Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

Kropki pod spodem nie oznaczają ile razy piwo wracało po przeterminowaniu o ile mi wiadomo, a z której "partii rozlewu jest"

 

 

Jeszcze wcześniej -  są stawiane na etapie fabryki puszek. Kropki są identyfikatorem maszyny nakładającej nadruk na puszki. Jeśli nadruk na którejś się rozjeżdża wiadomo która maszyna wymaga regulacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś Raciborski Pils.

i co dobre było?

 

U mnie:

 

post-60176-0-93098800-1431987983_thumb.jpg

 

Kolor: ciemno złoty

Piana: była, szybko sie zmyła, ale lejsing ;) zostawiła

Zapach: piekny, taki trochę kwiatowy, tropikalne owoce, nuty pszeniczne

Smak: i tu drugi konkret, rześkie lecz gorzkie piwo, żywica i wyraźniejszy grejpfrut, przeniczna słodycz

Wysycenie: średnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qniczynka, tak trzymaj w opisach.

 

Dzięki

 

Mi piwo się chłodzi w lodówce, może koło pt wyjmę....  :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś:

 

 

0y9NCJ.jpg

Powiem tak, trochę się zawiodłem.

 

Goryczka ok.

Piana też ok, chociaż nie powalająca (co prawda ja piany nie bardzo lubię) lejsing został.

Zapach chmielowy i tyle...

Smak, tu dominuje goryczka, i "czuć alkohol" co mi nie pasuje....

 

ogólnie przeciętne piwo :(
 


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dziś:

 

 

0y9NCJ.jpg

 

Powiem tak, trochę się zawiodłem.

 

Goryczka ok.

Piana też ok, chociaż nie powalająca (co prawda ja piany nie bardzo lubię) lejsing został.

Zapach chmielowy i tyle...

Smak, tu dominuje goryczka, i "czuć alkohol" co mi nie pasuje....

 

ogólnie przeciętne piwo :(

 

 

Tak, jedyne z "podwodnej", kooperacyjnej serii piw alebrowaru, które jest po prostu słabe. Strasznie wyczuwalny alkohol, dodatowo w nieprzyjemnym typie. 

 

Na szczęscie "So far so dark" okazało się jak dla mnie genialne, a dobrze już wszystkim znane "Deep love", to jedno z moich ulubionych piw.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu genialne czy słabe?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, oczywiście chodziło o So far so dark! :)

 

Potwierdzam, So far so dark, było najlepszym piwem jakie piłem w ostatnim półroczu...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niedzielę była... Czarna Wołga

 

E9frtu.th.jpg

 

 

Piwo moim zdaniem prawie jak porter,z tym,że słabsze i mniej nasycone, co czyni je delikatne w smaku.

Piana,średnia, goryczka powiedziałbym,że też.

Moim zdaniem lepsze niż Kiss The Beast


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) prawie jak porter,z tym,że słabsze i mniej nasycone, co czyni je delikatne w smaku. (...)

 

Znaczy się stout?

 

u mnie dzisiaj na tapecie Budweiser, wiem - koncerniackie siuśki ale kurde dobre ;)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak stout. Jak (raczej) nie przepadam za tym gatunkiem, tak to warto spróbować.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry stout nie jest zły, a nawet powiedział bym jest dobry :D

 

Jutro posucha będzie piwna, za to we czwartek będzie Polish Red Ale :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj był Pacific Artezana- No genialne piwo, po prostu żal mi było pić, a z drugiej strony nie mogłem się powstrzymać przed wypiciem duszkiem :) Czułem się jakbym pierwszy raz pił nowofalowe piwo i wąchał amerykański chmiel. 

 

Dzisiaj było Key largo Radugi- Nie było złe, typowy średniak, cynamon wyczuwalny, zarówno w smaku i 

w aromacie.

 

Muszę notować sobie wrażenia podczas picia, nie lubię i nie potrafię opowiadać z głowy po czasie :)

 

Następnie Bonifacy Browaru Bednary- Jak dla mnie Zdecydowanie lepszy stout, chociaż też niczego nie urwał, nie mniej wypiłem go z dużym apetytem przygryzając babkę(w sensie ciasto :D)

Strasznie gładki, niskonasycony , ale zerowa piana. 

 

Skoro już piszę- Strasznie mnie cieszy reaktywowanie browary w Grodzisku, jak i obecność Grodzisza w żabkach(dodatkowo po tak niskiej cenie) :D

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_20150526_225452.jpg

 

A ja wczoraj akurat miałem też niewątpliwą przyjemność pić Pacific Pale Ale z Artezana. Dawno już nie piłem żadnego piwa, będąc wczoraj w sklepie znalazłem na półce ten rarytasik. Pamiętam, że wypiłem trochę butelek Pacifika, chyba ze 2 lata temu, jak była jego premiera. Wtedy piwo bardzo mi smakowało. Jakiś rok później udało mi się je zastać w pubie i od razu zamówiłem - i bardzo się wtedy zawiodłem. Smakowało jak szampon. Z tego względu nie podchodziłem tym razem aż tak bardzo entuzjastycznie. Na szczęście piwo spełniło moje wszelkie oczekiwania :).

