Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jest, przez to chyba bardziej muszę uważać aby nie złapać jakiś rys. Ale ogólne wrażenie pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego ruska, tyle ze na ruskim werku. nosze go codziennie od 6 miesiecy i rys brak. a zegarka nie da sie niezauważyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 MOJA RAKETA 24 GODZINNA KTÓRA ZAKUPIŁEM NA LITWIE ( NA RYNKU W VILNIE ) 5 LAT TEMU.

ZEGAREK  O KTÓRYM ZAPOMNIAŁEM I PRZELATAŁ W STANIE NIENARUSZONYM W SZUFLADZIE

MECHANIZM 2623 H

 

gallery_60023_1741_45372.jpg

 

gallery_60023_1741_64802.jpg

 

gallery_60023_1741_10622.jpg

 

gallery_60023_1741_59945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 MOJA RAKETA 24 GODZINNA KTÓRA ZAKUPIŁEM NA LITWIE ( NA RYNKU W VILNIE ) 5 LAT TEMU.

ZEGAREK  O KTÓRYM ZAPOMNIAŁEM I PRZELATAŁ W STANIE NIENARUSZONYM W SZUFLADZIE

MECHANIZM 2623 H

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorry, ale tarcza to wygląda jakby ją ktoś flamastrem namalował :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tarcza to wygląda jakby ją ktoś flamastrem namalował :blink:

Oj tam, drukarka miała za mało DPI. Jak drukowałem sobie tarcze do pasówek to przerabiałem ten temat z rozmazaniem.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Cometem to najprawdopodobniejsza wersja jest taka, że na Dalekim Wschodzie kupiono jakąś partię rosyjskich werków i radośnie dostosowano ją do miejscowych kopert i koncepcji.

 

Tu poczytasz więcej

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104727-japo%C5%84skoradziecki-uk%C5%82ad/?hl=comet&do=findComment&comment=1192411

ale z ww. wątku warto przeskoczyć do innych (również na CW)

 

Co do zasady nie kwalifikuje się go do zegarków radzieckich czyli rodziny eksportowych typu Cornavin, Seconda, Exacta, Cardinal itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Cometem to najprawdopodobniejsza wersja jest taka, że na Dalekim Wschodzie kupiono jakąś partię rosyjskich werków i radośnie dostosowano ją do miejscowych kopert i koncepcji.

 

Tu poczytasz więcej

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104727-japo%C5%84skoradziecki-uk%C5%82ad/?hl=comet&do=findComment&comment=1192411

ale z ww. wątku warto przeskoczyć do innych (również na CW)

 

Co do zasady nie kwalifikuje się go do zegarków radzieckich czyli rodziny eksportowych typu Cornavin, Seconda, Exacta, Cardinal itp.

myślę ze się mylisz

Tu poczytasz więcej

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104727-japo%C5%84skoradziecki-uk%C5%82ad/?hl=comet&do=findComment&comment=1192411

a to co tu jest napisane to większości radosna twórczość nie podparta żadnymi dowodami

ale ok przyjmuje do wiadomości  

 

i jeszcze jedno pytanko  a co w nich takiego innego niż w rodzimych ruskach Cornavin, Seconda, Exacta, Cardinal

to tak samo można powiedzieć o zegarkach pisanych nie cyrylicom   - eksportowce

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze się mylisz

Tu poczytasz więcej

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104727-japo%C5%84skoradziecki-uk%C5%82ad/?hl=comet&do=findComment&comment=1192411

a to co tu jest napisane to większości radosna twórczość nie podparta żadnymi dowodami

ale ok przyjmuje do wiadomości  

 

i jeszcze jedno pytanko  a co w nich takiego innego niż w rodzimych ruskach Cornavin, Seconda, Exacta, Cardinal

to tak samo można powiedzieć o zegarkach pisanych nie cyrylicom   - eksportowce

Po prostu nie są produkowane w ZSRR ani w Rosji.

Oczywiście można dyskutować co jest jakiej produkcji. Comet z radzieckim werkiem, czy współczesny wostok z mechanizmem Seiko?

