Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadł taki Sputnik, takiej ilości brudu na zegarku jeszcze nie wiedziałem. Dwie godziny pucowania i zaczyna wyglądać ale jeszcze trochę pracy nad nim zostało. Zdjęcie mechanizmu przed rozpoczęciem czyszczenia.

 

post-67165-0-91859400-1419782364_thumb.jpgpost-67165-0-68986700-1419782375_thumb.jpg

Edytowane przez mike772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisijszego mroźnego porannego spaceru ;) SLAVA -  bateryjkowiec. Fabryczną, nieco styraną bransoletę zastąpiłem paskiem  post-46446-0-42817700-1419782647.jpgpost-46446-0-73108000-1419782647.jpg

i taki sobie Wostoczek post-46446-0-17151100-1419782656.jpgpost-46446-0-47061100-1419782656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zegarków, ale i ekspozytory są niesamowite.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna Slava - widzę, że w środku chyba 3056, co czyni ją jeszcze ciekawszą kolekcjonersko. A Wostok też bardzo fajny - ciężko jest dostać ten model z dobrze zachowaną tarczą - one miały wybitną tendencję do odbarwiania się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł taki Sputnik, takiej ilości brudu na zegarku jeszcze nie wiedziałem. Dwie godziny pucowania i zaczyna wyglądać ale jeszcze trochę pracy nad nim zostało. Zdjęcie mechanizmu przed rozpoczęciem czyszczenia.

Sam w sobie fajny i ceniony - tylko ten sekundnik..

Pamiętam, że to chyba kiedyś ktoś na forum się "chwalił", że wymyślił taki patent z zabawek dziecięcych.

 

Efekt dzisijszego mroźnego porannego spaceru ;) SLAVA -  bateryjkowiec. Fabryczną, nieco styraną bransoletę zastąpiłem paskiem  attachicon.gif

Nie zrozum mnie źle ale chętnie bym z Tobą pospacerował.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zegarków, ale i ekspozytory są niesamowite.

Dzięki staram się jak mogę  :D trafiłem też coś bliższego Twoim klimatom ;)

 

Ładna Slava - widzę, że w środku chyba 3056, co czyni ją jeszcze ciekawszą kolekcjonersko. A Wostok też bardzo fajny - ciężko jest dostać ten model z dobrze zachowaną tarczą - one miały wybitną tendencję do odbarwiania się :)

Tak 3056, wziąłem na ryzyk fizyk, ale w domu jak dostał świerzą pastyleczkę to zastartował od razu ;)

 

Nie zrozum mnie źle ale chętnie bym z Tobą pospacerował.. :lol:

Oj żebyś ty był piękną błękitnooką dziewoją :P to byśmy sobie pobrykali na spacerki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie fajny i ceniony - tylko ten sekundnik..

Pamiętam, że to chyba kiedyś ktoś na forum się "chwalił", że wymyślił taki patent z zabawek dziecięcych.

 

 

Sekundnika szkoda, ale cena rekompensuje nieoryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki staram się jak mogę  :D trafiłem też coś bliższego Twoim klimatom ;)

 

 

To proszę w odpowiednim dziale pokazać, ostatnio straszna posucha więc chętnie chociaż pooglądam.  :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian - gratuluje Mira, to świetny zegarek. 

mike772 - fajny Sputnik, kiedyś zegarmistrz mówił mi jak zrobić sekundnik do tego zegarka. Wycina się z sztywnej folii małe kółeczko, nakleja się na normalną wskazówkę i całość maluje się czerwoną farbą.

U mnie dalszy ciąg zakupów:

post-29552-0-98948700-1419787260_thumb.jpg

post-29552-0-74656200-1419787377_thumb.jpg

post-29552-0-30910500-1419787767_thumb.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajtek, cieszę się że nie tylko u mnie kwarce są wysoko w kolekcji.

