Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie w końcu trafił upragniony Poljot De Lux w stanie idealnym. Warto było czekać na taki okaz. Jedynie szkło do polerowania. Reszta w stanie idealnym. Zegarek z oryginalna bransoletka co ciekawe nie był nigdy otwierany :) Drugi Slava automat także w idealnym stanie. qutaqypa.jpg

uzadynev.jpg

9amu2a3u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ty !!! Poszukałem i znalazłem zdjęcie - faktycznie to nie salut tarcza inna niż ma Narfas ale ja już się nie wypowiadam w kwesti tego zegarka bo po prostu nie wiem

 

Obie tarcze są jak najbardziej OK, a takie koperty pojawiają się w co najmniej kilku katalogach z lat '70.

 

Catalogo+1980_%25D0%25A1%25D1%2582%25D1%

 

... nie wspominając o tym, że w przypadku radzieckich zegarków najciekawszych rzeczy nie znajdzie się a katalogach (np. krótkie serie dla wojska), ale to zupełnie inna historia, która dotyczy również radzieckich kieszonek i ich kopert. :)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj w skrzynce dwa Poljoty, pierwszy "Часы в награду" i dedykacja na deklu.Drugi w takiej kopercie,a zdjęcie tarczy zrobię później bo mi słońce weszło w okno

post-67292-0-00848300-1395692957_thumb.jpg

post-67292-0-41125300-1395692981_thumb.jpg

post-67292-0-88248800-1395693211_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygrawerowana dedykacja, ale to właściwie można porównać do wisienki na torcie, bo przecież zegarek super i w super stanie. Pokaż front drugiego, pewnie też w fajnym stanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi jest kozacki z rubinowym grotem na sekundniku i w pięknym stanie,ale zdjęcie muszę zrobić przy sztucznym oświetleniu gdyż słońce mi weszło w okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

U mnie dzisiaj w skrzynce dwa Poljoty, pierwszy "Часы в награду" i dedykacja na deklu.Drugi w takiej kopercie,a zdjęcie tarczy zrobię później bo mi słońce weszło w okno

...ładny poljocik, ale dekla tak "wydziaranego" nie wiedziałem dawno ale to kawał historii zapisany... Też czekam na facjatę tego stalowego ;-)

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się schowało słonko.Jest facjata,ale prawdziwe piękno w tym zegarku jest schowane pod dekielkiem-  to mnie całkowicie rozwaliło

post-67292-0-39370500-1395696883_thumb.jpg

post-67292-0-41497200-1395696905_thumb.jpg

post-67292-0-71327300-1395696923_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie przyznać Ci racji. Rzeczywiście mechanizm super.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

faktycznie nie wiadomo co podziwiać bardziej. 

Werk w pasy i koło naciągowe opisane w ten sposób, no no :)

Powiedz jeszcze  że ma stop sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

faktycznie nie wiadomo co podziwiać bardziej. 

Werk w pasy i koło naciągowe opisane w ten sposób, no no :)

Powiedz jeszcze  że ma stop sekundę.

No nie ma stop sekundy,ale na dniach mi przyjdzie Sportivne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-67292-0-41497200-1395696905.jpg

 

Do studiów porównawczych:

 

DSCF3037b.jpg

 

eljo.jpg

 

...i ciąg dalszy studiów porównawczych:

 

 

post-67292-0-71327300-1395696923.jpg

 

DSCF2431c.jpg

 

Tak mnie jakoś naszło na szukanie analogii. :)

Gratuluję, oczywiście!

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dowód jak komuniści dbali o wizerunek- zegarek sprzedawany pod własną marka na eksport ,jest wykonany dużo lepiej od szwajcara z sowieckim werkiem.,,,,,,Jeszcze "Юбилейныe Часы" od zaplecza

post-67292-0-42244900-1395699781_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dowód jak komuniści dbali o wizerunek- zegarek sprzedawany pod własną marka na eksport ,jest wykonany dużo lepiej od szwajcara z sowieckim werkiem.

Żeby nie było nieporozumień: wkleiłem zdjęcia 3 zupełnie różnych zegarków, do studiów porównawczych wzornictwa tarczy i zdobień mechanizmów...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nieporozumień: wkleiłem zdjęcia 3 zupełnie różnych zegarków, do studiów porównawczych wzornictwa tarczy i zdobień mechanizmów...