Niemniej nie ziemia Radziecka - Rosyjska go wypuściła.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

Temat jest bardzo ciekawy. Sam mam jeden z takich Cometów a przez moje ręce przeszły chyba jeszcze z dwa lub trzy inne egzemplarze. Na rynku jak widać jest jednak sporo tych egzemplarzy.Kiedyś nurtował mnie ten temat ale jakoś go zarzuciłem. Doszedłem jednak do paru wniosków które są spójne z tym co napisał powyzej Gregorian:

1. Jest to ewidentny składak

2. Nie jest to byle jakaś tam rzemieślnicza produkcja ale produkcja na większą skalę.

3. Czy ten produkt to efekt wiekszej kooeracji dwóch producentów zegarków czy też jak napisał Gregorian powyżej że ktoś zakupił wiekszą partie i na miejscowym rynku dopasował do miejscowych kopert i koncepcji.

 

Pytania jakie mnie w związku z powyższym nurtują do tej pory to:

1. Z jakiej okazji powstał ten zegarek

2. Gdzie był składany, bo o produkcji mowy być nie może

3. Ile takich składaków powstało?

 

DSC_0070.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym powtórzyć to co pisałem w linkowanym wątku, ale poskładajmy fakty.

1) Cometów z radzieckimi werkami w kopertach Seiko widziałem co najmniej kilkanaście - i nie jestem w tym odosobniony

2) Seiko podchodzi bardzo rygorystycznie do sygnowania swoich kopert. Na dekielku zawsze jest podany kaliber werku, typ koperty oraz numer seryjny, z czego da się wywnioskować datę produkcji z precyzją co do miesiąca

3) Kaliber z tych kopert ma się nijak do zawartości koperty. Koperta w linkowanym wątku pochodzi z 1984 roku, a w środku powinien być Seiko 6309.

4) W latach '70 i '80 w HongKongu kopertowano radzieckie (i nie tylko) werki pod co najmniej kilkoma brandami. Werki pochodziły głównie z Pierwszej i Drugiej Moskiewskiej, ale zdarzały się też Rakiety i Wostoki. Koperty czasem były sygnowane (np. "HongKong Case"), a czasem nie.

5) HongKong jest od kilkudziesięciu lat portem przerzutowym części Seiko.

 

Moja teoryjka była taka, że ktoś w HongKongu się dorwał do partii kopert Seiko, zauważył że do środka pasują dostępne werki i zrobił interes. Ile tego wypuścił na rynek - trudno powiedzieć.

W każdym razie nie wygląda mi to na żadną kooperację, Sojuz jako kraj pochodzenia jest mniej prawdopodobny niż HongKong, drugim prawdopodobnym krajem pochodzenia mogą być Indie (kooperacja ze Seiko pod brandem Allwyn i innymi), ale i tak stawiałbym na HongKong, gdzie wtedy nie takie cuda się działy.

 

Kris, jeśli masz jakieś foty dekielków od Cometów to wstaw albo podaj numery na nich wybite.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym powtórzyć to co pisałem w linkowanym wątku, ale poskładajmy fakty.

1) Cometów z radzieckimi werkami w kopertach Seiko widziałem co najmniej kilkanaście - i nie jestem w tym odosobniony

2) Seiko podchodzi bardzo rygorystycznie do sygnowania swoich kopert. Na dekielku zawsze jest podany kaliber werku, typ koperty oraz numer seryjny, z czego da się wywnioskować datę produkcji z precyzją co do miesiąca

3) Kaliber z tych kopert ma się nijak do zawartości koperty. Koperta w linkowanym wątku pochodzi z 1984 roku, a w środku powinien być Seiko 6309.

4) W latach '70 i '80 w HongKongu kopertowano radzieckie (i nie tylko) werki pod co najmniej kilkoma brandami. Werki pochodziły głównie z Pierwszej i Drugiej Moskiewskiej, ale zdarzały się też Rakiety i Wostoki. Koperty czasem były sygnowane (np. "HongKong Case"), a czasem nie.

5) HongKong jest od kilkudziesięciu lat portem przerzutowym części Seiko.

 

Moja teoryjka była taka, że ktoś w HongKongu się dorwał do partii kopert Seiko, zauważył że do środka pasują dostępne werki i zrobił interes. Ile tego wypuścił na rynek - trudno powiedzieć.

W każdym razie nie wygląda mi to na żadną kooperację, Sojuz jako kraj pochodzenia jest mniej prawdopodobny niż HongKong, drugim prawdopodobnym krajem pochodzenia mogą być Indie (kooperacja ze Seiko pod brandem Allwyn i innymi), ale i tak stawiałbym na HongKong, gdzie wtedy nie takie cuda się działy.

