Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie ładne, ale stoper urywa głowę przy samej d. Toż to działa jak zegarek normalnie? Tj. można sobie nakręcić i zapakować w piękny pasek do kieszonkowych?

Ja dzisiaj NOSowo, nie była nawet otwierana :).

 

post-68297-0-29178000-1447247512_thumb.jpg

Edytowane przez blackcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

To jakaś pobieda bo takie wskazówki w ich stylu czy coś z poljota patrząc na mechanizm?

Bardziej w stylu Mołnia

cf65d63ce80ebf087b9192621247dbd5.jpg

 

 

 

Romku, nie bardzo wiem o co dokładnie pytasz ;) ale wszystko wygląda dobrze i działa prawidłowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek :) Wprowadzasz w błąd niektórych kolegow :)

To nie stoper tylko prawdziwe Chrono z drugiej moskiewskiej.

Nazwa katalogowa CzK 28.

 

A pytalemno puszer bo jest inny niż w większości btakich zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Przecie wziąłem cudzysłowie i jeszcze oczko puściłem :(

Toż widać, że to chrono chyba? :)

 

Romku masz coś do porównania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie jestem, u Gordona jest kilka sztuk. Jak nie znajdziesz to na pw wieczorkiem się zgadamy.

Kris tez ma jedną,nie Wiem czy na stronie Hansa nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris na tym forum pokazujemy zegarki,a 99,9%stanowią tarcze w tej całej zabawie,więc nie wymyślaj jakiś dziwnych chistori.

 

Rozumiem ze kwestię tego co pokazujemy został już rozwiązany przez kol. Krzysztofa.  Mnie jednak w dalszym ciągu nurtuje to co napisałeś powyżej:

 

99.9% stanowią tarcze ale czego? Wartości zegarka? może części składowych? A może jeszcze czegoś innego?

Co w takim razie stanowi te 0.1% ? 

I jeszcze jedno mam pytanie jeżeli pozwolisz. Co nosisz na nadgarstku bądz też w kieszonce ?  Cały zegarek czy też może samą tarczę?

 

 

_Kwiatek_  - super nabytek. Gratulacje. Faktycznie - jak zauwazył Roman wcześniej Twój przycisk stopera jest jakiś inny i dziwny. Mógłbyś zapodać jego zdjęcie?

Edytowane przez Kris2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

_Kwiatek_ - super nabytek. Gratulacje. Faktycznie - jak zauwazył Roman wcześniej Twój przycisk stopera jest jakiś inny i dziwny. Mógłbyś zapodać jego zdjęcie?

Koronka niestety jakaś porzucona :(

Może kiedyś się uda znaleźć i zmienić e370a6f919a562456df7f8071fded962.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zegarka Kwiatka - oczywiście ten model nurtował mnie dużo wcześniej i  poszperałem troszkę  więc się podzielę.

 

Czk 28 lub z radziecka  ЧК 28 - co to takiego?!

 

 

Nie wiedziałem za bardzo jak kwalifikować ten zegarek ale sprawa jest prosta (chyba) 

 

Zegarek był produkowany w  latach 1952 - 1959 (krótko) w 2MCzZ i występuję z logo 

post-47356-0-28007800-1447272410.jpg

lub 

post-47356-0-94057700-1447272435.jpg

Loga  z netgrafik 

 

Produkcję Mołni 3017 rozpoczęto  w 1959 roku i trwała do 1979 roku.

 

 

Wniosek - CzK 28 to starsza siostra Mołni 3017  :D

 

Edycja

Z rozpędu zapomniałem dodać że jest to też jakby chrono   przejściowe pomiędzy K-43 ( ostatnie chyba na na Urofa 59) a właśnie Mołnią na 3017

 

Jeżeli ktoś byłby uprzejmy coś dodać lub coś sprostować  to przeniosę posty do "dyskusji"

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zegarka Kwiatka - oczywiście ten model nurtował mnie dużo wcześniej i  poszperałem troszkę  więc się podzielę.

 

Czk 28 lub z radziecka  ЧК 28 - co to takiego?!

 

 

Nie wiedziałem za bardzo jak kwalifikować ten zegarek ale sprawa jest prosta (chyba) 

 

Zegarek był produkowany w  latach 1952 - 1959 (krótko) w 2MCzZ i występuję z logo 

attachicon.giflogo-2state1.jpg

lub 

attachicon.giflogo-2state5.jpg

Loga  z netgrafik 

 

Produkcję Mołni 3017 rozpoczęto  w 1959 roku i trwała do 1979 roku.

 

 

Wniosek - CzK 28 to starsza siostra Mołni 3017  :D

 

Jeżeli ktoś byłby uprzejmy coś dodać lub coś sprostować  to przeniosę posty do "dyskusji"

Roman

 

Ja tylko dodam że moja ma datę 2-59 i logo Sławy. Wynikało by że to ostatni rok produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

@Kris @rk7000 dzięki wielkie za informacje. Bardzo mi pomogliście.

