Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

śliczna i jeszcze długo długo posłuży :)

czyli bakcyl połknięty :)

to co następne ??

zerknij tu :) 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/81027-dziesiec-zegarkow-radzieckich-ktore-warto-miec-w-swojej-kolekcji/

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje trwają, niebawem będzie zdobyty :)

post-57210-0-61570700-1376500620_thumb.jpg

post-57210-0-49839600-1376500623_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill piękne te Twoje kieszonki i kusisz mnie niezmiennie w tym kierunku ale jeszcze walczę :)

 

no to zobaczymy co powiesz na ta kieszonkę i czy dalej będziesz walczył :P

 

dziś zawitała do mnie i cieszę się z niej niezmiernie .

przy okazji proszę kolegów znających cyrylice o przetłumaczenie napisu i dodatkowo może ktoś wie co to za herb (z tego co pamiętam to tu na forum ktoś ma łucza z takim herbem)

post-34995-0-75362800-1376505807_thumb.jpg

post-34995-0-52301500-1376505823.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy co powiesz na ta kieszonkę i czy dalej będziesz walczył :P

 

dziś zawitała do mnie i cieszę się z niej niezmiernie .

przy okazji proszę kolegów znających cyrylice o przetłumaczenie napisu i dodatkowo może ktoś wie co to za herb (z tego co pamiętam to tu na forum ktoś ma łucza z takim herbem)

piękna ale mi się marzy ŁUCZ kwarc z bardzo podobną tarczą! 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proletariusze wszystkich krajów łączcie się  ;- P ; "herb"  - Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej do 1922 - w dużym skrócie do zmiany "nazwy" na ZSRR.

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka nareczna i kiedys bawilem sie w rozszyfrowanie co to za herb. sorry ale nie pamiet. na dole jest napis proletariusze wszystkich krajow laczcie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić nowymi nabytkami , trzy z nich to zegarki które sam  zreanimowałem włożyłem werki  do kopert (werki kupione na na giełdzie ok 120 szt :). Poljot z kwadratowym szkiełkiem kupiony jako stan szufladowy.

ynzk.jpg

 

 

 

 

 

3ejt.jpg

 

 

Poljot nie noszony leżał w szufladzie , kupiony od wdowy po górniku  , rysa do spolerowania 

 

nymv.jpg

 

Obecnie reanimuję zegarek Pobeda "samara"- postaram jutro się pochwalić 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy co powiesz na ta kieszonkę i czy dalej będziesz walczył :P

 

dziś zawitała do mnie i cieszę się z niej niezmiernie .

przy okazji proszę kolegów znających cyrylice o przetłumaczenie napisu i dodatkowo może ktoś wie co to za herb (z tego co pamiętam to tu na forum ktoś ma łucza z takim herbem)

 

Ładny zegareczek. Co siedzi w środku?

 

Co do napisu, to u góry to chyba jakiś skrót: RSFSR

u dołu jest: Proletariusze wszystkich stron, jednoczcie się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegareczek. Co siedzi w środku?

 

 

 

dziękuje wszystkim za odpowiedz co do napisu u herbu a w środku standardowy mechanizm Rakiety czyli 2609ha


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczna i jeszcze długo długo posłuży :)

czyli bakcyl połknięty :)

to co następne ??

zerknij tu :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/81027-dziesiec-zegarkow-radzieckich-ktore-warto-miec-w-swojej-kolekcji/

 

Miło mi, że Ci się podoba :)

Ostatnio dostałem starą Raketę z kalendarzem oraz datownikiem tyle, że w wersji "na import" ;) Zamierzam tchnąć w nią nowe życie.

Właśnie taką:

Rakieta%20wieczny%20kalendarz%20%20bia%C

Dzisiaj oddałem ją do zrobienia.

Była w naprawdę opłakanym stanie:

 

*szkło do wymiany

*niedziałający datownik

*werk do czyszczenia

*dolna koronka odpowiedzialna za ustawianie daty dosłownie "wyżarta" przez pot.

 

Odbiór mam 23 sierpnia, jak odbiorę niezwłocznie wrzucę fotki :)

 

EDIT:

MWATCH: Perłowy Poljiot i Wostok odbierają mi słowa!

Edytowane przez Bartosz Turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kirowskie od Krzyśka - na nowym pasku.

 

post-35815-0-60795900-1376681951_thumb.jpg

 

Pobieda od zegarmistrza - w ramach rekompensaty uszkodził mojego kwarca łucza papieskiego, po przemyśleniu, źle się nie stało  :D

post-35815-0-35120200-1376682009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj w nocy kiedy to znalazłem trochę czasu ( ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu ) udało mi się przywrócić kolejny werk do życia i zaaplikować go  do zdobytej cudem koperty ,o to wynik.  

