Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Najpiękniejsze zegarki z rezerwą chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię ten temat, i tak z ciekawości zapytam ;)

Jeden z zegarków, który został pokazany w tym temacie jest rekordzistą świata w długości rezerwy chodu (oczywiście wśród zegarków mechanicznych).

Ciekawy jestem czy Koledzy zorientowali się który z nich?

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM lub IWC

Którego z nich wygrałem ?? :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM lub IWC

Którego z nich wygrałem ?? :D

Oj, chyba Lange :)

Tak jest, Lange 31

Wykonali rzecz która wcześniej wydawała się niemożliwa.

Może to niepozornie wygląda, ale napis Monats-Werk na tarczy oznacza miesięczną rezerwę chodu. A liczba 31 na wskaźniku, to nie jest 31 godzin.

To jest 31 dni (744 godziny rezerwy)!

 

CP_Nachspann_neu.jpgCP_L034_1_Lange31_RS_detail.jpg

 

Potężna beczka wypełnia chyba z 70% przestrzeni werku. Dwie sprężyny mają łącznie ponad 3.5 metra długości. Podobno ludzie którzy wykonywali sprężyny, byli początkowo poinformowani że są one przeznaczone do zegara gabinetowego, tak żeby zachować tajemnicę projektu ;)

Jest to zegarek naręczny bodajże jedyny na świecie, który jest zegarkiem kluczykowym. Dokręcanie koronką od zera do pełna wymagałoby ponad 500 obrotów i trwałoby chyba z godzinę! Specjalny klucz znacznie przyspiesza ten proces. Sam klucz jest skomplikowanym urządzeniem z mechanizmem zapadkowym i dynamometrycznym.

 

lange31c.jpg

http://www.tp178.com...lange/lange.htm

http://www.alange-so...e-31/watch.html

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Lange 31

Wykonali rzecz która wcześniej wydawała się niemożliwa.

Może to niepozornie wygląda, ale napis Monats-Werk na tarczy oznacza miesięczną rezerwę chodu. A liczba 31 na wskaźniku, to nie jest 31 godzin.

To jest 31 dni (744 godziny rezerwy)!

 

Tyle zachodu i pozwolili się wyprzedzić Cartierowi o 1 dzień ...

A zegarek jest, hmmm, epicki? Dobre słowo?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle zachodu i pozwolili się wyprzedzić Cartierowi o 1 dzień ...

Owszem, tylko z tego co czytałem (nie wiem czy się coś nie zmieniło) to Cartier jest na razie projektem koncepcyjnym. Konstruktorzy owszem, postawili sobie za cel 32dni rezerwy, tymczasem prototyp osiąga na razie dwadzieścia parę dni. Cartier wykorzystuje szereg innowacji technicznych i materiałowych w celu optymalizacji zużycia energii. Jednym z rozwiązań służącym oszczędzaniu energii, jest niemal całkowita próżnia wewnątrz zegarka. Rozwiązanie epickie. Dobre słowo? ;)

Natomiast Lange jest normalnym, seryjnym zegarkiem. O ile można tak powiedzieć o zegarku za ok pół miliona ;)

 

A zegarek jest, hmmm, epicki? Dobre słowo?

Jak najbardziej. Trochę sztuka dla sztuki. Zegarek garniturowy wielkości małego budzika, bardzo ciężki... No ale zegarek jest. Teoretycznie można kupić i używać :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... takich wynalazków jeszcze nie widziałem, przy niektórych egzemplarzach trudno nawet odczytać godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam. Nie przesadzaj. Są po prostu inne, oryginalne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja skromnie, podobal mi sie kiedys taki oto zegarek z rezerwa :)

 

wm_DS_1_Automatic_Power_Reserve_Limited_Edition_80822136.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Inspirowany bauhausem Koppel 308 Georga Jensena:

 

3575046_0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nowość NOMOSa: Lambda

Fajne są te czerwone kropki poniżej 0. Tak jakby power reserve rozpoczynał swój bieg od minus nieskończoności :).

lambda_weissgold.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mi się podoba.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie... Dlaczego? A co jest najważniejsze w zegarku? Wskazanie czasu. A co pokazuje ten nomos? Chwali się rezerwą... Ale chwali się tak, że ja nie mogę.  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dla mnie PR powinien być z tyłu, jak w tym Pamie, czy u Mosera Carlito.

A jeśli na tarczy to tylko jak tu

 

e921c814-a7a9-493d-a6d6-7b9cad8d72e6_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A mnie nie... Dlaczego? A co jest najważniejsze w zegarku? Wskazanie czasu. A co pokazuje ten nomos? Chwali się rezerwą... Ale chwali się tak, że ja nie mogę.  :wacko:

Rezerwa chodu to przecież metawskaźnik upływającego czasu. Dzięki niemu wiadomo jak długo zegarek będzie miał moc sprawczą odmierzania upływu godzin, minut i sekund. Jest ważny i jego rangę należy zaakcentować na tarczy zegarka. A Nomos nie zrobił tego przecież nachalnie, tylko delikatną linią nakreślił kształt zbliżony (a może dążący?) do najdoskonalszego z możliwych - koła.

To co może przeszkadzać wrażliwym umysłom, to sam napis: Gangreserve 84 Stunden. Ale w porównaniu np. z takim tekstem zamieszczanym przez znaną firmę na tarczach zegarków: Oyster Perpetual Superlative Chronometer Officially Certified Cosmograph - to malutki pikuś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient wymiata.... Jaki to model ?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.