Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

To sobie za długo nie pośpisz :) , jeśli go nie przestawisz.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była generalna repetycja, udana zresztą bo się pies obudził  :D


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara dama z Penzy.

Zwezda z III kw. 1953 r. :wub:

W tym roku obchodzi 61 urodziny. Kawał czasu - już ponad pół wieku w służbie ludziom i w meandrach historii.

 

post-60300-0-92480800-1395949652.jpg

post-60300-0-62256900-1395949654.jpg

post-60300-0-17096000-1395949656.jpg

Jeden z tych modeli rzadziej dzisiaj spotykanych czyli z tarczą okrągłą a nie wydłużoną.

Do tego czysty stan jak na Zwezdy, które ogólnie źle zniosły upływ czasu.

Ze względu na szacunek do Damy zdjęcia w aranżacji specjalnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wskazówki są chyba jeszcze fajniejsze. Współgrają kolorystycznie z podziałką. Całość jest rzeczywiście dobrze utrzymana.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara dama z Penzy.

Zwezda z III kw. 1953 r. :wub:

W tym roku obchodzi 61 urodziny. Kawał czasu - już ponad pół wieku w służbie ludziom i w meandrach historii.

 

attachicon.gif111z5704 - Kopia.JPG

attachicon.gif111z5706 - Kopia.JPG

attachicon.gif111z5709 - Kopia.JPG

Jeden z tych modeli rzadziej dzisiaj spotykanych czyli z tarczą okrągłą a nie wydłużoną.

Do tego czysty stan jak na Zwezdy, które ogólnie źle zniosły upływ czasu.

Ze względu na szacunek do Damy zdjęcia w aranżacji specjalnej :)

Zegareczek genialny.Gratulacje. Trochę mnie koronka zastanawia w mojej Zvesdzie jest sporo cieńsza.

post-67292-0-50022200-1395952899_thumb.jpg

post-67292-0-79577100-1395952916_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie, bardzo cieszące nabytki:

2.jpg?1395952873

1.jpg?1395952873

 

Pabieda tak pięknie cyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezentowany już wcześniej…rasy białej ;)

attachicon.gifDSC_0032.jak-zmniejszyc-fotke_pl-3.jpeg

 

a dziś przyjechał czarnoskóry brat :

attachicon.gifDSC_0044.jak-zmniejszyc-fotke_pl-3.jpeg

 

Gratulacje, bo parki zawsze się lepiej chowają.

Jako entuzjasta Kirowskich szczególnie gratuluję czarnego, bo rzadko się go spotyka.

 

pozdrawiam

Narfas

 

Stara dama z Penzy.

Zwezda z III kw. 1953 r. :wub:

W tym roku obchodzi 61 urodziny. Kawał czasu - już ponad pół wieku w służbie ludziom i w meandrach historii.

 

attachicon.gif111z5704 - Kopia.JPG

attachicon.gif111z5706 - Kopia.JPG

attachicon.gif111z5709 - Kopia.JPG

Jeden z tych modeli rzadziej dzisiaj spotykanych czyli z tarczą okrągłą a nie wydłużoną.

Do tego czysty stan jak na Zwezdy, które ogólnie źle zniosły upływ czasu.

Ze względu na szacunek do Damy zdjęcia w aranżacji specjalnej :)

Bardzo ładny stan.

Rzeczywiście Zwiezdy zazwyczaj są spotykane w słabym stanie, bo większość miała chromowane dekielki, które w końcu przeżerał pot, a szczelność w nich nie istnieje, więc tarcze są zazwyczaj uszkodzone od wilgoci. Te ze stalowych wytłoczek zazwyczaj lepiej się zachowywały. Srebrne i złote to rzadkość, widziałem tylko kilka, nie mam żadnej.

A co do tarcz: rzadkością są te prostokątne, ostatnio bardzo mało się ich spotyka...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara dama z Penzy.

Zwezda z III kw. 1953 r. :wub:

W tym roku obchodzi 61 urodziny. Kawał czasu - już ponad pół wieku w służbie ludziom i w meandrach historii.

