi i tajgery na śniadanie, mimo, że to też siuśki.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja coś dodam od siebie ;-). Po pierwsze potwierdzam, Jankes rządzi oraz AIPA Kormorana jest bdb natomiast nie znalazłem tu nic browaru Alle Browar a konkretnie chodzi mi o Crazy Mike - co najmniej raz na miesiąc o ile jest dostępne kupuję buteleczkę, ciężkawe gęste bro, 20% ekstraktu - czyli słoodkie ale IBU 100 czyli mooocna goryczka ładnie kompensuje słodycz i, czego zupełnie nie czuć ma 9% alkoholu... warto przetestować ale nie jest to bro dla tych dla których 20-30 IBU to granica nie do przejścia:

 

prezentacja_Crazy_Mike.jpg

 

Aby nie zanudzać to polecę jeszcze tylko jedno piffko z Pracowni Piwa -  HADRA - obecnie dostępne wyłącznie z kija [np. w Chmielarni w Warszawie, lub w kilku sklepach, które mają krany] ale ponoć mają w tym roku rozlewać do butelek:

 

 

post-68400-0-26040100-1426602826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja palnuję wybrać się do sklepu pi takie :

geezer.jpg

 

Pił może ktoś :D?

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj porterowo: żywiec potem bałtycki z lokalnego browaru czyli kormorana ( browar mam obok siebie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj piłem porter z Żywca. Najlepsze polskie piwo z koncernu. Wiadomo, ideału ne było, ale naprawdę przyzwoity. Trochę zbyt wytrawny i alkoholowy. Za to piana jak na dobrym crafcie ! ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Porter Żywca to dobre piwo z Cieszyna. W zasadzie nie takie koncernowe, choć formalnie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wypite- obydwa ....smaczne było  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 Trochę zbyt wytrawny i alkoholowy. Za to piana jak na dobrym crafcie ! ;0

 

 

Za świeżego piłeś. Odstaw go na 6 miechów i powtórz spożycie - zobaczysz że będzie inaczej.

U mnie w szafie stoi karton portrów które oczekują na przeterminowanie się o ok 2 lata. Potem będę je pił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej, o co chodzi z leżakowaniem porterów? Dlaczego przeterminowany miałby być lepszy?


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mógłbyś napisać coś więcej, o co chodzi z leżakowaniem porterów? Dlaczego przeterminowany miałby być lepszy?

 

Portery jako mocne ciemne piwa w przeciwieństwie do lagerów utleniają się w sposób szlachetny. Utleniony lager będzie dawał starym chmielem, będzie miał nuty miodowe (w najlepszym wypadku i to też nie będą jakoś bardzo przyjemne miodowe nuty) i tekturowe (Kopyr określa to jako "mokry karton" i właściwie świetnie oddaje to jaki ten zapach jest). Smakowo lager też traci.

 

W porterach utlenienie powoduje powstanie aromatów śliwkowych na przykład (takiej śliwki w czekoladzie)., które w połączeniu z innymi aromatami ciemnego piwa tworzą bardzo dobry zestaw. Dodatkowo podczas leżakowania alkohol układa się, co znaczy, że piwo będzie łagodniejsze po czasie (nie słabsze. łagodniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portery jako mocne ciemne piwa w przeciwieństwie do lagerów utleniają się w sposób szlachetny. Utleniony lager będzie dawał starym chmielem, będzie miał nuty miodowe (w najlepszym wypadku i to też nie będą jakoś bardzo przyjemne miodowe nuty) i tekturowe (Kopyr określa to jako "mokry karton" i właściwie świetnie oddaje to jaki ten zapach jest). Smakowo lager też traci.

 

W porterach utlenienie powoduje powstanie aromatów śliwkowych na przykład (takiej śliwki w czekoladzie)., które w połączeniu z innymi aromatami ciemnego piwa tworzą bardzo dobry zestaw. Dodatkowo podczas leżakowania alkohol układa się, co znaczy, że piwo będzie łagodniejsze po czasie (nie słabsze. łagodniejsze).

