Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

carlito1

The best of small second

Recommended Posts

No skoro tak, to zapodam mój własny zegarek, według mnie bardzo ładny, funkcjonalny zegarek z funkcja "Small Second".

Prawdopodobnie Najpiękniejszy Zegarek Z Funkcja Malej Sekundy Na Swiecie

no niestety nawet nie jego średnica, bo 47mm jest mimo wszystko ok, ale jego grubość go dyskwalifikuje... nie nadaje się on jako zegarek codzienny ;)

Nie podoba mi się niesymytrycznie umieszczona mała sekunda w tym Breguecie.

Piaget, którego wrzuciłeś na pierwszej stronie też ma niesymetrycznie umieszczoną małą sekunde :)

Naprawdę nie widzisz różnicy? W Piagecie wygląda to normalnie, dlatego, że jest idealnie między trzecią, a szóstą.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Naprawdę nie widzisz różnicy? W Piagecie wygląda to normalnie, dlatego, że jest idealnie między trzecią, a szóstą.

No nie jest idealnie miedzy 3 a 6-ta -- bliżej ma do 6-tki, choć zgadzam się ze mniej się to rzuca w oczy w porównaniu do Breugeta.

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Miałem okazje mierzyć tego Piageta i sekunda z tego co pamiętam była idealnie pomiędzy 3 a 6. Być może jednak coś przeoczyłem, czegoś nie dostrzegłem, nie wiem, nie pamiętam :) Tak czy owak wygląda to o niebo lepiej niż w tym Breguecie.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Guest Szymon.

Uwielbiam małą sekundę!!!

Najleipej wygląda w bardzo stonowanych klasycznie wyglądających czasomierzach:

lf4.jpg

lf5.jpg

lf6.jpg

dd6.jpg

Coś mało prostokątów w tym temacie. A tutaj - są ciekawe rozwiązania.

Np.(Chyba jeszcze nie było Prince'a)

official-rolex-cellini-prince.png

Faktycznie uwolnienie sekundy z centrum zegarka daje projektantom wiele swobody. Wracając do dyskusji.

Mi akurat to przesunięcie sekundnika u Bregueta bardzo się podoba. No, ale Breguet ma chyba tradycję "nietrafiania w oś symetrii"

Np. tutaj:

7047BA-11-9ZU.gif

Zresztą, Piaget też jest nie w symetrii. Jeden - bliżej szóstej - drugi - bliżej dziewiątej,

96653.png

111925.png

Ale - jakoś mi to zupełnie nie przeszkadza.

Natomiast zupełnie nie podoba mi się, nie przekonuje mnie, to, co robi np. Glashutte Original w linii Panomatic. Duży zegarek i pomniejszona tarcza, zepchnięta na bok.

No to oczywiscie musze dorzucic swoja mala sekunde - a wlasciwie dwie polowki:)

dsc00320ln.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.