Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fankaDaktarina

Taka niespodzianka dziś przed południem :) dziękuję Święty Mikołaju Arturze ;)

post-67549-0-04800500-1418724607_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za info w sprawie Poljota. Czy to często występujący model?

Przypominam się przy okazji w sprawie wskazówki... gdyby ktoś miał... :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaadny :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło Cie znowu widzieć w nowych zakupach :rolleyes:  Faktycznie te Pobiedy z powodu turnieju chyba gdzieś umkneły.

Dawaj kolejne nabytki ;)

Daje kolejne, ale myślałem, że Seconda wzbudzi lekkie zainteresowanie. Kiedyś Paweł o pobonej pisał ( http://zegarkiclub.pl/forum/topic/71439-slawa-31-kamieni/), tylko jego była w francuskiej wersji, moja w jest angielska z podmienionym kalendarzem na ruski. 


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło Cie znowu widzieć w nowych zakupach :rolleyes:  Faktycznie te Pobiedy z powodu turnieju chyba gdzieś umkneły.

Dawaj kolejne nabytki ;)

Daje kolejne, ale myślałem, że Seconda wzbudzi lekkie zainteresowanie. Kiedyś Paweł o pobonej pisał ( http://zegarkiclub.pl/forum/topic/71439-slawa-31-kamieni/), tylko jego była w francuskiej wersji, moja w jest angielska z podmienionym kalendarzem na ruski. 

 

post-29552-0-00770000-1418737779_thumb.jpg

 

Takiego dziwaka dostałem

 

post-29552-0-44890000-1418737852_thumb.jpg

 

Czajka z dziwnymi kolorami wskazówek

 

post-29552-0-04524600-1418737917_thumb.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja wielka radość:

Paweł Bure. W pięknym stanie, w pełni sprawny i kompletny (brak dewizki)

Dostałem go od mojego przyjaciela w prezencie :) za co jestem mu dozgonnie wdzięczny.

 

nt901_IMG_1811.JPG

 

yr247_IMG_1806.JPG

 

rv578_IMG_1808.JPG

 

oi170_IMG_1847.JPG

 

wm715_IMG_1813.JPG

 

qa429_IMG_1814.JPG

 

Na wewnętrznym deklu jest standardowy napis w języku rosyjskim „PAWEŁ BURE – DOSTAWCA DWORU NAJJAŚNIEJSZEGO PANA”.

 

qx325_IMG_1822.JPG

 

zl275_IMG_1848.JPG

 

 

Prosiłbym o pomoc w określeniu przybliżonej daty produkcji, oraz o identyfikację werku.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@loituma   Prosiłbym o pomoc w określeniu przybliżonej daty produkcji, oraz o identyfikację werku.

Gdzieś na krawędzi koperty najprawdopodobniej od strony mechanizmu powienien być nabity numer jedno-dwu lub trzy cyfrowy spróbuj go znaleść po nim dojdziemy jakie to lata - nie chodzi o ten wybity na deklach powinien być jeszcze jeden

Mechanizm masz oryginalny ale akurat bez ten charakterystycznej nakładki na kołach naciągu

Chciałbym mieć takich kolegów czy przyjaciół :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loituma - ja chcę się zaprzyjaźnić z Twoim przyjacielem ! Obiecuję, że będę o niego dbał ;) Graty !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc wartości sentymentalnej (koleżeńskiej przyjaźni) to wiedz że kolega dał ci tak jakby czek o wartości minimum 1000-1400zł - to jedne z bardziej poszukiwanych modeli - chodzi o koperte 3 deklową w tym przypadku w doskonałym stanie pięknie opisaną wewnątrz i nie polerowaną na wysoki połysk co ważne - zazdroszcze ci <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#loituma - Bure po prostu przepiękny!! Zatkało mnie. GRATULACJE!!


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uznanie :)

Niestety przeszukałem całą powierzchnię zegarka. Milimetr po milimetrze, przy użyciu lupy zegarmistrzowskiej. Szukała też moja córa, która przymierza się do rozebrania swojego pierwszego zegarka w życiu. :)

I nic.

Udało się tylko znaleźć raczej "luźny zapisek", który prawdopodobnie nic nam nie wniesie.

 

post-75614-0-32467000-1418759513_thumb.jpg

 

Wracając do mojego przyjaciela to podarował mi jeszcze swojego Poljocika, którego pokazałem tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7252-najnowsze-zakupy-nowe-nabytki/?p=1350716 (w prawdzie jeszcze przed SPA), dostałem również te resztki zegarka: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36981-co-to-za-zegarek-tu-pytamy-o-swoje-znaleziska-zakupy/?p=1351140 oraz zegarek, którego jeszcze nie pokazywałem (ale niebawem to uczynię) w postaci:

 

ut991_IMG_1793.JPG

 

wp753_IMG_1798.JPG

 

 

Z mikroregulacją

 

go399_IMG_1799.JPG

 

Przepraszam, że tutaj, to raczej szwajcar (przynajmniej mechanizm) ale jeszcze nie wiele o nim wiem. Muszę poszukać i poczytać.