 

pozdrawiam

Narfas

Sorry,Głupio mi,ale nie zrozumiałem kontekstu :( . Jeśli idzie o wzornictwo to jeden z najbardziej poszukiwanych radzieckich zegarkow jest bezwstydnie skopiowanym chronografem Dugeny

post-67292-0-97401700-1395701590_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz o kształcie koperty i wyglądzie tarczy, bo koronka po lewej stronie sugeruje odmienność mechanizmu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest bliźniaczy ta koronka po lewej stronie nie ma kontaktu z mechanizmem ona tylko obraca bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o wzornictwo to jeden z najbardziej poszukiwanych radzieckich zegarkow jest bezwstydnie skopiowanym chronografem Dugeny

Niezupełnie, przecież jest inna godzina :)

 

A tak na serio, to z którego roku pochodzi dugena?

 

Mój tapatalk nie pozwala na edycję ...

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wersji tej koperty, ta jest najwygodniejsza :) fajnie się prezentuje na pasku z białym przeszyciem. W mojej galerii są dwie wersje kopert i jest jeszcze srebrno-złota. Jest świetna, gratuluję nabytki.

 

Mój tapatalk nie pozwala na edycję ...

Mam pytanie czy w Twoim egzemplarzu jest orginalna koronka ? Bo moja jest duzo mniejsza, lekko stozkowa i w kolorze mosiadzu.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna Ruś się Tobie trafiła.

Zasadniczo w tej lini modelowej powinny być takie duże koronki. To cecha charakterystyczna modeli w takich kopertach.

 

post-60300-0-89744800-1395762515.jpg

post-60300-0-62485700-1395745142.jpg

post-60300-0-09426600-1395745153.jpg

 

Jakbyś chciał być bardzo purystyczny to w wersji Ruś sekundnik powinien być cały czerwony.

Linia modelowa w tych kopertach zaczęła się pewnie w samej końcówce lat '80 (1989, może minimalnie wcześniej) ale bardziej dotyczy ścisłego początku lat '90 (1990,1991 i dalej)

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Papieżem wydano Wostoka w związku z pielgrzymka JP II do polski. Pierwotnie miała byc pielgrzymka do Rosji ale odwołano ja i wydano zegarek na cześć pielgrzymki do Polski chyba w 1990 R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się schowało słonko.Jest facjata,ale prawdziwe piękno w tym zegarku jest schowane pod dekielkiem-  to mnie całkowicie rozwaliło

 

To jest mechanizm montowany m.in. we wszystkich Pobiedach z dużą sekundą z lat 50. Potem już było coraz gorzej. Tutaj dla przykładu porównanie dwóch Pobied z subsekundą: pierwsza z lat 50. druga z 80.

post-64774-0-00775300-1395745845_thumb.jpg

post-64774-0-53845000-1395745852_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie, przecież jest inna godzina :)

 

A tak na serio, to z którego roku pochodzi dugena?

 

Mój tapatalk nie pozwala na edycję ...

Dugena pochodzi z końcówki lat 60,ale podobna tarcza występuje w młodszej Dugenie i innym chronografie  

post-67292-0-33098200-1395746786.jpg

post-67292-0-14141600-1395746830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna Ruś się Tobie trafiła.

Zasadniczo w tej lini modelowej powinny być takie duże koronki. To cecha charakterystyczna modeli w takich kopertach.

 

Jakbyś chciał być bardzo purystyczny to w wersji Ruś sekundnik powinien być cały czerwony.

Linia modelowa w tych kopertach zaczęła się pewnie w samej końcówce lat '80 (1989, może minimalnie wcześniej) ale bardziej dotyczy ścisłego początku lat '90 (1990,1991 i dalej)

Co do sekundnika to moj jest chyba odbarwiony po prostu, albo lekko przybarwiony na czerwono. Mimo wszystko kondycja zegarka bardzo dobra.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w Twoim egzemplarzu jest orginalna koronka ? Bo moja jest duzo mniejsza, lekko stozkowa i w kolorze mosiadzu.

Koronki są spore lekko stożkowate, we wszystkich takie same. Fotki na szybko:

 

7a5y5yna.jpg

ygu7ageh.jpg

 

Mój tapatalk nie pozwala na edycję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.