Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nemeziss

...(edit) Adriatica Aviator pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego zegarka na swoją 18-tkę :) Zegarek będę nosił do szkoły i na spotkania ze znajomymi. Nie wiem czemu interesują mnie zegarki rosyjskie, coś mnie w nich kręci(może ta czerwona gwiazda :))i mam parę pytań odnośnie ich. Oto one:

 

1) Widziałem czasami na forum (nie tylko tym), że opinia o Vostokach jest podzielona. Co w nich jest nie tak, czemu nie warto ich kupować lub z czym trzeba się liczyć w razie kupna ?

2) Na ebayu widziałem Vostoki KOMANDIRSKIE za kilkanaście/dziesiąt dolarów. Po przeliczeniu około 50-100 zł za działający zegarek. Trochę dziwne, myślałem że Vostoki są naprawdę dobrą firmą porównywalną z Szwajcarskimi firmami, a tu ceny za kilkunastoletni bądź kilkudziesięcioletni zegarek (działający!) są takie niskie. Pytanie to można połączyć z pytaniem pierwszym.

3) Myślę właśnie o kupnie tego zegarka http://allegro.pl/zegarek-spadochroniarza-vostok-i2205935872.html i wrzucić do niego bransoletę, ale czy ten zegarek jest oryginalny? Czy może jakaś podróba? Jeśli oryginał to jaka cena maksymalna do licytacji za ten zegarek ?

 

Interesuje mnie też model Amfibia, ale to dopiero jeśli dostane odpowiedzi na powyższe pytania. Jeśli jest potrzeba przenieść te pytania na inny temat to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok/Vostok/Boctok to inna marka niż Vostok Europe, który robi troszkę droższe zegarki. Co do jakości tych drugich się nie wypowiem, co do "prawdziwego" zaś Wostoka to mogę tylko powiedzieć, że mój komandirski kupiony za kilkadziesiąt zeta całkiem ładnie się spisuje, mimo tego, że zdziełano go jeszcze w SSSR. Ten z linka, którego pokazujesz, to właśnie komandir.

Jeśli Cię interesuje amfibia, to np. http://allegro.pl/vostok-amfibia-automatik-pletwonurek-kolory-i2196056184.html i masz nową za dwie i pół stówy. Używane też są oczywiście na allegro b. często, wychodzą zazwyczaj troszkę drożej niż komandiry, w zależności od stanu, rzecz jasna.

 

ps. wostoków raczej nikt nie podrabia, za tanie. ale stare mogą być poskładane z kilku sztuk...

pps. o ile pamiętam, to całkiem niedawno komandirskie, mniej więcej takie jak z twojego linka, chodziły na alle po około 150 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość non4me

Witaj

Jeśli miałbym kupić Vostok-a to tylko z mechanizmem seiko.

 

np. taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. A możesz mi jeszcze napisać co w Vostok-ach się najczęściej psuje i jak uniknąć tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o które wostoki Ci chodzi? Europe, czy "prawdziwe"?

Wklep sobie hasła wostok/vostok/amfibia w wyszukiwarkę na tym forum. O tych rzeczywiście rosyjskich były na bank tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jestem nowy i zapomniałem o wyszukiwarce :rolleyes: Opierając się na opiniach z forum rezygnuje z ryzykowania z Vostokiem i Amfibiami mimo "tego czegoś" ;d . Jednak podróżując dalej natknąłem się na ładną Adriaticę Aviator http://allegro.pl/zegarek-meski-adriatica-seria-pilot-1067-i2191442131.html oraz http://allegro.pl/elegancki-zegarek-adriatica-a12406-b224q-zegarkisc-i2217822178.html . Co o nich powiecie ? Nie widziałem zbyt dużo opinii o nich, a zegarki wydają się porządnie zrobione. Mimo, że ma 42mm szerokości i 10 mm grubości to nie wygląda grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.