Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

---Jose Antonio Morales---

Nowa linia M-force

Rekomendowane odpowiedzi

M-force powraca w zupełnie nowej odsłonie !

 

REF:WV0071EL/Black Dial

REF:WV0081EL/Blue Dial

REF:WV0091EL/Red Dial

MSRP:61950YEN

 

Drive system: mechanical

Caliber: 40N5A

Case material: stainless steel

Glass material (Table): sapphire glass, Luminous Light has

Band material (surface treatment): stainless steel

Bandwidth: 24mm

Fraction of three-fold formula W push lock

Accuracy: +25 seconds ~ -15 second day difference

Waterproof: Waterproof for scuba diving 200m

Anti-magnetic one

Drive time: 40 hours or more

Weight: 228g. (rakuten)

Thickness: 14.5mm

Longitudinal diameter 53.0mm

Transverse diameter 52.0mm

Other Features: Automatic winding (hand winding), with second hand stop device, power reserve, 22 stones

Warranty: 1 year

 

800.png

801.png

802.png

screen_2012-02-16083857.jpg

 

Jest już na pre-order:

http://www.amazon.co.jp/ORIENT-Collection-%E3%83%AF%E3%83%BC%E3%83%AB%E3%83%89%E3%82%B9%E3%83%86%E3%83%BC%E3%82%B8-M-FORCE-WV0091EL/dp/B007CF4VGK%3FSubscriptionId%3D1CJAHAB69MAK1H6DZ482%26tag%3Dauctiontoukei-22%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025

http://item.rakuten.co.jp/asr/wv0071el/

 

Szanowni Forumowicze:

- co myślicie o tym łoczu, czy Orient idzie w dobrym kierunku ?

 

- jak wygląda w porównaniu z nowym Monsterem na 4R36 ?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/71896-nowy-seiko-monster/

 

- 53mm. x 52mm. :mellow:

 

Zagraniczne info + opinie:

http://www.orient-watch.jp/product/category/?category_id=171

http://forums.watchuseek.com/f410/new-m-force-release-24-march-2012-black-blue-red-655990.html

http://zazastar.blog8.fc2.com/blog-entry-347.html

http://uhrforum.de/neue-orient-m-force-reihe-t100058


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- 53mm. x 52mm. :mellow:

 

- ile to będzie ważyć ? ;)

To jest wymiar z uszami z jednej i osłoną koronki i profilem koperty z drugiej. Sam zegarek ma mniejszą średnicę.

 

W starej budzie STI 2012:

 

aK8Am.png


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wymiar z uszami z jednej i osłoną koronki i profilem koperty z drugiej. Sam zegarek ma mniejszą średnicę.

Jasne. Tylko rozmiar jest rozmiar, nieważne czy tarcza jest mała czy duża a zegarek nadrabia kopertą- trzeba wygospodarować po ponad 5cm. z każdej strony na nadgarstku.

 

Kuba przyznaj, że to STi wypada przy nich jakoś blado. :mellow:


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Tylko rozmiar jest rozmiar, nieważne czy tarcza jest mała czy duża a zegarek nadrabia kopertą- trzeba wygospodarować po ponad 5cm. z każdej strony na nadgarstku.

 

 

Nie jest tak jak piszesz, gdyż to jak zegarek leży na ręku jest związane z profilem uszu i koperty a nie z suchym wymiarem od ucha to ucha lub średnicą - przykład: Oris ProDiver Chrono ma samątylko średnicę ok. 50mm ale krótkie uszy skierowane na dół i u mnie leży super. Pomijam to, że wymiar poziomy zwykle nie wpływa na to jak się zegarek nosi (chyba, że masz big pilota lub timemastera). Mam szczupły nadgarstek i divery i większe zegarki które noszę mają 47- 51 od ucha do ucha, leżąc przy tym bardzo dobrze.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnuch najfajniejszy, ale mogli pokusić się o zastosowanie białej luminovy


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak piszesz, gdyż to jak zegarek leży na ręku jest związane z profilem uszu i koperty a nie z suchym wymiarem od ucha to ucha lub średnicą - przykład: Oris ProDiver Chrono ma samątylko średnicę ok. 50mm ale krótkie uszy skierowane na dół i u mnie leży super.

Zgadzam się w 100%, tylko o profilu koperty/uszu i o tym jak leży na Twoim nadgarstku możesz przekonać się dopiero po przymiarce. Tutaj nie ma nawet zdjęcia z profilu. (jeżeli ktoś znajdzie proszę o wklejenie). Pozostaje czekać na pierwsze testy i galerie.

 

Pomijam to, że wymiar poziomy zwykle nie wpływa na to jak się zegarek nosi (chyba, że masz big pilota lub timemastera). Mam szczupły nadgarstek i divery i większe zegarki które noszę mają 47- 51 od ucha do ucha, leżąc przy tym bardzo dobrze.

 

Wygoda noszenia względem wymiaru poziomego to już bardzo indywidualna sprawa.

Zwróć uwagę również, że z każdym poszerzeniem, pogrubieniem koperty/bransolety wzrasta waga (pomijam gumy, natopachy itd.), a to już ma duże znaczenie jeżeli chodzi o komfort użytkowania.

 

Oczywiście wszystkie poruszone przeze mnie aspekty są bardzo indywidualne i dla każdego mają one inne znaczenie (jednemu podoba się córka, drugiemu jej mama). To moje osobiste odczucia wynikające na razie tylko z tych paru zdjęć jakie krążą po sieci.