 

 

ok, muszę spróbować, dzięki :)

kupię dziś kilka buteleczek bałtyckiego portera z Browaru na Jurze :)

jakieś wskazówki? Ciepłe i ciemne pomieszczenie?

swoją drogą ciekawe jak ktoś na to wpadł...sprzątając piwnicę znalazł zakamuflowaną przez dziadka butelkę i spróbował wypić? :D

Edytowane przez aty3

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 

Portery jako mocne ciemne piwa w przeciwieństwie do lagerów utleniają się w sposób szlachetny. Utleniony lager będzie dawał starym chmielem, będzie miał nuty miodowe (w najlepszym wypadku i to też nie będą jakoś bardzo przyjemne miodowe nuty) i tekturowe (Kopyr określa to jako "mokry karton" i właściwie świetnie oddaje to jaki ten zapach jest). Smakowo lager też traci.

 

W porterach utlenienie powoduje powstanie aromatów śliwkowych na przykład (takiej śliwki w czekoladzie)., które w połączeniu z innymi aromatami ciemnego piwa tworzą bardzo dobry zestaw. Dodatkowo podczas leżakowania alkohol układa się, co znaczy, że piwo będzie łagodniejsze po czasie (nie słabsze. łagodniejsze).

 

 

ok, muszę spróbować, dzięki :)

kupię dziś kilka buteleczek bałtyckiego portera z Browaru na Jurze :)

jakieś wskazówki? Ciepłe i ciemne pomieszczenie?

swoją drogą ciekawe jak ktoś na to wpadł...sprzątając piwnicę znalazł zakamuflowaną przez dziadka butelkę i spróbował wypić? :D

 

 

Z odkryciem tego, to mogło tak być. :) Chociaż może po prostu stwierdzili że zobaczą co będzie jak poleżakują je dłużej (portery leżakują po warzeniu dłużej niż jasne piwa)

 

Co do warunków przechowywania, to najważniejsze żeby było ciemno, jak będzie trochę chłodno, to lepiej. Ja niestety trzymam w temperaturze pokojowej (nie mam warunków żeby chłodniejsze miejsce mieć), ale w pudle w szafie żeby nie było dostępu światła. W żadnym wypadku nie można przechowywać butelek na leżąco - muszą stać.

Można też zawoskować kapsel - nakapać woskiem ze świecy. To trochę zakonserwuje to i nie będzie rdzewiał (bo jak wstawisz do piwniczki gdzie będzie wilgotno, to zaczną rdzewieć).

 

U mnie póki co pudełko jest takie:

DSC_2171.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za rady :)

zobaczymy co z tego wyjdzie (w sensie czy nie wypiję zanim zdąży się wyleżakować ;) )


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(w sensie czy nie wypiję zanim zdąży się wyleżakować ;) )

To niestety jest największa trudność w procesie leżakowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Porter Żywca to dobre piwo z Cieszyna. W zasadzie nie takie koncernowe, choć formalnie tak.

 

Oczywiście że z Cieszyna, pisząc "z Żywca", użyłem skrótu myśliwego :)

 

Za świeżego piłeś. Odstaw go na 6 miechów i powtórz spożycie - zobaczysz że będzie inaczej.

U mnie w szafie stoi karton portrów które oczekują na przeterminowanie się o ok 2 lata. Potem będę je pił ;)

Oczywiście, nawet mam w plananach wyleżakować sobie jakiś porter :)

 

Żywca akurat potrzebowałem do upieczenia piernika a'la Kopyr : D

 

Piekłem go już kilka razy, coś pysznego, daję tylko trochę więcej wody(czyt. piwa) -Zamiast 250ml, daję trochę ponad 300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy blondynki zupełnie niezłe

post-6254-0-43996300-1426855234.jpg

 

A tu potwierdzenie - koń który oddał mocz miał cukrzycę…..

post-6254-0-23805100-1426855242.jpg

 

A to piwo również dobre - choć odnoszę wrażenie , że pierwsza warka była lepsza…… chyba, że to nadal z pierwszej i czas mu nie służy.

post-6254-0-05195500-1426855755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.