Piana: niezbyt trwała, dość głośno i szybko zanika, da się jednak zbudować, od połowy szklanki ładnie koronkowała. Przyzwoicie

Wygląd: mętne, takie jak lubię. Było słabe światło, jak piłem, kolor jednak raczej bursztynowy, ogólnie pięknie :).

Zapach: bomba :) super cytrusy, bardzo intensywny.

Smak: BOMBA! Dla mnie pierwsza klasa. Niesamowicie intensywne pomarańcze, jakieś mango czy inne tego typu cytrusy. Nie był to taki grejpfrut, tylko właśnie pomarańcza! Co bardzo ważne, nie czułem żadnych nawet najmniejszych wad, do tego piwo bardzo fajnie zbalansowane. Goryczka na idealnym poziomie, bardzo przypomina grejpfrutową, jednak w smaku gorzka pomarańcza. 

Wysycenie: Niskie. Nie zaszkodziłoby gdyby było trochę wyższe, piłem piwo trochę zbyt ciepłe, mimo to nie za bardzo było czuć bąbelki. Jednak to nie wada, piwo dzięki temu bardzo pijalne. 

Żałuję jedynie, że nie schłodziłem go bardziej i nie miałem drugiego ;). Bardzo polecam tę warkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze bo własne

32aa0de9fb90e418836f39532bab8e5f.jpg

APA na nowym chmielu equinox. Bardzo fajna grejpfrutowa goryczka wyszła tylko za mało na aromat sypniete... ale fajne nuty owoców tropikalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Na piątek mam takie:

upload_-1.jpgupload_-1.jpg

 

Saxy Berry kupiłem 3 butelki - dwie poszły do leżakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To jest takie ułatwieni, bo tutam masz taką zagęszczoną brzeczkę, czyli właściwie to co uzyskałbys z zacierania słodu itd.

oczywiście to Cię w pewien sposób ogranicza, bo podczas zacierania też wiele rzeczy z piwem da się zrobić (stosowanie przerw) jak i dobrać zestaw słodów, ale podobno na pierwszy strzał to piwo z ekstraktu słodowego nie jest takim złym pomyslem (tak żeby zapoznać się z tematem).

 

Zerknij sobie jeszcze na browamatora - to jest chyba najlepszy sklep z gratami dla piwowarów (ekstrakty też mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo
Napisano (edytowane)

acha dzieki ;)

kiedys juz probowalem ,,pedzic,,... ale winko.

teraz pomyslalem o piwku ;)

sasiad dzialkowicz (Rusek) robi swietnego samogona.. ale to juz wyzsza szkola ;)

 

co do sklepu popatrze..

ale i tak raczej jak cos, to bede kupowal na miejscu w De.

chcialem sie dowiedziec, czy takie koncentraty, to nie jakis bubel.

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

acha dzieki ;)

kiedys juz probowalem ,,pedzic,,... ale winko.

teraz pomyslalem o piwku ;)

sasiad dzialkowicz (Rusek) robi swietnego samogona.. ale to juz wyzsza szkola ;)

 

 

Przy winie, piwo to też wyższa szkoła. I mówię tu zupełnie serio - proces produkcji piwa jest daleko bardziej skomplikowany i wymagający niż wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

zdaje sobie z tego sprawe...

ale z takiego koncentratu napewno jest latwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42ef3fffdcbd98314fd5fa33cd2e1071.jpg

Ja dzisiaj wziąłem na spróbowanie zachwalane tutaj So far so dark. Chociaż nie cierpię lukrecji, tutaj chyba jest w nieznacznej ilości i może fajnie dodawać ciała piwu. Równie dobrze mogą to robić słody i pewnie tak właśnie jest, bo piwo nie jest głęboko odfermentowane i ma słuszny ekstrakt na poziomie 16%. Kawa bardzo wyczuwalna, przyjemna. Lepiej zbalansowane niż inne piwa z kawą które piłem, np Hera. Polecam, współpraca Ale Browaru z Artezanem bardzo owocna. Jednak czy jest to piwo wybitne? Dla mnie raczej nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wziąłem na spróbowanie zachwalane tutaj So far so dark. Chociaż nie cierpię lukrecji, tutaj chyba jest w nieznacznej ilości i może fajnie dodawać ciała piwu. Równie dobrze mogą to robić słody i pewnie tak właśnie jest, bo piwo nie jest głęboko odfermentowane i ma słuszny ekstrakt na poziomie 16%. Kawa bardzo wyczuwalna, przyjemna. Lepiej zbalansowane niż inne piwa z kawą które piłem, np Hera. Polecam, współpraca Ale Browaru z Artezanem bardzo owocna. Jednak czy jest to piwo wybitne? Dla mnie raczej nie...

 

No wybitne to nie jest  ;) ale po prostu bardzo, bardzo dobre!!!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.