 

 

@vcore: To prawda, czarny robi wrażenie.

 

 

Pozdrawiam serdecznie


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle się zastanawiam co kieruje producentami że stosują oni tą mdło-zieloną lumę? W niektórych przypadkach nadaje trochę retro charakteru ale w większości zdecydowanie zaburza harmonie kolorystyczną

 

k09O4.pngwO5Y2.pngDEgKm.png


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porónaniu z monsterem to ten model będzie widocznie większy. Koperta w oriencie przypadła mi do gustu ale jak dla mnie za dużo tutaj dzieje się na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Orient ostatnio podąża w dobrym kierunku, ale te 228g. to robi się trochę ciężko.

BM waży chyba 180g. i mam wrażenie że więcej bym nie dźwignął.

Zegarek bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model, który niczego nie naśladuje. Tylko tarcza wydaje mi się jakaś mała w stosunku do całej koperty i bezela. Koronka z Seiko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do forumowiczów: jaka jest grubość szkła szafirowego w M-Force?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś zwrócił uwagę na cenę ? - taka se!

ja natomiast zwróciłem uwagę na inną modę u Seiko i Orient - koronka z kolorowym nacięciem

po kiego grzyba to ? chyba tylko po to, żeby z czasem zeszło to malowanie

jeszcze ta strzałka dla idiotów - w tym miejscu i w tą stronę nakręcać

 

ogólnie zegarek fajny, ale przez stosunek ceny = 4

dobry jako kontraktowy dla wojska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość założenia paska do m-forc'a? a jeśli już to jaki pasek koledzy by polecili? myślę że można coś ciekawego skonfigurować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno nie być problemu z założeniem paska - na zdjęciach i rendering'ach widać tylko maskownicę między uszami.

Jak dla mnie to podpasuje do niego prawie każdy gruby, czarny skórzany pasek z czerwonym przeszyciem (ma nowoczesny design, więc i przeszycie może być dość unikatowae tzn. asymetryczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm 40N5A w m-force, jest jakimś novum któremu się warto przyjrzeć? powiem szczerze zegarek noszę już 3 tydzień i dopiero po tym czasie zobaczyłem odchył +2 sek, myślę że mamy do czynienia z dobrym calibrem i gonieniem konkurencji neutralnego państwa w Europie, czy ktoś może miał okazję widzieć ten mechanizm i czy coś może więcej powiedzieć, nie jestem znawcą ale zaskoczony jestem jego dokładnością, fora zagraniczne jeszcze niewiele mają do powiedzenia chyba że coś przeoczyłem, będę wdzięczny za informacje i poszerzoną wiedzę i wiadomości na forum dla innych forumowiczów pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- koronka z kolorowym nacięciem po kiego grzyba to ?

 

Gdzieś w necie wyczytałem, że jest to sposób na sygnalizację odkręconej koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka świetnie się dokręca, może i sygnalizuje, mając na nadgarstku zegarek to nie dokręconą (otwartą koronkę) czuje się i mimo chodem oko przyciąga taka nieścisłość, zegarek można powiedzieć jest świetny, jeśli ma coś nie tak to szkoda czasu na marudzenie, bo nic mnie nie razi a mam model 2011, zegar czuje się na ręce to fakt, dlatego pytałem o pasek do niego, niedaleko w Koszalinie znalazłem firmę która szyje paski wybiorę się i może coś znajdę albo indywidualnie zamówię, może być ciekawie, jak tylko coś wykreuję wstawię zdjęci, wracając do tematu mechanizmu to chyba nie uzyskam odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie starszy model wygląda lepiej . Widac znowu tendencję do dużych wielkości. Ciekawe gdzie leży granica. Sporo zegarków zaczyna być ograniczeniem dla potencjalnych klientów właśnie przez zbyt dużą wielkość , moga sie podobac a zakupu i tak nie będzię przez monstrualne wymiary.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wstawisz zdjecia juz teraz skoro jesteś szczesliwym posiądaczem. Jestesmy ciekawi jak wyglada na zywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns "mówisz i masz" mój M-FORCE :), zegarek w niedzielę odpoczywa, co widać po rezerwie chodu :), ale ja tu prosiłem o wypowiedzi mistrzów na temat mechanizmu co o nim sądzą i cisza może to kwestia czasu zaczekam i pozdrawiam kolegów z forum

post-45452-0-32648900-1337527889_thumb.jpg

post-45452-0-33373200-1337527908_thumb.jpg

post-45452-0-99642100-1337527932_thumb.jpg

post-45452-0-22928800-1337527955_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz Priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go wczoraj na ręce-w sklepie Poljot Euro w warszawskiej Promenadzie, bardzo mi się podoba. Cena 2,6kpln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą pokusiłem się i kupiłem Big Mako z niebieską tarczą, tak dla dla kontrastu do M-Force'a, ciekawe jakie zrobi wrażenie, wiele dobrych i złych opinii tu czytałem nt Big Mako, jak przyjdzie to postaram się napisać choć nowości na pewno nie będzie, kłania się tylko kwestia pasków do m-force'a i teraz do mako co założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już to widzieliscie ale warto obejrzec jeszcze raz M-Force w starej wersji filmna www.watch-tanaka.com

 

www.youtube.com/watch?v=A9hd6Cac1G4&feature=related


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.