Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Rolex - Daytona vs Submariner

Jesli Rolex, to...  

74 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

widze, ze tematy porownawcze Rolkow sa "elektryzujace", postanowilem dodac pikanterii forum i zapodac temat, ktorego jeszcze nie bylo a mianowicie - co byscie wybrali: Rolexa Daytone czy Submarinera z datą ;)

To pytanie nie zrodzilo sie znikad, tylko z faktu, iz posiadajac wspanialego Suba zastanawiam sie czy warto wymienic go na innego brata z tej samej stajni :)

52898499.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Powód:

zawsze kochalem chronografy ;)

 

Wątpliwości:

kocham chronografy (wyglad), ale zegarek bez daty jest dla mnie "ubogi" nie mowiac juz o braku tak pieknie "plynacego" sekundnika :)

 

Zalożenia:

jesli zegarek na lata, to tylko z historią (Rolex mi odpowiada ;) )

 

Cel:

zabawa i zmiana :)

 

Odstępstwa:

Rolex, to jedyna firma, ktorej historia i jakosc odpowiadaja moim mozliwosciom i oczekiwaniom finansowym (teraz ;) ) designem oraz konsekwencją.

 

Jesli macie jakies przemyslenia, rady oraz opinie badz inne propozycje na tym samym poziomie cenowo-jakosciomym - dawajcie - z gory dziekuje za wszelkie rady/sugestie :blink:

 

artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za chronografami a data jest potrzebna.

NIESTETY mierzyłem obydwa i o ile Sub'a odłożyłem bez wątpliwości to Daytone z niechęcią. Zegarek jest piękny i jeszcze bardziej uniwersalny niż Carrera Chrono (widziałem osoby w gajerku - rewelacja, "uniwersalność" PO czy Suba jest IMO wyjątkowo subiektywna). Co więcej jak leżą (Carrera i Daytona) obok siebie, to Carrera już taka piękna nie jest :). Z góry przepraszam fanów Rolexa'a ale Sub nie ma dla mnie zbyt ciekawego mechanizmu (nie mówię że nie jest super trwały, dokładny itd) a Daytona jak najbardziej.

 

Jakbyś się pytał Daytona czy Royal Oak to zastanawiając bym "się zawiesił" i nic nie powiedział.

 

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żałowanie zakupu Daytony (no chyba żeby ceny spadły :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam i chyba nigdy nie będę miał Rolka. Kiedyś mi sie wogóle nie podobały teraz zaczynają do mnie przemawiać. Z tych dwóch definitywnie chrono.


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniłbym, datę sprawdzam codziennie – stopera nie używam, a i tak casio ma lepszy :) . Alternatywę dla rolexa trudno znaleźć


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner czarny z datą :) genialnie wygląda, zawsze na czasie i do tego nadgarstek Picassa. Daytona w sumie tez spełnia większość tych cech :)

Ja subiektywnie wybrałbym Suba, ale chrono nie specjalnie mnie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno jeden wyklucza drugiego? Moim zdaniem te dwa zegarki fajnie się uzupełniają i mogłyby żyć pod jednym dachem :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno jeden wyklucza drugiego?...

W budzecie domowym cenowo na 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artme a słyszałeś o takim zegarku jak GMT Master II? :)

 

Jeśli miałbym wybierać - wybrałbym Suba, a jak Suba to tylko z ceramicznym bezelem i lupką, zegarek jak wiadomo ponadczasowy choć może nieco archaiczny pod względem stylistycznym ale biorąc pod uwagę całokształt (w tym historię modelu) Daytona odstaje od niego bardzo. Daytona jako chronograf nie jest zegarkiem nadzwyczajnym, o ile Sub wpisał się w kanony zegarków nurkowych to Daytona jest po prostu (tylko) chronografem w ofercie Rolexa.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submarinera z datą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artme a słyszałeś o takim zegarku jak GMT Master II? :)

Tak - ale takie zegarki nie przemawiaja do mnie :)

Rozumiem jakis piekny IWC czy AP ale Rolex - to nie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Daytona!!!

Bo???

Piszcie prosze choc jedno zdanie bo takie "ten albo tan" nic mi nie wowia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mój głos na Suba. Daytona jest po prostu brzydka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artme a słyszałeś o takim zegarku jak GMT Master II? :)

 

Ja osobiście nigdy nie kupiłbym GMT mastera na miejsce Suba czy Daytony.

Sam nie wiem jak to nazwać... prestiż to złe słowo, ale to jakby wymienić np. Jaguara E type na jakiegoś współczesnego Jaguara w dieslu... niby też Jaguar ale jednak nie to samo.

Może dopiero gdybym miał Submarinera, Explorera, Daytone... ale wtedy to bym o innych zegarkach myślał niż GMT :)

Ja przynajmniej takie mam odczucia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub. Jeśli ten jeden. Daytona podoba mi się głównie w złocie na pasku z aligatora. W tym przypadku sub wygrywa pierścieniem (ja go używam jak mam), datownik też się przydaje, a mocna luma dopełnia całości.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o czarną daytonę, wygląda dużo lepiej :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner, za całokształt.

Ta Daytona takase jest a bezel wydaje się być za szeroki, jak z diverka przerobiony :)

Jeśli chronograf, to są ładniejsze, chociazby któryś z Zenithów El Primero.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to w ogóle kusi, żeby stworzyć kolekcje z samych Rolexów.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak uwielbiam chronografy (moja ulubiona komplikacja), tak fenomen Daytony jest dla mnie niezmiennie niezrozumiały. Zegarek jest za mały, nie ma datownika, a cenowo to jedna z bardziej absurdalnych propozycji na rynku.

 

Zdecydowanie SUB, który dla mnie jest, obok GMT MAstera II, jedynym wartym uwagi ROLEXEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona.

Ale czarna. Na zywo czarna wyglada lepiej od bialej. U mnie czarna wygrala, choc tez mialem kupic biala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch to zielony :rolleyes:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to w ogóle kusi, żeby stworzyć kolekcje z samych Rolexów.

:P

A ja tak kiedys myslalem o Panerai ale 30 takich samych zegarkow??? :rolleyes::):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.