 

Kris, jeśli masz jakieś foty dekielków od Cometów to wstaw albo podaj numery na nich wybite.

 

pozdrawiam

Narfas

DSC_0075.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0075.JPG

 

post-71364-0-93811800-1398201662.jpg

 

Dokładnie to samo co w wątku linkowanym przez Gregoriana.

Koperta Seiko z listopada 1984 (4N w numerze seryjnym), w środku powinien być Seiko 6309.

Moment.  :blink:  Albo to ten sam zegarek, albo dwie koperty mają identyczne numery seryjne! Co to oznacza - dośpiewajcie sobie sami. Jaki kraj jest znany z produkcji zegarków znanych brandów, tyle że o identycznych numerach i z dziwnymi rzeczami w środku?

 

Przydałoby się więcej przykładów, ale teraz teoria jest taka: chiński podwykonawca Seiko natłukł po godzinach trochę kopert (Chińczycy już tak mają... po godzinach potrafią robić nawet całe zegarki znanych brandów które wyprowadziły tam produkcję), które trafiły oczywiście do HongKongu (jak większość rzeczy z Chin), a potem - jak wyżej.

 

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was Panowie że zgłębiacie takie niszowe tematy. Na oko widać że to koło radzieckich zegarków nawet nie leżało, a w was jest chęć dochodzenia gdzie, kto i co... Szacun! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narfas - doskonała robota godna Holmesa :)

Numery się zgadzają więc innego wytłumaczenia nie ma. 

Musi to być brandowane przez Chińczyka z nocnej zmiany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym przedstawić swoją Rakietkę, w prawdzie kupiona w połowie czerwca od forumowego kolegi, niedawno wróciła z przeglądu (czeka ją jeszcze wymiana szkiełka) i dostała pasek (przyjechała na rozciąganej bransolecie, która wylądowała w szufladzie) więc teraz ją zaprezentuję :)
T1FMLyX.jpg?1?5952

post-69986-0-29754700-1404251014_thumb.jpg

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym przedstawić swoją Rakietkę, w prawdzie kupiona w połowie czerwca od forumowego kolegi, niedawno wróciła z przeglądu (czeka ją jeszcze wymiana szkiełka) i dostała pasek (przyjechała na rozciąganej bransolecie, która wylądowała w szufladzie) więc teraz ją zaprezentuję :)

 

Bardzo sympatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem sympatyczną propagandową Czajkę.

 

post-60300-0-88193300-1404296715.jpg

 

Nie byłoby w tym specjalnej rewelacji ale jej zakup pozwolił mi na zbudowanie propagandowej "trójki" takich Czajek!

Co ciekawe - każda z nich bazując na tym samym typie koperty - w rzeczywistości stanowi inną wersję. Różnią się nie tylko tarczami ale też lunetami, zarówno w sensie kolorystycznym jak i kształtu (od lewej, koperta/luneta : anoda/chrom, anoda/pozłacana, chrom/chrom)

 

post-60300-0-97067800-1404296719.jpg

 

A w porywach powstała także taka niejednolita "czwórka"

 

post-60300-0-94595400-1404296717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Trafił sięł taki wostoczek

post-58864-0-53792200-1404307453_thumb.jpg

Edytowane przez rafik732

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz ja :) nowe zakupy ... za grosze :) wostok, kirow z "pierwszej moskiewskiej" i "sportywnyj" bez sportowca werki w idealnym stanie precyzja bez zastrzeżeń

wostok 1

sportiwny1

kirow1

komplet1

wospol1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja też się pochwalę  

- pierwszy mechaniczny zegarek  :) od forumowego kolegi

gallery_60002_1746_838775.jpg

gallery_60002_1746_2411273.jpg

 

przyznam się szczerze że od razu się zakochałem w tym tykaniu  :rolleyes: i po małej zabawie w zegarmistrza udało się wyregulować do 10s/dobe 

a że apetyt rośnie w miare jedzenia:

- po pewnym czasie rodzinka się powiększyła o elegancika

gallery_60002_1746_1446802.jpg

gallery_60002_1746_387688.jpg

wiem że dla was to pewnie nic specjalnego ale cieszę się z nich jak dziecko  :D

na koniec jeszcze mój mikro zbiorek w domku:

gallery_60002_1746_2116102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.