Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chamulec

zakup na e-bayu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, popełniem na e-bayu takie coś:251018960688

Proszę o konstruktywą odpowiedź, żadnych krytyk się nie biję.

post-34747-0-28597100-1332607932_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna Pobieda z tarczą stylizowaną na Szturmańskiego - Gagarina, prawdopodobnie stosunkowo niedawno popełnioną. Mam nadzieję tylko ,że wiedziałeś to nabywając go? no i ,że cena nie była jak za http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Drodzy forumowicze, popełniem na e-bayu takie coś:251018960688

Proszę o konstruktywą odpowiedź, żadnych krytyk się nie biję.

post-34747-0-28597100-1332607932_thumb.jpg

Jak na nową produkcję tanio nie było - tarcza jednak dość wiernie odtworzona jest i klimat lat 50 trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście,że miałem świadomość zakupu.

Mam tylko nadzieję,ze tarcza nie jest papierowym śmieciem

bo jeszcze za to nie zapłaciłem.

Ale ładnie wygląda i świeci w ciemności.

Szturmański to zawesze """szturmański""", nieprawdaż?

Cena umiarkowana ,tylko 76 baksów ale wysyłka Gratis!!!

No i mechanizm 56 r. A może to oryginał?:-) Któż tam za ruskimi trafi.

Sprzedawca z Ukrainy ze 100% pozytywami a ponad to ma takie zegarki ,że w życiu nie widziałem,

Sprawdź sobie, oczy bolą.

Dzięki za komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak najbardziej oryginalny, ale tarcza została zmieniona, Juri miał inny werk na łapie jak podbijał kosmos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biernyl - to albo "Mechanizm jak najbardziej oryginalny" albo - "Juri miał inny werk"? bo oryginalność werku Pobiedy nie podlega tutaj kwestii.

Zegarek jest składakiem - werk i wskazówki z Pobiedy, sekundówka ze Szturmana, tarcza tak jak pisałem wcześniej.

Nie mam nic przeciw - to twoje pieniądze i twój wybór. Warto pamiętać jednak ,że jest to stylizacja/rekunstrukcja - a nie właściwe Szturmańskie dla pilotów i kosmonautów z CCCP.

 

Co do sprawdzania pana sprzedawcy to takowej potrzeby nie ma. Skoro towar odpowiada kupującemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, popełniem na e-bayu takie coś:251018960688

Proszę o konstruktywą odpowiedź, żadnych krytyk się nie biję.

post-34747-0-28597100-1332607932_thumb.jpg

 

 

 

 

Pobieda w ładnym stanie, tylko nieoryginalna tarcza i wskazówka sekundowa :D . Ze "szturmańskiego" to jest tylko sekundowa. IMHO przepłaciłeś ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem opis tej aukcji i pisze wyraźnie:

" here is this wonderful real 17 ruby jewels mechanical movement Russian Wrist Watch." a dalej przy rubryce "MECHANISM: Inside is a clean and higher-grade nickel plated mechanism (16 ruby jewels). REALLY AUTHENTIC MODEL." a poniżej zdjęcie od M.Gordona z właściwym werkiem od Szturmańskiego - 15 kamieniowy 2408:

1341B.jpg

 

Więc jeśli liczyłeś na coś innego niż masz otrzymać - może warto wycofać się z tego deal'u i zachować fundusze na właściwego Szturmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.Mam osobisty związek z Mister Gagarinem.Otóż urodziłem sie 12 kwietnia 1961 co daje mi prawo nazywać sie gwiezdnym dziecięciem.Dlatego też tak choruję na ten zegarek.Macie rację, że nie oryginał ale tarcza ma klimat i jest ładnie zrobiona i ponad to wymyśliłem taki oto deal.Kupię pobiedkę z pierwszej moskiewskiej 15 kamieniowy (już nawet mam na oku) za psie pieniądze i wsadzę go zammiast tej 16-stki.Cholera, oryginalny kosztuje furę kasy , chyba ,że ktoś się zlituje i zaproponuje ludzką cenę.Trochę głupio z kolei wycofać sie z aukcji.Nikt tego nie lubi.

Co o tym wszystkim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że werk jest ruski, pochodzi z epoki, natomiast tarcza została dorobiona, przepraszam za nieścisłość :D

 

Ale swoją drogą i tak to nieźle wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rację masz pod względem konsekwentności w podejmowanych decyzjach - zalicytowałeś - dużo i nie do końca po myśli ale świadomie kupione - ok trzeba łyżkę dziegciu na chlebciu zjeść. A dalsze procedury to już pole do popisu pod katem konstruowania i montowania itp. Problemem mogą pozostać oryg. wskazówki ze Szturm-Gagarina. Mimo wszystko nie mogę się nie zgodzić z opinią o tym ,że ładnie wygląda ta hybrydka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że werk jest ruski, pochodzi z epoki, natomiast tarcza została dorobiona, przepraszam za nieścisłość :)

 

Ale swoją drogą i tak to nieźle wygląda :)

tak calkiem przyzwoicie mimo pewnych nie dociagniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zgodnie z tym co poprzednio napisałem zmieniłem pare rzeczy w moim szturmanie.

1) mechanizm 17 kamieniowy ze stop sekundą bo właśnie taki miał Gagarin na ręce

2) oryginalne wskazówki

3) oryginalna koronka

Przy wymianie mechanizmu okazało się,że cyferblat jest perfekcyjnie wykonany , tak powiedział zegarmistrz, hurra.post-34747-0-54346600-1339859539_thumb.jpg

tak się teraz prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a liczyłeś jak Ci to wyszło w stosunku do kupienia nie składaka ?? Może to właściwa droga :)biggrin.gif


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a liczyłeś jak Ci to wyszło w stosunku do kupienia nie składaka ?? Może to właściwa droga :)biggrin.gif

jakieś wsumie 350 złociszy ale mam z tego na stanie świetną Pobiedę

i dwa Sportiwnyje.