 

attachicon.gif111z5704 - Kopia.JPG

attachicon.gif111z5706 - Kopia.JPG

attachicon.gif111z5709 - Kopia.JPG

Jeden z tych modeli rzadziej dzisiaj spotykanych czyli z tarczą okrągłą a nie wydłużoną.

Do tego czysty stan jak na Zwezdy, które ogólnie źle zniosły upływ czasu.

Ze względu na szacunek do Damy zdjęcia w aranżacji specjalnej :)

 

:o  :o  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :o ! W takim stanie jeszcze nie widziałem. Z całym szacunkiem Panie i Panowie dla Waszych zbiorów,  ale wg mnie jest to jeden z najpiękniejszych zegarków jakie pokazano na tym forum od kiedy je czytam. Gregorian, wielkie gratulacje, pozamiatałeś. Kończę z zegarkami i wyprowadzam się na wieś.

 

 

Edyt: przepraszam Panie za ich pominięcie .

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek genialny.Gratulacje. Trochę mnie koronka zastanawia w mojej Zvesdzie jest sporo cieńsza.

Twoja jest właściwa.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ! W takim stanie jeszcze nie widziałem. Z całym szacunkiem Panowie dla Waszych zbiorów,  ale wg mnie jest to jeden z najpiękniejszych zegarków jakie pokazano na tym forum od kiedy je czytam. Gregorian, wielkie gratulacje, pozamiatałeś. Kończę z zegarkami i wyprowadzam się na wieś.

Gratki dla wszystkich :D  Wąski  ;)  od uzależnienia tak szybko nie dasz rady uciec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczo, zasadas - Dzięki za miłe słowa. Zwezda szacowna - cieszy się, że nadal podoba się mężczyznom.

 

waski123 - lata 50 to dla Ciebie belle époque :)  Jakby coś to razem jedziemy na wieś (może do Tajtka?) - tam też jest internet a i po chałupach coś się znajdzie (jak nie zegarki to chociaż samogon i kiełbasa)

 

 

W temacie koronki - powinna być cieńsza ale Stare Damy mają swoje tajemnice...

Mam nawet w drugiej Zwezdzie taką ale jest jednak trochę zajechana i szpeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian - jeszcze ja swoje 3 grosze dorzucę: jest cudowna, piękna i fantastyczna! Gratulacje! To z all...? Widziałam tam ostatnio ten własnie model w identycznym stanie, ale uznałam, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe i dałam spokój... teraz żałuję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nabytki nie takie genialne jak te wyżej, ale i tak cieszą :) P.S. u Tajtka to raczej megaaaaaaaaaa wieś ;) Samogon i kiełbasa tylko z supermartektu hihi

 

 

post-59104-0-39655500-1395988913_thumb.jpg

post-59104-0-71350100-1395988919_thumb.jpg

post-59104-0-11964600-1395988926_thumb.jpg

post-59104-0-59148900-1395988929_thumb.jpg

post-59104-0-69159000-1395988934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczo, zasadas - Dzięki za miłe słowa. Zwezda szacowna - cieszy się, że nadal podoba się mężczyznom.

 

waski123 - lata 50 to dla Ciebie belle époque :)  Jakby coś to razem jedziemy na wieś (może do Tajtka?) - tam też jest internet a i po chałupach coś się znajdzie (jak nie zegarki to chociaż samogon i kiełbasa)

 

 

W temacie koronki - powinna być cieńsza ale Stare Damy mają swoje tajemnice...

Mam nawet w drugiej Zwezdzie taką ale jest jednak trochę zajechana i szpeci.

 

To miała być ucieczka przed światem zegarków, ale sam już nie wiem, chyba jednak zostanę, może moje źródełka coś fajnego mi podrzucą, oczywiście z belle epoque :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nabytki nie takie genialne jak te wyżej, ale i tak cieszą :) P.S. u Tajtka to raczej megaaaaaaaaaa wieś ;) Samogon i kiełbasa tylko z supermartektu hihi

 

Samogon, kiełbasa :blink::wacko:  musiałbym mocno zakasać rękawy :ph34r: a na zbiory sikorków niestety muszę robić dalekie łoj dalekie wycieczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te wasze nowe nabytki, szczególnie Gwiazda i czarna Kama, ale i reszta jest godna :).

