Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Max Payne

[ORIENT] zerwany tiret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. To mój pierwszy post.

 

Oto mój zegarek:

post-48042-0-28310100-1332006199_thumb.jpg

 

Miesiąc po przeglądzie i smarowaniu na zajęciach przypadkowo udaje mi się ku wielkiemu przerażeniu wyciągnąć bez oporów wałek:

post-48042-0-81082600-1332006362_thumb.jpg

 

Zegarmistrz mi powiedział, że mam zerwany tiret i pokazał mi fragment części która wyleciała z zegarka:

post-48042-0-03556000-1332006496_thumb.jpg

 

Okazuje się, że mój zegarek ma nietypowy mechanizm, bardzo rzadki (podrabiany?) i nie ma tej części do wymiany, a sprowadzenie jej jest bardzo trudne. Poszedłem do innego zegarmistrza i powiedział mi to samo. Co mam teraz zrobić?

 

post-48042-0-50065400-1332007450_thumb.jpgpost-48042-0-56478900-1332006879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Drogi kolego mechanizm który jest w twoim zegarku jest moze nie podróbką ale wierna kopią zegarka na takim mechanizmie były one w powszechnym obrocie około 15 lat wstecz charakteryzowały się fatalną jakoscią materiałów szczególnie w zespole nastawczym wskazowek, łamiące sie tirety pękajace dzwignie szybkiego przesówu kaldarza (dni tygodnia )

jezeli sobie dobrze przypominam miał on tez inny rozstaw stopek tarczy oraz charakterystycne naciecie na głównej plycie mechanizmu

tu masz do podglądu wersje orginalną

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Orient_46941

na stanie posiadam kompletny orginalny 46941 srednica mierzona 274 ale zdaje sie ma on wieksza srednice od mechanizmu zastosowanego u ciebie

pozdrawiam


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....spróbuj założyć na wałek jakąś pokładkę segerową albo coś w tym stylu, zaklej klejem kropelką i wałek już nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiłem nowy w sklepie około roku 2007 za jakieś 350 zł. Szkoda żeby leżał teraz, bo się do niego przywiązałem. Zegarmistrz mi powiedział że są jakby dwie odmiany tego mechanizmu: chiński i japoński. Ja niby mam tę wersję do której nie ma części. Tak się zastanawiam co teraz począć, bo odkąd od czasu do czasu czytam to forum, dochodzę do wniosku, że chcę mieć proste Seiko 5 :angry:

 

A co do przyklejenia koronki :angry: Jest to sposób. Najpierw trzeba obczaić kiedy nastąpi zmiana daty (co 24 godziny) potem poczekać aż się zatrzyma sam. Gdy nadejdzie 10 dzień miesiąca o danej godzinie należałoby potelepać zegarkiem aż zacznie chodzić :angry: Ale to i tak nic nie da bo co miesiąc wiadomo są różne ilości dni. Ogólnie to lipa trochę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej koledzy Zegarmistrzowie nik nie ma tiretu do wersji chinskiej tego werku.

kiedys bylo tego na tony :angry:

Drogi forumowiczu ja mam propzycje nie wiem ile zaplaciłes za naprawe tego zegarka ,

nie wnikam ale pocisnij twojego zegarmistrza miech sprubuje załatwic ci tiret,( moze potrafi dorobic ) dał ci gwarancje chyba na wykonaną usługe powinien odniesc sie do całej tej sytuacji.


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odniesie się, bo takie coś (zresztą słusznie) nie wchodzi w zakres gwarancji. Zegarmistrz może ew. z grzeczności wymienić taką częśc za darmo, jeśli ją ma. Pozostaje zatem poszukiwanie brakującej części i wymiana po jej znalezieniu, niestety.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytam jeszcze u innych zegarmistrzów, w końcu we Wrocławiu trochę ich jest. Swoją drogą to pokusiłbym się nawet o własnoręczne wymienienie tej części, wtedy satysfakcja gwarantowana 200%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=QB8tntdRth4

 

spróbuję sam dorobić ten tiret. muszę znaleźć tylko blachę sprężynową nierdzewną o takiej samej grubości, wywiercić otwór i mikro szlifierką wyszlifować taki sam kształt.

 

Tylko nie wiem dlaczego on to potem w plastelinie wszystko odsącza po myciu w benzynie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć dorobilłem i wszystko pasowało ale podczas składania zniszczyłem balans i zegarek wyrzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.