Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Zdarzają się na Alle


Można też przełożyć tubus z jakiegoś trupka :)

 

Da się bo przekładałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się 

ja dzisiaj szukałem czegoś  i znalazłem parę kopert  

coś bym pomalował tylko muszę po kompletować werki to pewnie mam wałków i gwintów brak muszę gdzieś nabyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Wostoki :)

 

Amfa ze świetną tarczą i dwa zwyklaki :)

 

Oj ta Amfa rzeczywiście świetna - w eksportowej wersji to już w ogóle rzadkość :)

 

A ten pierwszy Wostok 2605 ma fajne finezyjne wskazówki - prostokąty przy otworach mocujących :)

 

A u mnie takie nowości z ostatniego dnia Jarmarku Dominikańskiego :)

 

O ile zwykle jakoś niezbyt lubię zegarki z datownikiem, to ta Rakieta a'la Rolex robi na mnie wrażenie :)

 

Ja ostatnio mam jakąś słabość do noworuskich Amfibii. Najnowszy nabytek w tej dziedzinie to taki cudak z kopercie typu 150:

 

post-25327-0-02671500-1503256848_thumb.jpg

 

Ten model był dość mocno limitowany u Meranoma - jak tylko się pojawił, to dość szybko znalazł nabywców (podobna sytuacja była też z bliźniaczym modelem z zieloną tarczą). Mój egzemplarz okazał się trochę niedociągnięty technicznie - blaszka sekundnika wymagała dogięcia, bo sekundnik chodził skokowo :) Poza tym nie ma do czego się przyczepić - tarcza w starym stylu, ale w odważnych kolorach, stalowy bezel z czarnym wkładem i wypukłą "kropką" na 12-ce, pełnostalowa koronka i dekiel starego typu, który sprawia, że zegarek jest bardziej płaski (dobrze leży na nadgarstku).

 

Tu fotka z inną noworuską Amfą, którą pokazywałem jakiś czas temu:

post-25327-0-13729900-1503257271_thumb.jpg

 

Drugi nabytek nie jest radziecki, ale z "demoludów":

 

post-25327-0-82591100-1503257565.jpg

 

Znaleziona na znanym portalu aukcyjnym dzięki jednemu z Forumowych Kolegów :) Mechanizm nie chodzi, ale przejawia chęci - muszę chyba znaleźć kogoś, kto zna się na "bateryjkach" :D Większy problem będzie z kopertą, bo ma powyginane uszy, ale tu to chyba tylko jakiś jubiler pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Noworusy, coraz bardziej mi się podobają :)

A Amfa rzeczywiście, świetny model, jestem zachwycony. Co do 2605, niestety tarcza ma duży defekt, więc będę rozglądał się za lepszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko czy koronki razem z gwintem sprzedają razem i gdzie do amfy lub  komandora można nabyć 

andrzej_staw sprzedaje koronki na allegro, może jest w stanie dostarczyć też tubusy, trzeba by go spytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ta Amfa rzeczywiście świetna - w eksportowej wersji to już w ogóle rzadkość :)

 

A ten pierwszy Wostok 2605 ma fajne finezyjne wskazówki - prostokąty przy otworach mocujących :)

 

 

O ile zwykle jakoś niezbyt lubię zegarki z datownikiem, to ta Rakieta a'la Rolex robi na mnie wrażenie :)

 

Ja ostatnio mam jakąś słabość do noworuskich Amfibii. Najnowszy nabytek w tej dziedzinie to taki cudak z kopercie typu 150:

 

attachicon.gifAmfibia 150SE.JPG

 

Ten model był dość mocno limitowany u Meranoma - jak tylko się pojawił, to dość szybko znalazł nabywców (podobna sytuacja była też z bliźniaczym modelem z zieloną tarczą). Mój egzemplarz okazał się trochę niedociągnięty technicznie - blaszka sekundnika wymagała dogięcia, bo sekundnik chodził skokowo :) Poza tym nie ma do czego się przyczepić - tarcza w starym stylu, ale w odważnych kolorach, stalowy bezel z czarnym wkładem i wypukłą "kropką" na 12-ce, pełnostalowa koronka i dekiel starego typu, który sprawia, że zegarek jest bardziej płaski (dobrze leży na nadgarstku).

 

Tu fotka z inną noworuską Amfą, którą pokazywałem jakiś czas temu:

attachicon.gifAmfibie 150 i 420.JPG

 

Drugi nabytek nie jest radziecki, ale z "demoludów":

 

attachicon.gifRuhla electric.JPG

 

Znaleziona na znanym portalu aukcyjnym dzięki jednemu z Forumowych Kolegów :) Mechanizm nie chodzi, ale przejawia chęci - muszę chyba znaleźć kogoś, kto zna się na "bateryjkach" :D Większy problem będzie z kopertą, bo ma powyginane uszy, ale tu to chyba tylko jakiś jubiler pomoże :)

tą elektre masz na balansie mam takom samom  u mnie  tez uszkodzony 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...Mechanizm nie chodzi, ale przejawia chęci - muszę chyba znaleźć kogoś, kto zna się na "bateryjkach" :D ...

