Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

parachute

Pierwszy poważny zegarek - EDOX. Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

 

Mam 25 lat i od kilku miesięcy "zachorowałem" na zegarek. Zacząłem chodzić po sklepach, szukać w necie i aż sam sobie się dziwię-właściwie nic mi się nie podoba. Podobają mi się dwa Edoxy.

 

- Les Vauberts Chronograph Big Date,

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Edox,Klasyczne,1360

 

- i bardziej elegancki Les Vauberts Chronograph Retrograde,

 

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,Edox,Klasyczne,1358

 

Chyba bardziej skłaniam się ku pierwszemu, bardziej sportowy wygląd i troszkę tańszy.

 

Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy Edox to dobra firma, czy tak samo dobra jak np. znany Tissot, Atlantic, Certina?

Czy patrząc na specyfikacje tych zeegarków są one warte tej ceny?

I oczywiście - jak oceniacie wybór pod względem samego wyglądu:) ?

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale Edoxa do wymienionych skromnych marek to raczej nie ma co porównywać,nie ta liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Co do wyglądu zegarka, to jest to bardzo subiektywne odczucie. To Tobie ma się podobać, a nie nam.

 

Po drugie, jak na zegarek kwarcowy (na baterię) to są one baaardzo drogie. W tej cenie możesz pozwolić sobie na naprawdę porządny zegarek automatyczny (właśnie Certina, Tisot).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy Edox to dobra firma, czy tak samo dobra jak np. znany Tissot, Atlantic, Certina?

 

tak, dobra i tak samo dobra jak tissot czy certina (atlantic dzisiaj już nie)

 

Czy patrząc na specyfikacje tych zeegarków są one warte tej ceny?

jak porównasz z Certiną, to sam sobie odpowiesz, że są drogie i za coś się tu przepłaca... weź pod uwagę, że to zegarki kwarcowe, a za 2,5-3tys zł można przebierać w wieeeeeeeeeelu porządnych automatach, oczywiście bez takich wodotrysków jak te bateryjkowce, ale często jakościowo o wiele lepsze;

 

I oczywiście - jak oceniacie wybór pod względem samego wyglądu:) ?

Tobie muszą się podobać. Ja uważam, że są fajne. Tyle, że mnie osobiście bardziej porywa propozycja z 2. linku.

 

 

Poszukaj jeszcze i nie bierz koniecznie tego, co świeci na półce Apartu... jest tyle fajnych zegarków, za które się nie przepłaca, a za 3tys naprawdę można kupić "perełkę".

Chociaż nie mówię "NIE" - jesteś z pełną świadomością zdecydowany na kwarca i chcesz na niego wydać taką sumę wiedząc co innego można kupić - ok, będziesz miał ładny i nieoklepany stylistycznie zegarek warty (wg. mnie) co najwyżej połowy swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to mój najwięszky problem, że nic więcej mi się nie podoba. Może jestem wybredny, może jeszcze nie dojrzałem. Jednak to nie ważne.

 

Apart całkiem przypadkiem odwiedziłem i mimo, że jestem nowicujeszm w tematach zegarków zauważyłem, że ceny są b. wysokie.

Dla mnie liczy się to, żeby zegarek podobał mi się, był niezawodny i oczywiście cena też. A czy kwarcowy, czy mechaniczny niestety to mnie już nie interesuje.

Nie będę ukrywał, że na początku myślałem, że w 2000 zł spokojnie się zmieszczę.

Dopóki nie zobaczyłem Edoxa cały czas myślałem, że kupię tego Atlatnica (choć bez przekonania):

 

http://www.swiss.com.pl/pl/produkty/producer/2

 

I jednak nie podoba mi się... biała tarcza nie jest dla mnie, poszukuję beżowej lub srebrnej.

 

 

Chyba jestem zdany na stre negocjowanie w Aparcie, bo Edoxa raczej nigdzie indziej nie dostanę.

 

Najważniejsze, że według Was Edox to porządna firma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że według Was Edox to porządna firma:)

 

spokojnie... porządna... ale casio też jest porządna i ma zegarki za 200zł, nie mówiąc o seiko, ze swoimi seriami w każdym przedziale cenowym...

 

zobacz jeszcze propozycje marki Cimier http://www.cimier.ch/ ; to jest niszowa firma z nieprzeciętnymi zegarkami i z ceną współmierną do jakości (wysokiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różne kwarce, wysoko-jakościowe do 3tys zł

2410-SS011-23.jpg

 

2412-SS011-23.jpg

 

2412-SS021-23.jpg

 

 

 

mój faworyt ;)

5103-SS011-14.jpg

 

5103-SS121_1.jpg

 

 

i kwarc bardzo wart swojej ceny -1100zł

2499-SSC11_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wykonania, jakości użytych materiałów - bardzo dobre B)

Pod względem ceny za tą jakość - bardzo złe ;)

 

Mnie osobiście nie rusza... bo wiesz chyba już jestem jakiś "inny" i dla mnie największe znaczenie ma "serce" zegarka i jak sobie pomyślę, że w środku siedzi sobie IDENTYCZNY mechanizm (Ronda 5040D) co i np. w Adriatice za 600-700 pln to jakoś to studzi mój zapał nawet do najpiękniej wykonanego zegarka...


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casio też jest porządna i ma zegarki za 200zł, nie mówiąc o seiko, ze swoimi seriami w każdym przedziale cenowym...

