Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Jest Amfa z piękną, mieniącą się tarczą, którą trudno pokazać na zdjęciu! Zakup forumowy.

 

Genialna amfa :)

 

Same piękne zegarki. Gratulacje dla wszystkich!

 

Aż mi wstyd wrzucać taki niedziałający ;) Z oryginalnym szkiełkiem znalazłem.

 

Jeżeli tarcza nie jest uszkodzona, a to jedynie refleks światła to niezły zakup, mechanizm znajdziesz do niego bez problemu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki

 

Choć widać że już ktoś przy nim grzebał.

 

 

Bardzo wczesny egzemplarz 2409 - poznać to po starym typie pierścienia mocującego werk w kopercie; w nowszych egzemplarzach był to toczony "pełny" kawałek metalu, tu natomiast masz wytłoczkę blaszaną :)

A co do grzebania w tym werku - ktoś kiedyś wymienił duże koło naciągu (może przy okazji wymiany sprężyny). To koło powinno być fazowane (w takim stylu, jak mniejsze koło naciągu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tarcza nie jest uszkodzona, a to jedynie refleks światła to niezły zakup, mechanizm znajdziesz do niego bez problemu :).

Dzięki :) Na zdjęciu są faktycznie refleksy światła. Małe jasne kropki to resztki rys na szkiełku. A mechanizm całe szczęście kompletny, tylko ruszyć nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że to jedna z najładniejszych serii tarcz w Amfibiach (tarcze o bardzo podobnej stylistyce są wciąż montowane w nowych Amfach). Ta tarcza jest bardziej ciemnozielona (butelkowa) czy niebieska? Niedawno ktoś pokazywał właśnie taką zieloną odmianę w eksportowej wersji tarczy.

Tarcza jest niebieska. W zależności od kąta patrzenia mieni się na granatowo i jasnoniebiesko.

Poza tym podziękowania wszystkim za miłe słowa nt. Amfibii. Tak naprawdę dzięki temu forum przekonałem się do tych zegarków.

Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest niebieska. W zależności od kąta patrzenia mieni się na granatowo i jasnoniebiesko.

Poza tym podziękowania wszystkim za miłe słowa nt. Amfibii. Tak naprawdę dzięki temu forum przekonałem się do tych zegarków.

Normalnie cud, miód i orzeszki ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Same piękne zegarki. Gratulacje dla wszystkich!

 

Aż mi wstyd wrzucać taki niedziałający ;) Z oryginalnym szkiełkiem znalazłem.

wstyd to konie kraść, a zegarek warto wskrzesić do życia, które chyba miał krótkie na nadgarstku bo w świetnym stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek warto wskrzesić do życia, które chyba miał krótkie na nadgarstku bo w świetnym stanie :)

Wskrzeszenie oczywiście nastąpi :) Co do stanu, to zegarek chyba był na części. Brakowało uszczelki, a szkiełko miało dość duże rysy. Ale najważniejsze dla mnie, że nie ma odbarwień na ringu i tarczy.

 

Sebolski, zgadzam się z Tobą. Też lubię trafić coś niedziałającego w znośnym stanie. Satysfakcja z przywrócenia do stanu używalności jest spora :)

Edytowane przez Margrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stary i niepozorny wpadł. Ciekawy jestem jak z jego prawilnością moze ktoś na nim psy powiesi?

post-94639-0-55124200-1506081884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak z jego prawilnością

Wygląda na prawidłowy. Występuje w katalogach od połowy lat 60 do początku lat 70. Był w wersji takiej jak Twoja i chromowanej. Wskazówki niewyraźne, ale wyglądają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja złocona (jak ta od @JaroB) była dodatkowo sklonowana w brandzie 'stolicznyje' i rodzimym 'błonie'


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja złocona (jak ta od @JaroB) była dodatkowo sklonowana w brandzie 'stolicznyje' i rodzimym 'błonie'

Jeżeli chodzi o Blonexa i Bałtyka to chyba tylko tarcza jest "sklonowana" koperty są inne.

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze w Błoniach pochodziły z importu z ZSRR.
Mam takiego Poljota (samą tarczę i mechanizm) i poszukuję do niego koperty...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Blonexa i Bałtyka to chyba tylko tarcza jest "sklonowana" koperty są inne.

 

Wszystko jest takie samo, jak w poljotach. To co pokazał Jaro, to tak zwany mały krab. Błonex i bałtyk w tej wersji to typ IV (zgodnie z systematyką Władka).

 

Edit. Z tym, że i bałtyk, i błonex w tej kopercie występowały wyłącznie w wersji gliszowanej. Ta gładka tarcza (odpowiednik tej, co pokazał Jaro) była do wersji V - koperta też złocona, ale uszy proste (nie krab). 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiony dzisiaj :)

post-33375-0-35036400-1506097199_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest takie samo, jak w poljotach. To co pokazał Jaro, to tak zwany mały krab. Błonex i bałtyk w tej wersji to typ IV (zgodnie z systematyką Władka).

 

Edit. Z tym, że i bałtyk, i błonex w tej kopercie występowały wyłącznie w wersji gliszowanej. Ta gładka tarcza (odpowiednik tej, co pokazał Jaro) była do wersji V - koperta też złocona, ale uszy proste (nie krab).

Czyli takie zestawienie jest nieprawidłowe?

post-22779-0-99581700-1506107127_thumb.jpg


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie zestawienie jest nieprawidłowe?

 

To jest taka sama koperta, jak V typu, tylko chromowana, tak? 

 

Każdy na wstępie Ci powie, że z polakami nic do końca nie wiadomo ;) Ale Władek wskazuje V typ jedynie jako złocony. Ale widziałem już wiele tego typu tarcz w kopertach chromowanych. I teraz - czy złocone poszły na przetop i zastępowane były chromowanymi, czy w chromowanych występowały oryginalnie - kto to wie??


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taka sama koperta, jak V typu, tylko chromowana, tak?

Nie, to koperta typu III.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to koperta typu III.

 

Sam wiesz jakie do tej koperty "powinny" być tarcze. Rozmiarami są takie same (28,15 mm), jednak ta gliszowana nie jest przewidziana do III typu. Jednak to wg opracowania - a jak było faktycznie?? 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny bałtyczek ... Aż mi ślina kapie :D Reszta też super

 

Edit. Roman - jeszcze błonexa bym dodał.

 

Znowu edit. Teraz zauważyłem, że ten pierwszy z lewej to blonex. Ale jak już dodałem, to niech zostanie :D

post-88672-0-74415700-1506148916_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.