 

Dawno nic nie pokazywałem, to teraz tak trochę zbiorowo.

 

Ciężka, złocona Rakieta z podwójną data. Bardzo fajna, ale na ręce ciąży :)

wi6q.jpg

 

Kolejny to damski Prim, stan jak dla mnie, bardzo fajny. Też mama swoją "czerwoną dwunastkę" tyle, że nie w Pobiedzie :ph34r:

n67o.jpg

 

Teraz, Wympieł, jednak mam pewne podejrzenia, co do jego oryginalności. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy on chociaż leżał koło oryginału ? :) Po przebadaniu zdjęć w necie mam pewne wątpliwości.

ywwq.jpg

gkf7.jpg

md16.jpg

3p1d.jpg

 

Oraz ostatni, najbardziej mnie cieszący zegarek. Mimo, że to nie nowy nabytek, a raczej "skazaniec". Czemu skazaniec, a to temu, że miał szczerozłoty domek, ale właścicielowi potrzebna była moneta, kopertę wziął a serce zostawił u ojca. Znaleźliśmy dla niego zastępcze, pomieszczenie socjalne. Wygląda całkiem fajnie.

ik5u.jpg

qtsa.jpg

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wimpel w perfekcyjnym stanie.Gratulacje.Koperta trochę nie pasuje do reszty.Dekielek jest opisany "All stainless steel" ale reszta koperty wygląda jak by była chromowana,.Możliwe ze był podobnie jak burgundowy Poljot w złotej kopercie i ktoś ta kopertę zagospodarował.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoce prawdopodobne, że Wympieł ma kopertę po przeszczepie, nie pasują indeksy godzinowe (kolor) do koloru koperty, ale co tam. Bardziej interesuje mnie to, czy przypadkiem tarcza nie jest współczesna. Podejrzewam, że upolowanie koperty raczej nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest oryginalna tak samo jak werk.Z dobraniem pozłacanej koperty nie powinieneś mieć problemu ,gdyż koperta jest identyczna jak w Poljotach De Luxe 23J, a takie zegarki są dosyć pospolite.Za to Wimpel w takim stanie to prawdziwa rzadkość i warto w niego zainwestować.

post-67292-0-77559800-1396013179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciężko stwierdzić w jakiej był kopercie, bo w wątku o stalowych pmwas przedstawia podobną tarczę, w stalowej kopercie. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99439-нержавеющая-сталь/?p=1113334

 

Nic, w takim razie, sezon na poszukiwanie koperty do Wympieła uważam za otwarty. Gdyby ktoś miał, zapraszam na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciężko stwierdzić w jakiej był kopercie, bo w wątku o stalowych pmwas przedstawia podobną tarczę, w stalowej kopercie. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99439-нержавеющая-сталь/?p=1113334

 

Nic, w takim razie, sezon na poszukiwanie koperty do Wympieła uważam za otwarty. Gdyby ktoś miał, zapraszam na PW :)

W wątku o stalowych Wimpel ma  tarcze z innym logo, Twój jest bardziej poszukiwany ze względu na specyficzna kaligrafie,Jak dobierzesz idealna kopertę AU20 z koronka i wymienisz te dwie pokaleczone śrubki mocujące werk,to wtedy będziesz miał zegarek wart co najmniej cztery Poljoty Deluxy albo dziesięć dowolnych  Luczy ultra slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wimpel w perfekcyjnym stanie.Gratulacje.Koperta trochę nie pasuje do reszty.Dekielek jest opisany "All stainless steel" ale reszta koperty wygląda jak by była chromowana.

Ja w takiej kopercie mam Rakietę 8-)

 

 

Mój tapatalk nie pozwala na edycję ...

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pozłacane mnie nie kręcą. Ale dla tego zrobiłem wyjątek bo jest w super stanie i ten dizajn jest mocno frapujący...

post-4379-0-50508700-1396021892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.