 

 

Witam,

a propos SEIKO - jeden z nowszych modeli:

 

srx003p1-2.jpg

 

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Cimier totoalnie mi się nie podoba. Jak dla mnie są brzydkie:D ale to już moje zdanie.

 

Pewnie gdybym zagłębił się bardziej w temacie, zaczął sie interesować ta tematyką to może i bym olał Edoxa ale ze względu na wnętrze.

 

Jednak już wiem, że mam ważny argument przy negocjacjach w Aparcie;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz kartę z Apartu to 23-25 jest promocja na cały asortyment w tym zegarki 10% (z kartą oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, jak na zegarek kwarcowy (na baterię) to są one baaardzo drogie. W tej cenie możesz pozwolić sobie na naprawdę porządny zegarek automatyczny (właśnie Certina, Tisot).

Albo nadal kwarc, ale "bardziej wart" tej ceny :) Mam tu na myśli zegarki pokroju Casio Oceanus, czy podobne rozwiązania od Seiko czy Citizena. Zostaje kwestia "podoba się czy nie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz kartę z Apartu to 23-25 jest promocja na cały asortyment w tym zegarki 10% (z kartą oczywiście).

 

10% to jest zawsze mając platynową kartę więc bez rewelacji. Chce wytargwać jakies 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wykonania, jakości użytych materiałów - bardzo dobre :)

Pod względem ceny za tą jakość - bardzo złe :)

 

Mnie osobiście nie rusza... bo wiesz chyba już jestem jakiś "inny" i dla mnie największe znaczenie ma "serce" zegarka i jak sobie pomyślę, że w środku siedzi sobie IDENTYCZNY mechanizm (Ronda 5040D) co i np. w Adriatice za 600-700 pln to jakoś to studzi mój zapał nawet do najpiękniej wykonanego zegarka...

 

dokładnie mam identyczne odczucia...w życiu bym nie dał tyle pieniędzy za kwarca z mechanizmem który siedzi w dużo tańszych modelach... jest tyle innych alternatyw w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie pomyślę, że w środku siedzi sobie IDENTYCZNY mechanizm (Ronda 5040D) co i np. w Adriatice za 600-700 pln to jakoś to studzi mój zapał nawet do najpiękniej wykonanego zegarka...

To tak jak z pewnym modelem automatu Ety :) Czy wtedy się więcej wybacza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od stopnia modyfikacji :)

 

ale za kwarca dać 3k brrr chyba że jakiś HEQ, ale to pewnie używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% to jest zawsze mając platynową kartę więc bez rewelacji. Chce wytargwać jakies 15%

 

No chyba że się nie ma platynowej to zawsze 5% do przodu, nie wiem, czy w sklepie typu apart lubią się targować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z pewnym modelem automatu Ety :) Czy wtedy się więcej wybacza? :)

 

Jeżeli modrzew o mnie chodzi to Legend Diver mimo iż ciekawy z wyglądu raczej nigdy nie znajdzie się na mojej "liście planów zakupowych".


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://iv.pl/images/27001292575515113904.jpg Mój kwarc :P podobny do tego co masz zamiar kupić. Chciałem tylko napisać że mam go ok 2 lat i zero problemów :) Generalenie masz model podobnych do takich jakie chcesz również czarny :) ale jak juz kto lubi długo szukałem zegarkowego Vadera i znalazłem ;)Tylko szkoda, że za 2k + nie ma jeszcze aligatora... ale to może wymienić z czasem jak ten sie zniszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak, dobra i tak samo dobra jak tissot czy certina (atlantic dzisiaj już nie)

 

 

jak porównasz z Certiną, to sam sobie odpowiesz, że są drogie i za coś się tu przepłaca... weź pod uwagę, że to zegarki kwarcowe, a za 2,5-3tys zł można przebierać w wieeeeeeeeeelu porządnych automatach, oczywiście bez takich wodotrysków jak te bateryjkowce, ale często jakościowo o wiele lepsze;

 

 

Tobie muszą się podobać. Ja uważam, że są fajne. Tyle, że mnie osobiście bardziej porywa propozycja z 2. linku.

 

 

Poszukaj jeszcze i nie bierz koniecznie tego, co świeci na półce Apartu... jest tyle fajnych zegarków, za które się nie przepłaca, a za 3tys naprawdę można kupić "perełkę".

Chociaż nie mówię "NIE" - jesteś z pełną świadomością zdecydowany na kwarca i chcesz na niego wydać taką sumę wiedząc co innego można kupić - ok, będziesz miał ładny i nieoklepany stylistycznie zegarek warty (wg. mnie) co najwyżej połowy swojej ceny.

Kolego Edox jest bardzo piękna marką oczywiście można wymienić wiele innych które leżakują na wyższych Polkach, szukając w Polsce zapłacisz za Edox bardzo dużo kasy, ja zakupiłem automatic za 2900zl w Niemczech u nas około 7000zl, także warto szukać. Mam już dwie szt Grand ocean iclasic. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Edox jest bardzo piękna marką oczywiście można wymienić wiele innych które leżakują na wyższych Polkach, szukając w Polsce zapłacisz za Edox bardzo dużo kasy, ja zakupiłem automatic za 2900zl w Niemczech u nas około 7000zl, także warto szukać. Mam już dwie szt Grand ocean iclasic. Polecam.

Chłopie, order górnika ! :D Temat założony 5 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, order górnika ! :D Temat założony 5 lat temu

Kolega górnik nabija posty ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.