Slavy Hans ładny Wostok olimpijski. Jeden z tych których mi jeszcze brakuje.

A mi przybył 20 olimpijczyk. Wiem wiem, nie w tak dobrym stanie jak wasze. Ale te gorsze stany też ktoś musi kolekcjonować.

post-27093-0-83183100-1419789906_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno niczym się nie chwaliłem ale nie mogę się powstrzymać :)

Zauroczyła mnie ta Slava od pierwszego spojrzenia na nią :D Koronka na godzunie czwartej. Przepiękne zielone indeksy, wypełnienie wskazówek no i sekundnik... i ten obrotowy bezel...ehhh :)

Oto ona

 

saqegytu.jpg3u9yqazy.jpgdupe3aqa.jpga3epujyq.jpg3epe6a4u.jpg

Fakt, wygląda fajnie. Możesz mi powiedzieć o niej coś więcej - jak się sprawuje? Nosisz ją, czy to raczej "leżak"?

Pytam, bo mam na oku podobną - tzn. chyba na takim samym mechanizmie i z  tej samej serii.

O taką:

http://uhrforum.de/die-uhr-mit-der-der-kalte-krieg-endete-slava-usn-belknap-t58174

Twoja działała, czy musiałeś uruchamiać?

Ta którą mogę kupić jest fabrycznie nowa, ale nie chodzi. Obawiam się, że bateria zakończyła żywot (bo chyba nie sprzedawano nowych zegarków bez baterii) i mogła poniszczyć środek - istnieje taka możliwość, choć nie musiała.

Wiesz może ile sztuk tej wersji wyprodukowano?

Edytowane przez Otomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ojej dużo pytań :)

Zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wygląda fajnie. Możesz mi powiedzieć o niej coś więcej - jak się sprawuje? Nosisz ją, czy to raczej "leżak"?

Pytam, bo mam na oku podobną - tzn. chyba na takim samym mechanizmie i z  tej samej serii.

O taką:

http://uhrforum.de/die-uhr-mit-der-der-kalte-krieg-endete-slava-usn-belknap-t58174

Twoja działała, czy musiałeś uruchamiać?

Ta którą mogę kupić jest fabrycznie nowa, ale nie chodzi. Obawiam się, że bateria zakończyła żywot (bo chyba nie sprzedawano nowych zegarków bez baterii) i mogła poniszczyć środek - istnieje taka możliwość, choć nie musiała.

Wiesz może ile sztuk tej wersji wyprodukowano?

To jest straszliwie czuły werk. Wystarczyło nieumiejętnie wyciągnąć koronkę. Miałem taką jak w linku i po każdej zmianie czasu zegarmistrz ją nieco poprawiał i chodziła bardzo dobrze. Nie wiem, czy nowy właściciel ją uruchamiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest straszliwie czuły werk. Wystarczyło nieumiejętnie wyciągnąć koronkę. Miałem taką jak w linku i po każdej zmianie czasu zegarmistrz ją nieco poprawiał i chodziła bardzo dobrze. Nie wiem, czy nowy właściciel ją uruchamiał.

Nie mam pojęcia, czy coś robił i trochę się obawiam, że po ewentualnej wymianie baterii zegarek nie ruszy.  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest straszliwie czuły werk. Wystarczyło nieumiejętnie wyciągnąć koronkę. Miałem taką jak w linku i po każdej zmianie czasu zegarmistrz ją nieco poprawiał i chodziła bardzo dobrze. Nie wiem, czy nowy właściciel ją uruchamiał.