 

Aaa i jeszcze takie maleństwo opisane na tarczy KANO - również nic o nim nie wiem:

 

pr543_IMG_1850.JPG

 

pe154_IMG_1851.JPG


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dokładnie go nie wydatujemy ale na pewno cos z lat 1890-1915 cos z tego przedziału

Wklej swój piękny zegarek do tego tematu niech zostanie dla potomnych http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-1  jest tam tez kilka moich Buraczków - zreszta poczytaj sobie :)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niespodzianka dziś przed południem :) dziękuję Święty Mikołaju Arturze ;)

Wszyscy zachwycają się "twardzielami" a tu taka śliczna dameczka i w stanie jak spod igły :D. Z którego roku? Mikołaj to ma możliwości w swoich magazynach. :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaadam, dzisiejsza przesyłka, licytacja była ostra, ale się udało - ładna bestyjka:

post-33253-0-97799600-1418815421_thumb.jpg

post-33253-0-22880200-1418815428_thumb.jpg

post-33253-0-37070600-1418815434_thumb.jpg

post-33253-0-55939900-1418815441_thumb.jpg

 

Mam tylko 2 małe pytanka:

1. czy bezel powinien klikać przy obrocie? bardzo ciężko go obrócić i nie klika, nie miałem nigdy amfibii, więc nie wiem i stąd pytanie

2. koronka po odkręceniu kiwa się na boki, czy tak powinno być? można oczywiście normalnie zegarek nakręcić i ustawić godzinę, ale lata jak pijana (jak wańka wstańka) :-)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amfibiach bezel nie klika, jeśli obraca się bardzo ciężko, to pod nim jest brud. Wyrobiona koronka potrafi się kiwać. Dopóki da się nakręcić zegarek wszystko jest ok. Uważaj tylko na gwint w kopercie przy nakręcaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amfibiach bezel nie klika, jeśli obraca się bardzo ciężko, to pod nim jest brud. Wyrobiona koronka potrafi się kiwać. Dopóki da się nakręcić zegarek wszystko jest ok. Uważaj tylko na gwint w kopercie przy nakręcaniu ;)

Tak tak gwint to podstawa, wiem o tym.

Dzięki za informację. Czy jakby co, to koronkę do Amfibii można wymienić bez problemu u zegarmistrza?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopertę kupiłem NOS. Mechanizm z tarczą znalazłem w internecie.

post-60685-0-83326500-1418822428_thumb.jpg

post-60685-0-34358900-1418822438_thumb.jpg

post-60685-0-21913200-1418822481_thumb.jpg

Edytowane przez Arni12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. koronka po odkręceniu kiwa się na boki, czy tak powinno być? można oczywiście normalnie zegarek nakręcić i ustawić godzinę, ale lata jak pijana (jak wańka wstańka) :-)

 

Na ile rozumiem jest to normalne, taka cecha konstrukcyjna amfibii.

Koronka musi działać w trzech pozycjach: ustawianie wskazówek, nakręcanie mechanizmu, zakręcanie koronki. Do tego potrzebne jest sprzęgiełko żeby rozłączać mechanizm z koronką po zakręceniu. W amfibii sprzęgło sprzęga gdy koronka jest lekko odciągnięta. W innej pozycji odkręcona ma spory luz, który ma zapobiegać przenoszeniu uderzeń/wstrząsów na mechanizm poprzez wałek. Zakręcona koronka trzyma się z kopertą, a wałek może się przemieszczać z mechanizmem w przypadku wstrząsu. W innych zegarkach stosowana jest sprężynka, ale powoduje to wywieranie nacisku na wałek i przenoszenie części obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile rozumiem jest to normalne, taka cecha konstrukcyjna amfibii.

Koronka musi działać w trzech pozycjach: ustawianie wskazówek, nakręcanie mechanizmu, zakręcanie koronki. Do tego potrzebne jest sprzęgiełko żeby rozłączać mechanizm z koronką po zakręceniu. W amfibii sprzęgło sprzęga gdy koronka jest lekko odciągnięta. W innej pozycji odkręcona ma spory luz, który ma zapobiegać przenoszeniu uderzeń/wstrząsów na mechanizm poprzez wałek. Zakręcona koronka trzyma się z kopertą, a wałek może się przemieszczać z mechanizmem w przypadku wstrząsu. W innych zegarkach stosowana jest sprężynka, ale powoduje to wywieranie nacisku na wałek i przenoszenie części obciążenia.

Czyli rozumiem, że tak ma być, no to wszystko jasne.

Jestem happy ;-)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.