Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Recommended Posts

a z takich ciekawostek - mam teraz w ręce Zamkowe i Zamkowe export. Butelka ta sama, inna etykieta. Na "zwykłym" jest napis "zwrotna" a na exporcie już nie. Czemu?

a z takich ciekawostek - mam teraz w ręce Zamkowe i Zamkowe export. Butelka ta sama, inna etykieta. Na "zwykłym" jest napis "zwrotna" a na exporcie już nie. Czemu?

Bo jeśli jest export, to to samo piwo też jest wysyłane za granicę (pewnie dokładnie z taką samą etykietą). Jak Ci polską butelkę oddadzą w innym kraju?

Moj ulubiony lager :)

Ps a gdzie Ty zniknales z wątku rowerowego? Już się martwiłem że wqr..les jakiegoś dzika w lesie :D

Pozdro!

Korporacyjne..... ;)

[url="ht

Edited by cowall

co do innych krajów - tutaj pewnie wiele regulują przepisy danego kraju. W DE masz automaty do odbierania butelek i puszek ale jeśli na etykiecie nie ma znaku wodnego to automat go nie zeskanuje i możesz szkło wrzucić do kosza. Namysłów chyba nie jest aż tak dużym browarem, żeby gdzieś daleko posyłał piwa ale mogę się mylić.

A Zamkowe całkiem spoko, tańsze niż np Tyskie (które w sumie też lubię z koncernowych) a sporo lepsze :P

Edited by trollu

Trollu, dobrze że jesteś w wątku rowerowym na biezaco, ale tym razem myślałem o koledze vandit:)

Pozdro!

co do innych krajów - tutaj pewnie wiele regulują przepisy danego kraju. W DE masz automaty do odbierania butelek i puszek ale jeśli na etykiecie nie ma znaku wodnego to automat go nie zeskanuje i możesz szkło wrzucić do kosza. Namysłów chyba nie jest aż tak dużym browarem, żeby gdzieś daleko posyłał piwa ale mogę się mylić.

A jeśli o mnie chodzi z wątkiem rowerowym to nigdzie nie zniknąłem, po prostu brak czasu :P W niedzielę zrobiłem serwis SPD i to tyle

no tak, nie ogarnąłem, że cytowałeś później jego post i dopiero edytowałem swój  :P

A Zamkowe całkiem spoko, tańsze niż np Tyskie (które w sumie też lubię z koncernowych) a sporo lepsze :P

Akurat etykieta tu ma niewiele do gadania w przypadku automatów w Niemczech (a przynajmniej wielu z nich) jeśli mówimy o butelkach po piwie (co innego z butelkami plastikowymi). 

W przypadku butelek po powie to masa butelki i kształt - da się spokojnie oddać butelki które nie mają w ogóle etykiety (bo na przykład Ci się odmoczyła czy coś). Jakby za zerwaną etykietę nie można było oddać butelki to byłby strzał w kolano niemieckiej polityki opakowań zwrotnych.

Co do Namysłowa... mniejsze browary wysyłają piwa bardzo daleko. Ze strony browaru Namysłów:

Obecnie produkty firmy doceniają nie tylko konsumenci z całej Polski ale również m.in. z Anglii, USA czy Australii.

Moj ulubiony lager :)

Ps a gdzie Ty zniknales z wątku rowerowego? Już się martwiłem że wqr..les jakiegoś dzika w lesie :D

Pozdro!

jestem, jestem, niebawem powróce :P

Ostatnie z przywiezionych ze Srebrnej Góry.post-57210-1536864124,5608_thumb.jpeg

Wysłane z mojego HTC

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Trochę za daleko, by zaprosić  dzisiaj na piwo, ale jeśli będziesz na północnym Mazowszu to zapraszam.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Tam lokalne piwo to chyba Łomża, czy nie ma już takiego piwa ?

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Ja to piwo bardzo dobrze wspominam. W czasie studiów mieszkałem z kolega, którego ojciec był stróżem w tym browarze, dzięki czemu często mieliśmy wówczas to piwo z najświeższego rozlewu. A ze było to w czasach piwa miernej jakości to ta Łomża spakowała naprawdę wspaniale :)

No tak, tylko ze jak jestem w Polsce to picie piwa jakos tak schodzi na dalszy plan, ale jak teraz bede to postaram sie odswiezyc smak Lomzy :) Ja to w ogole prowadze skromne zycie piwosza i od lat juz nie eksperymentuje. Wlasciwie to pije tylko dwa pilsnery

post-60090-0-32202400-1536912888_thumb.jpeg

I zawsze mam ten sam dylemat, ktora butelke wyjac z lodowki ? :)

Trochę za daleko, by zaprosić dzisiaj na piwo, ale jeśli będziesz na północnym Mazowszu to zapraszam.

Które miasto, Staszku, jeśli można spytać?

Edit: Łomża to pierwsze piwo, którego próbowałem

Tyle że teraz, to już korpo.

Edited by rafi

Aipa to ogólnie moje ulubienie a już najlepsze to Salamander AIPA z wrocławskiego Browaru Stu Mostów. W zasadzie to oni wszystko mają 10/10.

Wysłano z Google Pixel 2

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Taki arsenał 7ac75a6341153e85aa51217c1534952c.jpg

Wysłano z Google Pixel 2

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Taki arsenał

Wysłano z Google Pixel 2

Z tego co pamiętam, to one jakieś szałowe nie są. Ale złe też nie ;)