Będziesz miał problem ze znalezieniem lepszego od siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą elektre masz na balansie mam takom samom  u mnie  tez uszkodzony 

 

Tak - to jest elektromechanik, czyli "balans + układ elektryczny". U mnie wymaga konserwacji, bo po włożeniu baterii zaczyna się wychylać, ale te wychylenia są za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to jest elektromechanik, czyli "balans + układ elektryczny". U mnie wymaga konserwacji, bo po włożeniu baterii zaczyna się wychylać, ale te wychylenia są za małe.

a u mnie prawdopodobnie urwany  Welfrom  na balansie 

ale pewności nie mam  albo blaszka baterii 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakietki super !

O ile zwykle jakoś niezbyt lubię zegarki z datownikiem, to ta Rakieta a'la Rolex robi na mnie wrażenie :)

 

Cieszę się, że nie tylko mi się podobają :)

 

Ostatnio zagościł u mnie jeszcze jeden radziecki zegar - tym razem większy:

 

post-85171-0-70367500-1503302436_thumb.jpeg

 

Ktoś jeszcze takie zbiera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ,również takich i podobnych jest ze trzydzieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś sposoby na ich przechowywanie? Coś innego niż stawianie ich na półkach, czy wieszanie na ścianach?

 

Bo u mnie zebrało się już kilka większych zegarów i powoli kończy mi się miejsce na następne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sposób radzieccy żołnierze wymyślili zaraz po wojnie  ze je można  nosić  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sposób radzieccy żołnierze wymyślili zaraz po wojnie  ze je można  nosić

Każdy sposób jest dobry . U mnie w dużym pokoju (salonie) stoi Wiedeńczyk i jeden kominkowy. Pozostałym poświęciłem ,jeden pokoik , regał kilka półek nawet parapet i powstało mini muzeum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób jest dobry . U mnie w dużym pokoju (salonie) stoi Wiedeńczyk i jeden kominkowy. Pozostałym poświęciłem ,jeden pokoik , regał kilka półek nawet parapet i powstało mini muzeum .

 

i to jest dobra koncepcja 

 

byłem w piątek na zlocie militarnym w Bornym Sulinowie   handlarze z Ukrainy nawieźli komandiryf i amf  ( nowo-rusy )co nie miara  były również mołnie pasówek na styl kgb itp 

oczywiscie tez nie zabrakło Wostoków  łuczów de luxe i kirovów czy poljotów  ceny były różne normalne i nieco wyższe zależało to chyba od widzimisię sprzedającego .

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki poljot zasilił kolekcję. Czy taki model był? Nie moge znaleźć drugiego takiego egzemplarza....

3c5bc2d795a4bddc3691409f74993e12.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś sposoby na ich przechowywanie? Coś innego niż stawianie ich na półkach, czy wieszanie na ścianach?

 

 

M.zd. najlepiej zdecydowanie na ścianie wyglądają. Nie przejmuj się brakiem miejsca - u mnie jest jeszcze dużo :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki poljot zasilił kolekcję. Czy taki model był? Nie moge znaleźć drugiego takiego egzemplarza....

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Był, prawie taki sam tylko z innymi indeksami był w krabach Kirowskich. 

to górniczy, prawda?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem taką sztukę w stanie szufladowym, już się cieszę na dobór paska, wyjdzie piekna kompozycja na lato - nad morze oczywiście.

Czy komuś coś mówi naklejka na deklu? Jest szansa, że to pozostałość po czymś fabrycznym?

 

post-98656-0-63852700-1503407944_thumb.jpg

post-98656-0-79540500-1503407980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenie. Kieszonkowe miały lakier na deklu, naręczne często taką naklejkę


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to zabezpieczenie miało zadanie? Pokazać, że zegarek był nieużywany?

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem taką sztukę w stanie szufladowym, już się cieszę na dobór paska, wyjdzie piekna kompozycja na lato - nad morze oczywiście.

Czy komuś coś mówi naklejka na deklu? Jest szansa, że to pozostałość po czymś fabrycznym?

 

attachicon.gif20170820_200829.jpg

attachicon.gif20170820_201729.jpg

pewnie się skaleczył na wachcie to mu plasterek pielęgniarka nakleiła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi jedno pudło do posprzątania. Ale po zrobieniu jednego egzemplarza coś mi wena minęła. Może jednak nadaje się do pokazania

 

a63c458741dbd6279b3b1747aee73138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - Ty mnie nie wyprowadzaj z nerw  :lol:

Szukaj dalej bo wiesz że czekam na coś z tego pudła  :)

 

A Ural ciekawy, chromowany i bez sekundy. Jak nie chcesz to ślij do mnie - ładna ma tarczę i wskazówki.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.