Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Sprowokowałeś mnie Wojtku tą swoją bardzo ładną Amfibią (niebieskie akcenty super pasują!)...

Miałem jeszcze go nie pokazywać, dopóki nie przyjdzie pomarańczowo-czarne nato, ale nie wyczymię :) :

 

post-68297-0-25411600-1493399426_thumb.jpg

 

Zmieniłem tarczę, tarczkę datownika i pierścień. Póki co sikor na oryginalnej bransolecie.

Odnośnie jakości mechanizmów- mam kilka sztuk Wostoków, które mają właśnie tak z 5-10 lat i wszystkie pracują idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam z nadgarstka. Do parki dołączył trzeci w cyrylicy. Dzięki Mercel !!!

post-41580-0-36158800-1493399806_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowokowałeś mnie Wojtku tą swoją bardzo ładną Amfibią (niebieskie akcenty super pasują!)...

Miałem jeszcze go nie pokazywać, dopóki nie przyjdzie pomarańczowo-czarne nato, ale nie wyczymię :) :

 

attachicon.gifAmfa po tuningu.jpg

 

Zmieniłem tarczę, tarczkę datownika i pierścień. Póki co sikor na oryginalnej bransolecie.

Odnośnie jakości mechanizmów- mam kilka sztuk Wostoków, które mają właśnie tak z 5-10 lat i wszystkie pracują idealnie.

Super! I nawet piżama pod kolor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Sprowokowałeś mnie Wojtku tą swoją bardzo ładną Amfibią (niebieskie akcenty super pasują!)...

Miałem jeszcze go nie pokazywać, dopóki nie przyjdzie pomarańczowo-czarne nato, ale nie wyczymię :) :

 

attachicon.gifAmfa po tuningu.jpg

 

...

Odnośnie jakości mechanizmów- mam kilka sztuk Wostoków, które mają właśnie tak z 5-10 lat i wszystkie pracują idealnie.

 

Te sprzed 5-10 lat faktycznie trafiały się felerne.

 

Słowo klucz: trafiały się.

Wtedy bardzo często, teraz rzadziej, a od niektórych dystrybutorów bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym, ze współczesne wostoki nie posiadają zbyt dobrych opinii, szczególnie mechanizmy.

 

 

Te sprzed 5-10 lat faktycznie trafiały się felerne.

Teraz już nie, a zwłaszcza od meranoma wychodzą bardzo dobrej jakości.

 

 

Niestety ciągle można trafić jakąś niedoróbkę. Półtora roku temu kupiłem od Meranoma Amfibię 710-kę SE. O ile do jakości "zewnętrznej" nie można było mieć zastrzeżeń, to do mechanizmu już tak. Zbyt głęboko wciśnięte mocowanie włosa spowodowało po krótkim czasie przeskoczenie (i zahaczenie) przedostatniego zwoju i kolosalne spieszenie werku. Ponadto ćwiertnik był nieco za ciasno spasowany z trzpieniem koła minutowego. Oczywiście wszelkie poprawki zrobiłem we własnym zakresie nie bawiąc się w odsyłanie zegarka, choć wiem, że u Meranoma jest bardzo dobre podejście do klienta :)

Miesiąc temu, z pewną nieufnością, dokonałem drugiego zakupu u Meranoma i... bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Tym razem wybór padł na Komandirskiego K-35 24H; zaraz po zakupie "kontrolnie' otworzyłem zegarek i nie zauważyłem żadnych niedociągnięć - wszystko działa jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniłem tarczę, tarczkę datownika i...... .

i weź ty mi powiedz gdzie zdobyłeś czarną!????

Ładna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Moja pierwsza noworuska Amfibia kupiona w 2010 czy 2011 roku juz po tygodniu pojechała na serwis w ramach gwarancji. Mechanizm pracował bardzo niedokładnie. Nie wnikałem co jej dolega i nawet nie opisałem usterki. Po prostu wysłałem.

Wróciła po ponad 2 miesiącach, już nawet o niej zapomniałem, z życzeniami zadowolenia z zegarka, nadzieją na kolejne zakupy i przeprosinami za oczekiwanie i niedogodności. Pracuje bez usterek do dnia dzisiejszego.;)

Kolejne noworusy, kupowane w różnych miejscach, były absolutnie bez wad. A te od meranoma można tylko zachwalać, bo miałem i te seryjne i limitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! I nawet piżama pod kolor :D

Haha, to moja wyjściowa bluza! Wiem, że może trochę g**niana, ale ją lubię :P.

 

 

i weź ty mi powiedz gdzie zdobyłeś czarną!????

Ładna  :)

Meranom. Wszystkie zakupy zrobiłem tam. I ogólnie polecam. wysłał mi jedną zieloną tarczę, która okazała się bardziej żółta... Początkowo trochę marudził, ale wysłał inną za darmo. 

Edytowane przez blackcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to moja wyjściowa bluza! Wiem, że może trochę g**niana, ale ją lubię :P.

 

 

 

A tego nie powiedziałem :D  Bardzo ładnie to zestawiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lepsze przysmaki :) attachicon.gif20170428_1847051.jpgattachicon.gif20170428_1847311.jpg

Sympatyczny budzik, no i bez zielonego  :D szukałem kiedys wersji chromowanej do pary ze zloconym ale się nie trafił jakoś.

Gratuluję  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Haha, to moja wyjściowa bluza! Wiem, że może trochę g**niana, ale ją lubię :P.

 

 

Meranom. Wszystkie zakupy zrobiłem tam. I ogólnie polecam. wysłał mi jedną zieloną tarczę, która okazała się bardziej żółta... Początkowo trochę marudził, ale wysłał inną za darmo. 

U Meranoma jest tez opcja "dowolnego własnego składaka" z dostępnych w jego ofercie i oczywiście kompatybilnych części (koperta-tarcza-wskazówki-mechanizm)

Cena jest tylko dla porządku, zależy od tego, co sobie złożysz.

https://meranom.com/ru/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-changing-spare-parts.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakovlev korzystałeś z tej usługi? Meranom dolicza sobie coś ekstra za montaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Yakovlev korzystałeś z tej usługi? Meranom dolicza sobie coś ekstra za montaż?

Nie korzystałem, ale na ruskim forum składają sobie różności.

Pewnie coś tam dolicza. Zależy jak Cie fantazja poniesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł kolejny Poljot do kolekcji. Sam już nie pamiętam który. Tym razem początek lat 90. :)
(sorry za kiepskie zdjęcia, ale światło beznadziejne...)

post-35535-0-85936400-1493409944_thumb.jpg

post-35535-0-15467600-1493409947_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Poljot, urzekł mnie kolor tarczy


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mnie również  :) 

Niestety dosyć trudno uchwycić piękno cyferblatu na fotografii.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodna i wdzięczna koperta. Niby prosty zegarek, a ma to coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zdjęcie z katalogu z 1992 roku.

 

Ładne zdjęcia postaram się zrobić podczas majówki :)

post-35535-0-46205900-1493415485_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.