W sumie nieźle.

Ale jak oceniacie końcowy efekt?

Wydaje mi się , że wyszło super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydatek niemały, ale ważne ,że nabywca jest zadowolony. Końcowy efekt dzięki twojej determinacji jest bardzo pozytywny - masz ładną stylizację Szturmana.

Pokazuj resztę dzieci z jego części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydatek niemały, ale ważne ,że nabywca jest zadowolony. Końcowy efekt dzięki twojej determinacji jest bardzo pozytywny - masz ładną stylizację Szturmana.

Pokazuj resztę dzieci z jego części :)

Powiem wiecej ,to jest coś wiecej niż stylizacja to jest włożone serce a taki komponent nie ma ceny.

Na początek pobiedka dawca wskazówek.

post-34747-0-00738500-1339922582_thumb.jpg

oraz dwa sportiwnyje dawca werku i dawca koronki

post-34747-0-98549000-1339922665_thumb.jpg

atutaj moja mała rodzinka sowietów(nie wszystkie)

post-34747-0-92650500-1339922741_thumb.jpg

trzy przecudnej urody Pobiedy

post-34747-0-01931900-1339922799_thumb.jpg

trzy przecudnej urody Łucze

post-34747-0-43659000-1339922842_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydatek niemały, ale ważne ,że nabywca jest zadowolony. Końcowy efekt dzięki twojej determinacji jest bardzo pozytywny - masz ładną stylizację Szturmana.

Pokazuj resztę dzieci z jego części :)

nie zmieściło się więc,

poljot i dwa Wostoki precyzyjne

post-34747-0-90382100-1339923056_thumb.jpg

oraz cudny Majak i śliczna Moskwa

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena za sekonde nie za duża?? Ja za moją czarną w dużo lepszym stanie po serwisie i z oryginalną koronką dałem 450 zł. I nie kupiłem jej okazyjnie na targu staroci, tylko od zaufanego zegarmistrza... ? ;->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może i duża, ale skoro są potencjalni nabywcy to już ich zmartwienie.

chamulcu masz rację, praca nad zegarkiem dodaje mu wartości nie tyle materialnej jak sentymentalnej i skoro Tobie sprawiło to frajdę i cieszy on teraz - to jest git.

Ładne stadko sowietów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena za sekonde nie za duża?? Ja za moją czarną w dużo lepszym stanie po serwisie i z oryginalną koronką dałem 450 zł. I nie kupiłem jej okazyjnie na targu staroci, tylko od zaufanego zegarmistrza... ? ;->

Nie cena jest za wysoka lecz ty miałeś zaufanego zegarmistrza a on Sekondę za 450 złociszy.

Chetnie odkupie ją za 500 złociszy, co ty na to? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cena jest za wysoka lecz ty miałeś zaufanego zegarmistrza a on Sekondę za 450 złociszy.

Chetnie odkupie ją za 500 złociszy, co ty na to? :P

Ha ha, nie dzięki, za bardzo ją lubię. Dziwne w sumie, zawsze jak kupuje od mojego majstra coś to przepłacam trochę ponad rynkową cenę, a tu jednak tanio w miarę się udało i bez targowania. Tak w ogóle jak one kosztują na allegro jak się pojawiają? Bo mówiąc szczerze niebywale rzadko je widzę, a za to 3133 widzę dość często i 800 zł to taka średnia cena u nas za NOSa, a i za 400 można kupić coś ładnego, nie wydawało mi się żeby 3017 miał być droższy?

 

W ogóle Ci sprzedawcy ze wschodu na ebayu mają ceny z kosmosu, bo u nich na bazarach te zegarki są w takich cenach jak u nas z 10 lat temu, sam byłem rok temu w Rydze (gdzie i tak jest pewnie dużo drożej jak na Ukrainie) i mogłem kupić multum zegarków za grosze, kupiłem np. starego de luxe'a automata na chodzie za równowartość 24 zł, jakbym wziął więcej to kupiłbym i po 12 zł za sztukę, a wcale nie przyszło mi do głowy aby się targować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, nie dzięki, za bardzo ją lubię. Dziwne w sumie, zawsze jak kupuje od mojego majstra coś to przepłacam trochę ponad rynkową cenę, a tu jednak tanio w miarę się udało i bez targowania. Tak w ogóle jak one kosztują na allegro jak się pojawiają? Bo mówiąc szczerze niebywale rzadko je widzę, a za to 3133 widzę dość często i 800 zł to taka średnia cena u nas za NOSa, a i za 400 można kupić coś ładnego, nie wydawało mi się żeby 3017 miał być droższy?

 

W ogóle Ci sprzedawcy ze wschodu na ebayu mają ceny z kosmosu, bo u nich na bazarach te zegarki są w takich cenach jak u nas z 10 lat temu, sam byłem rok temu w Rydze (gdzie i tak jest pewnie dużo drożej jak na Ukrainie) i mogłem kupić multum zegarków za grosze, kupiłem np. starego de luxe'a automata na chodzie za równowartość 24 zł, jakbym wziął więcej to kupiłbym i po 12 zł za sztukę, a wcale nie przyszło mi do głowy aby się targować.

Szkoda,że nie sprzedasz. :(

Masz rację, ceny są obecnie wygórowane.Najlepszym tego przykładem są Delbany i Atlantiki.

Pewnie jak byśmy pojechali na Ukraine to by było taniej. Jednak policz sobie koszty podróży, hotelu,wyżywienia a okaże się to nieopłacalne.Jesteśmy skazanie na e-bay i to drugie , jakże mu tam , aha już wiem - Allewtopa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.