Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Panzer Lager nie jest zły.

 

5245084_20160530_222646.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Miałem ostatnio "przyjemność" pić dwa stouty - Belfast z Manufaktury Piwnej i Coffee Stout od Kormorana.

Belfast to jakaś tragedia - raz, że nie ma to nic wspólnego ze stoutem, a dwa, że smakuje jak jakieś zagazowane pomyje - jakby ktoś spirytus rozcieńczał w mineralnej z dodatkiem bejcy. I pomyśleć, że dałem za niego prawie tyle, co za Guinnessa.

Coffee Stout dużo lepiej - przynajmniej wygląda i smakuje jak stout. Może rewelacji nie ma, ale da się wypić. Jedyny problem to cena - gdyby kosztowa koło 4 zł to może, ale nie prawie 7. Tak czy inaczej spróbować można.

To musiał się coś ten kormoranowy Coffee stout popsuć, bo pierwsza warke wspominam dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belfast produkowano, zanim browar nazwał się "manufakturą piwną" i był tanim pseudostoutem. Teraz jest tani w smaku, ale cenę mu podnieśli.

O Coffe Stoucie z Kormorana - już 2 razy pisałem. Smak rozwodnionego podpiwku z aromatem popłuczyn po kawie. Nie warte uwagi. Guiness nie jest przecież żądna rewelacją - a jest o wiele, wiele lepszy. Można go do 5 zł kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy smak ma pity w Gravity Bar z panoramą na Dublin  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t7y7o9.jpg

Bardzo mocny, ciemny kolor, drobna, obfita beżowa pianka - nawet sporo sie utrzymująca. Zapach - trudny do określenie - nieciekawy...

Smak - kawy zbytnio nie czujemy. Podobnie czekolady. Z to wyraźnie czuć wędzone ślwki. To efekt słodu wędzonego bukowym dymem - i on dominuje. Dla miłośnika piw "wędzarniczych" będzie ok. Dla mnie daje wędzonka za mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj piłem to samo  :P Czyżby ta sama promocja w Tesco?  :D Mam dokładnie te same odczucia co Ty, kawy praktycznie nie czuć, do klasycznego Guinnessa nawet się nie umywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka jest że w recenzjach zbiera pochwały i niby kawę czuć i w aromacie i w smaku..... Może mam zbyt plebejskie podniebienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ciekawostka jest że w recenzjach zbiera pochwały i niby kawę czuć i w aromacie i w smaku..... Może mam zbyt plebejskie podniebienie. 

Albo po prostu nie lubisz coffe stoutu z Kormorana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dziś korporacyjnie :P

2luqwcm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A ja takie:

20160604_205736.jpg

 

W zapachu super. W smaku, też bardzo fajnie, orzeźwiająco. Nie jest jakoś bardzo kwaśne, ale jest takie inne niż po prostu IPA.

Polecam spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A u mnie taki wieczór...

 

PSX_20160604_215226_zpszaeynpem.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkim tygodniu należy się odpoczynek przy dobrym piwie ;)fdc22adb34672ac72f016e4e119513b6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

 Perła chmielowa i harnaś a najlepiej 4 :) i coś do poskubania do tego !

Najlepiej w świętym spokoju  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dziś korporacyjnie :P

 

 

Zmieszałeś pół na pół z wodą?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamkowe było wczoraj, bardzo dobre piwo  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mega browar!

 

5352640_Ultimate_HDR_Camera_20160611_192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

ciekawy ten bałwan czy to coś w stylu wina "kosmos" w pół godziny na orbitę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś moje lagerowo- pilsowe chuci zaspokaja Perfect Lager od Doctor Brew. Nie ukrywam, że ostatnio mam smaki na takie piwa, stąd z przyjemnością skosztowałem tej nowości. Ale do rzeczy, ładny złoty kolor, lekki aromacik chmielu i bardzo drobna piana, która fajnie oblepia szkło. Piwo zdecydowanie mniej chmielowe niż lubiana przeze mnie Pierwsza Pomoc z Pinty, ale goryczka zostaje z nami na trochę dłużej. Spodziewałem się czegoś bardziej treściwego, ale piwo na prawdę nie jest złe i bardzo polecam w ciepłe dni, dla tych, którzy mają ochotę na coś lżejszego. Do tego cena 5,50 (w nie najtańszym sklepie) też nie jest jakaś zabójcza. Na zdrowie! Idę po drugie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A dziś moje lagerowo- pilsowe chuci zaspokaja Perfect Lager od Doctor Brew. Nie ukrywam, że ostatnio mam smaki na takie piwa, stąd z przyjemnością skosztowałem tej nowości. Ale do rzeczy, ładny złoty kolor, lekki aromacik chmielu i bardzo drobna piana, która fajnie oblepia szkło. Piwo zdecydowanie mniej chmielowe niż lubiana przeze mnie Pierwsza Pomoc z Pinty, ale goryczka zostaje z nami na trochę dłużej. Spodziewałem się czegoś bardziej treściwego, ale piwo na prawdę nie jest złe i bardzo polecam w ciepłe dni, dla tych, którzy mają ochotę na coś lżejszego. Do tego cena 5,50 (w nie najtańszym sklepie) też nie jest jakaś zabójcza. Na zdrowie! Idę po drugie =]

 

Z tym żeby to było lekkie piwo na ciepłe dni to chyba było takie założenie jeśli dobrze pamiętam (widziałem wywiad z nimi dotyczący m. in. tego piwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze im się udało. Chłopaki generalnie robią bardzo dobrą robotę. A coby rozkręcić rozmowę przy i o piwie, to jak zaczęło się wasze zainteresowanie piwami? U mnie pod koniec studiów, a wiadomo jak wtedy jest. Rządził Żubr i  wydawało mi się to dobrym piwem, a od święta był Heineken, bo miał wyraźniejszą goryczkę, którą bardzo lubiłem. Wtedy też wyszedł Okocim Pszeniczny, w charakterystycznej butelce bez etykiety i żółtym kapslem. Zauważyłem, że piwo może być zupełnie inne i mieć jakiś bardziej konkretny smak. Mniej więcej w tym samym czasie, mąż kuzynki zaczął warzyć swoje piwa, które to nie wszystkie były dla mnie jeszcze pijalne, ze względu na szaleńczą goryczkę. W końcu Atak Chmielu zaczął mi smakować i dostałem na imieniny zestawik do warzenia samodzielnego. Na pierwszy ogień poszedł brewkit, potem pszenicznik (bo szybko) i tak już szło... =]

Edytowane przez Marcusfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
5368432_2016-06-1322.50.58.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c31a2f9a447fc801733b71eba0e41840.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wow!

Genialny browar!

 

5427048_20160620_214241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barley wine, uwielbiam ten styl.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dawno nie byłem tak pozytywnie zaskoczony.

Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.