Roman... postarałeś się! :)

 

 

Dobra to jeszcze jeden dzisiaj :)

Mój pierwszy Bure :wub: ta czarna tarcza jest.... zarąbista ;)

 

81e06e6dbea2db84f7503cb2dfe8a49f.jpg89ddddf0f84ba0cb33ed8728b2c96939.jpg86191e19ef4e44ae0cd468848fa7fc86.jpg5f54a7b6405ada36640a7f1e45cc6194.jpg97a311993e5e5f943c3901fdbdbf4de7.jpgedb6d532ac0c4b1219ec4e671c611bb8.jpg

 

I taką wariacja ;)

 

9a0c80ffdea06aa26e4bf93b09e3eebf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja głupi byłem że nie kupiłem tego zegarka   :lol:

Niemniej cieszę się trafił do kolegi :)

Gratuluję z nutka zazdrości  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-79147-0-35000400-1447274796_thumb.jpgKris brak logicznego wytłumaczenia od Ciebie,dlaczego zegarki tak, a tarcze nie.Więc wpadłem na pomysł i będę wstawiał tak jeden zegarek i trzy tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifZdjęcie-1284.jpgKris brak logicznego wytłumaczenia od Ciebie,dlaczego zegarki tak, a tarcze nie.Więc wpadłem na pomysł i będę wstawiał tak jeden zegarek i trzy tarcze.

To dołóż do zdjęcia trzecią bo ja widzę zegarek i dwie tarcze. 

 

Nie wiem dlaczego postanowiłeś być przekorny ale już chyba Kchrapek napisał dlaczego zegarki tak a tarcze i inne części nie i Kris nie musi tego powtarzać.

 

Edycja

Ja też o tym pisałem i więcej nie zamierzam. 

Poza tym zwracaj uwagę na oryginalność - Twoja tarcza od Poljota sputnika to wersja tzw rzemieślnicza.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to żart z mojej strony,że jeden zegarek i trzy tarcze,oczywiście tylko same zegarki.zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka Sekond skompletowana ;)

 

Myslalem ze oba sa na poljotowskim werku 17 z antyszokiem, a tu niespodzianka i w jednej siedzi 18 kamieniowy Wostok....

 

edit: i nie jest to radosna tfurczosc.

post-52629-0-93965100-1447277374_thumb.jpg

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka Sekond skompletowana ;)

 

Myslalem ze oba sa na poljotowskim werku 17 z antyszokiem, a tu niespodzianka i w jednej siedzi 18 kamieniowy Wostok....

 

edit: i nie jest to radosna tfurczosc.

 

Na tarczy "17 kamieni" a wewnątrz 18? :) Jeśli to rzeczywiście nie jest składak, to jedynym logicznym tłumaczeniem jest obejście jakichś przepisów celnych poprzez "zmniejszenie" ilości kamieni na tarczy.

Ostatnio na Allegro dość długo wisiała Sekonda podobna do tej jasnej, a tym, że miała chromowane indeksy i wskazówki oraz 21-kamieniowy werk z 1.MFZ - piękny i rzadki egzemplarz (sam poljotowski mechanizm 21j. to już rzadkość) - niestety cena była zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris @rk7000 dzięki wielkie za informacje. Bardzo mi pomogliście.

Roman... postarałeś się! :)

 

 

Dobra to jeszcze jeden dzisiaj :)

Mój pierwszy Bure :wub: ta czarna tarcza jest.... zarąbista ;)

 

 

I taką wariacja ;)

 

Jak dotąd jakoś nie przepadałem za zegarkami tej marki to po wczorajszym Twoim zaprezentowaniu tego zegarka zaczynam się nimi coraz bardziej interesować. Piękny "murzynek" - gratulacje :)

 

 

Parka Sekond skompletowana ;)

 

Myslalem ze oba sa na poljotowskim werku 17 z antyszokiem, a tu niespodzianka i w jednej siedzi 18 kamieniowy Wostok....

 

edit: i nie jest to radosna tfurczosc.

 

Antyp  - możesz zapodać zdjęcie mechanizmu? Coś mi sie jednak wydaje że to składak.  Zegarki pod brandem Sekonda produkowane były przez kilka fabryk. Tak na szybko z pamięci : Wostok, Sława, Poljot, Rakieta, Zaria. Zawsze jednak Fabryki te pakowały swój mechanizm do swojej koperty. Inna była tylko tarcza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Jak dotąd jakoś nie przepadałem za zegarkami tej marki to po wczorajszym Twoim zaprezentowaniu tego zegarka zaczynam się nimi coraz bardziej interesować. Piękny "murzynek" - gratulacje :)

 

 

 

 

Muszę zacząć robić gorsze zdjęcia, bo to nie jest dobra informacja! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ogromną zazdrością obserwuję nowości kol. Kwiatka. Gratuluję.

A tymczasem wpadł mi kolejny kolorek do subkolekcji.

 

3703948_multik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy "17 kamieni" a wewnątrz 18? :) Jeśli to rzeczywiście nie jest składak, to jedynym logicznym tłumaczeniem jest obejście jakichś przepisów celnych poprzez "zmniejszenie" ilości kamieni na tarczy.

Ostatnio na Allegro dość długo wisiała Sekonda podobna do tej jasnej, a tym, że miała chromowane indeksy i wskazówki oraz 21-kamieniowy werk z 1.MFZ - piękny i rzadki egzemplarz (sam poljotowski mechanizm 21j. to już rzadkość) - niestety cena była zaporowa.

 

typowe zagranie dla exportu. 25 kamieniowe tarcze automatow slavy sa najczestszym przykladem.

Mam 21 kamieniowego poljota, pokazywalem w ulubione ktore nosicie. Faktycznie werk tam jest sliczny z potrojnym zabezpieczeniem przeciwuderzeniowym.

 

Tu wszystko jest OK, koperta choc podobna jest grubsza i nieco inaczej profilowana tam gdzie siedzi Wostok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.