Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
freddiemercury

Seiko SKX007 a odchyłka dobowa

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Odkopuje trochę temat.

 

Jestem posiadaczem SKX007 trochę od ponad tygodnia.

Gwarancje mam podbitą od 29 czerwca 2015r.

Podobno zegarek był używany sporadycznie.

 

Jestem trochę zaniepokojony dużą odchyłka w ciągu dnia.

O godzinie 11:01:10 (taki czas pokazywał mój g-shock) na seiko miałem 11:00:52 (czyli był spóźniony względem casio o 18 sekund).

Teraz g-shock pokazywał 17:39:48 a na seiko jest 17:39:00 (spóźnienie względem casio o 48 sekund).

 

Czy to normalne ze w ciągu prawie siedmiu godzin seiko opóźnił się o 30 sekund?

Sprawdzę jeszcze po nocy, jak to będzie wyglądało, ale trochę mnie to zaniepokoiło.

Edytowane przez Roni11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuj go przez parę dni.

Ten mechanizm nie jest mistrzem precyzji chodu, ale da się go lepiej wyregulować. Nawet samemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jest coś uszkodzone, bo po nocy g-shock pokazuje 10:34:58 a seiko 10:32:00 więc różnica jest około trzech minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś jest nie tak. Poobserwuj go dłuższy czas, żeby sprawdzić, czy robi stałą odchyłkę, wtedy pewnie wystarczy regulacja. Jak odchyłka będzie się zmieniać, to poważniejsza sprawa. Zegarek masz z pewnego źródła? Pewnie będziesz musiał skorzystać z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuje go z tydzien, wydaje mi sie ze codziennie jest okolo trzech minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest w ogóle rezerwa chodu w tym zegarku? Załóżmy że nosiłem go cały dzień (aktywnie), jak długo powinien "wytrzymać"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w tym wątku na pytanie, które mnie nurtuje.

Napiszcie proszę w jaki sposób mierzycie odchylenie dobowe w przypadku mechanizmu, który nie ma stop sekundy tak jak ma to miejsce w skx? Czy robicie to na podstawie sekundnika? Pytam ponieważ w moim skx007 sekundnik nie jest zsynchronizowany z minutnikiem w żaden sposób - 60 sekund na sekundniku nie oznacza pełnej minuty na minutniku. Może to wada wymagające reklamacji?

Sugerując się minutnikiem w moim przypadku mogę stwierdzić, że odchylenie dobowe nie jest duże (ale w żaden sposób nie mogę tego przeliczyć tego sekundy), natomiast sugerując się sekundnikiem odchylenie jest już dużo większe (kilkanaście sekund przez noc).

Jak to u Was wygląda?

Edytowane przez trop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.