Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Rolex - Daytona vs Submariner

Jesli Rolex, to...  

74 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

...jeśli miałbym kiedyś możliwość wybierania wśród Roleksów to wybrałbym zdecydowanie Milgaussa z zielonym szafirem - jedyny Rolex do zaakceptowania dla mnie :)

[Pozdrawiam Maciek

 

To i mój faworyt a właściwie jedyny Rolex którego chętnie nosiłbym :P


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieram suba. Dla mnie to klasyka nurkowego zegara i podwaliny dla wszystkich innych. A daytona dla mnie brzydka, ale o gustach sie nie dyskutuje, wiec ok. W tej cenie albo i lepszej wole Zenitha el primero lub speediego, ktory jest po prostu wspanialym chronografem... I trzeba go miec, niekoniecznie tego z lat 60. :)

 

Pozdro Michal.

 

Speedmaster jak najbardziej, ale przy Daytonie odpada. Co prawda Daytona do prac w ogrodzie się nie nadaje, wtedy Speedy może przyjść z pomocą :D

Jeśli kolekcjonować chrono, to Speedy no1., Daytona no2., Zenith elPrimero no3 - potem mozna dozbierać coś do kompletu.

 

Z tych dwóch zdecydowanie Daytona - SUB może być, gdy ma być jedynym zegarkiem (dla początkującego zegarkomaniaka). Początkujący mają jakąś dziwną ciągotę do diverów (ja też tak miałem, lata świetlne temu)

 

A tak wogóle to naprawdę wszyscy jesteśmy zabawni z tym kolekcjonowaniem :P (Carito - nie obrażaj się :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Submariner-a.

Już wyjaśniam dlaczego. Obecnie jestem na etapie gdzie podobają mi się zegarki "surowe". Fajnie mieć datę w zegarku,jakoś do Rolexa nie pasuje mi chronograf. Poza tym przeszkadza mi jak mam coś czego nie używam zbyt często,chociaż z drugiej strony zegarki z chronografem podobają mi się.

yyy czyżby to już "choroba zegarkwa"....


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie milgauss zawsze kojarzy się z seiko serii 5 - wiem ze to bez porównania ale wizualnie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie milgauss zawsze kojarzy się z seiko serii 5 - wiem ze to bez porównania ale wizualnie podobne.

 

o to to :P

Chcialem to samo powiedziec, ale balem sie, ze inni potraktuje mnie jak ignoranta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, ze nie mowiles, bo to przeciez watek nie o Milgausie, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, ze nie mowiles, bo to przeciez watek nie o Milgausie, nie? ;)

 

Jak by mod chcial to pewnie wykasowal by 50% postow niniejszego watku bo nie dotycza tresci tematu...

No ale koniec OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Submariner. Pokazana przez Ciebie Daytona wygląda smutno, jeśli brałbym Daytonę, to 116518, 116519 lub 116523 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub. Jeśli ten jeden. Daytona podoba mi się głównie w złocie na pasku z aligatora. W tym przypadku sub wygrywa pierścieniem (ja go używam jak mam), datownik też się przydaje, a mocna luma dopełnia całości.

Przez ciekawość - do czego używasz pierścień? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme - a nie myślałeś o Deepsea?

Wiesz - bardzo mi sie podoba ten model, ale chyba juz powoli wyrastam z zegarkow, ktore widac z kilometra i pod zaden mankiet nie wchodza (szczegolnie jesli to ten glowny lub jedyny ma byc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ciekawość - do czego używasz pierścień? :rolleyes:

 

Pewnie do tego do czego został zaprojektowany - odmierzania czasu od konkretnego momentu.

Ja też używam tego bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazel sluzy do zabawy :) Daytonie pieknie jest w bieli. Poszedl glos na chrono (bo lubie :))


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - bardzo mi sie podoba ten model, ale chyba juz powoli wyrastam z zegarkow, ktore widac z kilometra i pod zaden mankiet nie wchodza (szczegolnie jesli to ten glowny lub jedyny ma byc).

 

Właściwie to całkowicie Cię rozumiem. Sam zawsze myśląc o zakupie zegarka staram się myśleć tak jakby miał już u mnie zostać na zawsze. :) Cięzko znaleźć taki ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały bez lupki!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub. Klasyka.Funkcjonalność. Chronograf poza wyglądem przydaje się rzadko.Legenda Daytony do której mam daleko przegrywa z możliwością przypadkowego zanurkowania na większą głębokość. Moim zdaniem piękna kobieta w Daytonie wygląda poza tym lepiej niż facet. Choć piękne kobiety lubię w pięknych zegarkach w ogóle. Mankiety w koszulach też zapinam rzadko ....

A tak na poważnie miałem ten dylemat i tak właśnie zrobiłem.


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie miałem okazję przymierzyć daytonę z czarna tarcza i na bransolecie. Jeśli kiedykolwiek coś złego mogłem powiedzieć na ten zegarek to cofam to. Złoty z białą tarczą nie pasuje mi w ogóle. Ale ta wersja co wymieniłem na początku świetna. Naprawdę świetny zegarek! Jedyny minus to polerowany bezel. Wydaje mi się, że łatwo będzie łapał rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to krotka pilka - Daytona czy Sub? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden :D

Datejust lub Milgauss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki - pomocne bardzo... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku, nigdy, pod żadnym pozorem, w żadnych okolicznościach - nigdy Daytona.

 

tylko czarny Sub z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę sporty wodne niż samochodowe lecz wygląda na to, że będziesz musiał zdecydować sam ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku, nigdy, pod żadnym pozorem, w żadnych okolicznościach - nigdy Daytona.

 

tylko czarny Sub z datą.

O jejku - a czy tak drastyczna odpowiedz moze byc proszona o jakies uzasadnienie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie to zdecydowanie z tych dwoch to : Sub z data ..


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.