 

Nie mam pojęcia, czy coś robił i trochę się obawiam, że po ewentualnej wymianie baterii zegarek nie ruszy.  :unsure:

Ten werk jest po prostu dość delikatny na "ucieczki" prądu - dość łatwo zrobić zwarcie. W nowszej wersji (3056A) przy zmianie baterii czyha pewna pułapka - niejeden bateryjkarz może załamać ręce. Jaka to pułapka? Otóż górna blaszka kontaktowa baterii musi trafić w wąską szczelinę plastikowego izolatora (tego przy cewce). Jeżeli ktoś ją właduje pod izolator, to zamknie obwód baterii "na krótko" czyli z pominięciem mechanizmu :D

Inna możliwość zwarcia czai się w pierścieniu mocującym werk w kopercie - odległość tego pierścienia od blaszki baterii jest bardzo mała i jeśli blaszka go dotknie, to zwarcie gotowe.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę w odpowiednim dziale pokazać, ostatnio straszna posucha więc chętnie chociaż pooglądam.  :)

Jutro postaram się pokazać  w wintage lub Del... ;)

Dzisiaj już po raz drugi w karierze kolekcjonera sprawdziła się moja zasada " to co darowane jest święte, bo może być lub po jakimś czasie może okazać się  pamiątką rodzinną". Jutro do darczyńcy  po 2-ch latach u mnie, wraca taka oto Slava post-46446-0-58142900-1419802390.jpg,  a na jej miejsce wchodzi zagadka pod wzgledem stanu technicznego itp. post-46446-0-41417500-1419802439.jpg

Sława po śmierci ojca serdecznego kolegi,  nabrała dla niego zupełnie innej wartości i jutro wraca do niego jako pamiątka rodzinna ;)

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na przesyłkę zza Wielkiej Wody. Gabaryt wiadomy, w końcu nie zbieramy niczego olbrzymiego, przesyłka akurat taka, by się pochwalić w tym wątku. Wchodzi mi kurier. Paczka tak wielka, że zmieściłbym do niej wszystkie swoje dzieci i jeszcze im wałówkę zapakował. Podrapałem się po głowie i pomyślałem: "a może się rąbnąłem i zamówiłem wieżowy?" Podrapałem się jeszcze mocniej, gdy mi oznajmił, że do zapłaty jest 600 zł. Patrzę w papiery, a tam stoi, że VAT i cło. Patrzę raz jeszcze i widzę, że zgodnie z listem przewozowym zamówiłem coś takiego:

http://uniqueautodepot.net/v/vspfiles/photos/tg2010hdf150-cc-02-3.jpg

Naprawdę nie wiem jakim cudem się tam znalazło. Przez chwilę myślałem, że może powieszę nad biurkiem zamiast jakiegoś poroża albo innej metaloplastyki ale w ostatecznym rozrachunku  zrezygnowałem - to nie chrom, tylko lakierowany plastik....


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na przesyłkę zza Wielkiej Wody. Gabaryt wiadomy, w końcu nie zbieramy niczego olbrzymiego, przesyłka akurat taka, by się pochwalić w tym wątku. Wchodzi mi kurier. Paczka tak wielka, że zmieściłbym do niej wszystkie swoje dzieci i jeszcze im wałówkę zapakował. Podrapałem się po głowie i pomyślałem: "a może się rąbnąłem i zamówiłem wieżowy?" Podrapałem się jeszcze mocniej, gdy mi oznajmił, że do zapłaty jest 600 zł. Patrzę w papiery, a tam stoi, że VAT i cło. Patrzę raz jeszcze i widzę, że zgodnie z listem przewozowym zamówiłem coś takiego:

http://uniqueautodepot.net/v/vspfiles/photos/tg2010hdf150-cc-02-3.jpg

Naprawdę nie wiem jakim cudem się tam znalazło. Przez chwilę myślałem, że może powieszę nad biurkiem zamiast jakiegoś poroża albo innej metaloplastyki ale w ostatecznym rozrachunku  zrezygnowałem - to nie chrom, tylko lakierowany plastik....

a Sylwestra jeszcze nie było  ;)  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takiego grilla wiele fajnych rzeczy można by zrobić :)

Pewnie czeka ktoś na toto,żeby naprawić auto  - a tu przynoszą mu zegarek :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.