 

60xm.jpg

 

o68y.jpg

 

 

PS :Poszukuję jeszcze dwie koperty do tych poliotów ,posiadam jeszcze dwa werki  tego typu ,jeśli komuś zalegają to proszę o wiadomość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rusko-zakręconych! ;)

Wygląda na to, że i mi się udało "wejść" do klubu posiadaczy, co prawda nie kupiłem, a dostałem takie 3 zegarki:

 

1. Poljot z budzikiem, w bardzo ładnym stanie, budzik działa, niestety coś blokuje mechanizm, bo odpala tylko ze zdjętym dekielkiem.

 

jg1u.jpg

 

zl45.jpg

 

2. Sława z podwójnym datownikiem, w pełni sprawna- nawet jako tako trzyma czas, ale wypadałoby ją trochę wyczyścić i wymienić szkiełko.

 

tk3t.jpg

 

9kik.jpg

 

 

3. Pozłacana Rakieta w stanie bardzo słabym, z urwaną koronką, więc nawet nie wiem czy na chodzie.

 

nxrb.jpg

 

 

Wydaję mi się że Poljot po uruchomieniu będzie często gościł na moim nadgarstku, ze Sławą zobaczymy-jakoś nie lubuję się w kostkach, no a w Rakietę chyba nie będę inwestował....

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez fish1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta sławą będzie trochę roboty bo ktoś musiał przykleić szkiełko i przy okazji ostro zapaskudzić kopertę i tarcze


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljota wyremontować i nosić :) ! Sławę... zależy od realnego rozmiaru zniszczeń i tego, jak Ci się podoba. Rakieta... wiesz, poszukuje takich wskazówek, więc... A tak szczerze - nie warto. Destrukt. Gdyby był to rzadki model, to wtedy nawet i gorsze już z opresji wyciągano, ale to pospolity destrukt, szkoda kasy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Sława faktycznie po bokach ma popsutą tarczę, zobaczymy, z nią się jakoś bardzo nie pali. W pierwszej kolejności Poljot!

Dzięki za rady co do Rakietki, chwilowe nadzieje wiązałem z nią jak, po zdjęciu paska zobaczyłem  między uszami "au 10k", ale sam się szybko wyprowadziłem z jakichkolwiek nadziei:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poljocie-budziku już na pierwszy rzut oka widać przyczynę usterki - brak całego łożyska balansu w półmostku. Ale to nie jest problem, bo te części nie są specjalnie trudno dostępne - w najgorszym razie pozostaje Ci kupno "dawcy" organów i np. przeszczep całego półmostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzisiaj odwiedziłem cotygodniowy targ staroci w moim mieście i natknąłem się na kilka fajnych zegarków :)

 

Pierwszy zegarek to damska Zaria/Zarja/Zarya 15 jewels:

 

*rozmiar koperty: 25mm

*rozmiar "z uszami": 35mm

*grubość: 5mm

 

fd6j.jpg

2ph2.jpg
 
Zegarek jest na chodzie! Ma być to prezent dla mojej dziewczyny. Z tego co widzę wystarczy wymienić szkło, wyczyścić kopertę, zakonserwować werk, oczyścić i założyć brązowy pasek :)
 
Drugi zegarek to Raketa
 

*rozmiar koperty: 35mm

*rozmiar "z uszami": 40mm

*grubość: 9mm

 
9lmt.jpg
o0ci.jpg
 

W tym wypadku będzie trochę więcej pracy, ale mam wizję jak będzie wyglądać :)

Dodatkowo jak w przypadku Zarii będę musiał dołożyć koronkę.

 

Ostatnim zegarkiem jest pozłacana Raketa z '70 roku:

 

*rozmiar koperty: 30mm

*rozmiar "z uszami": 40mm

*grubość: 9mm

 

5f6o.jpg

lz82.jpg
 
Zegarek oczyszczony, na chodzie. Kupiony za większą cenę niż poprzednie, ale było warto :)
 
 
Edytowane przez Bartosz Turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś miałem jeszcze jednego, podobnego poljota, ale bez budzika i zewnętrznie w stanie podobnym do pokazanej rakiety-wieczorem porównam mechanizmy.

 

@Sthool możesz polecić jakiegoś dobrego/taniego zegarmajstra, któremu chce się bawić ruskami na terenie Wrocławia?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Sthool możesz polecić jakiegoś dobrego/taniego zegarmajstra, któremu chce się bawić ruskami na terenie Wrocławia? :)

W sumie to z poleceniem zegarmajstra przeze mnie to może być problem, bo ja zegarki naprawiam sobie sam :) Ale miałem okazję rozmawiać kiedyś z zegarmistrzem w Astrze na ul. Horbaczewskiego - gość sprawiał wrażenie, że ma pojęcie o "ruskach", więc może u niego zapytaj o orientacyjny koszt takiej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.