Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Kuba. To prawda, że zegarek jest mały, ale to mi się podoba. Gdybyś wyhaczył w Polsce jakąś Surę oprócz tej na olx, w stanie dobrym+, to daj znać. :)

Na czeskim aukro bardzo długo leży inny model w niezłym stanie. Myślę że można by potargować bo dłuuugo już wisi:  https://aukro.cz/ruske-damske-6918654981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś , o mn. takie ....

 

post-41508-0-82873000-1546194860_thumb.jpg

post-41508-0-13434900-1546194870_thumb.jpg

post-41508-0-65806500-1546186442_thumb.jpg

 

i mały szpion....

post-41508-0-91249000-1546186453_thumb.jpg

post-41508-0-44541400-1546186463_thumb.jpg

post-41508-0-46888700-1546186473_thumb.jpg

 

 

 

post-41508-0-70573300-1546186432_thumb.jpg

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa dni, odrobinę złagodziły ból deszczowego poranka  :rolleyes:

post-46446-0-79613600-1546200969_thumb.jpgpost-46446-0-49107800-1546200982_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zegarki pokazujecie więc ja dla odmiany takiego brzydala, ale kolekcjonersko ciekawego. Wiecie dlaczego? 4eb393c9a282189f0d8668c9e7a87e4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zim z centralem ;)

 

Edit. A wołna Tajtka miazga ...

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni już zakup w tym roku, dzisiaj tragarz przytaszczył i miło mnie zaskoczył  :)

post-34697-0-56908100-1546253305_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na olxie dzięki wskazaniu Kchrapka (dzięki Krzyśku, zegarek bajka) :) Szkiełko do lekkiej polerki i do pudła :D

post-88672-0-77801900-1546254723_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na olxie dzięki wskazaniu Kchrapka (dzięki Krzyśku, zegarek bajka) :) Szkiełko do lekkiej polerki i do pudła :D

Piękny :D

 

Wysłane z mojego WAS-LX1A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na olxie dzięki wskazaniu Kchrapka (dzięki Krzyśku, zegarek bajka) :) Szkiełko do lekkiej polerki i do pudła :D

Super stan i piękny zegarek. Cieszę się że trafił do ciebie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na olxie dzięki wskazaniu Kchrapka (dzięki Krzyśku, zegarek bajka) :) Szkiełko do lekkiej polerki i do pudła :D

Super zegarek, niestety mnie wyprzedziłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na olxie dzięki wskazaniu Kchrapka (dzięki Krzyśku, zegarek bajka) :) Szkiełko do lekkiej polerki i do pudła :D

Piękny i zdecydowanie jeden z najładniejszych modeli. Tylko w takim stanie robi wrażenie - gratulacje, trudno go złowić. :)

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny :D

 

Wysłane z mojego WAS-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Super stan i piękny zegarek. Cieszę się że trafił do ciebie :) Pozdrawiam

 

 

Super zegarek, niestety mnie wyprzedziłeś :D

 

 

Piękny i zdecydowanie jeden z najładniejszych modeli. Tylko w takim stanie robi wrażenie - gratulacje, trudno go złowić. :)

 

Ogromne dzięki :) Mam kilka tych modeli ale żadnego w tak ładnym stanie. Fajny zakup na koniec roku


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Witam po raz pierwszy w temacie zegarków zza Buga.

 

Czasmi jest tak, że jakiś zegarek urzecze cię w ułamku sekundy. Urzecze, pomimo swojej proweniencji i tragicznemu stanowi w chwili tegoż urzeczenia. Tak właśnie zrobił poniższy Komandirski którego zobaczyłem w górze zegarkowego złomu, zmokniętego na deszczu i cieknącego "niechcieniem". Totalnym zapomnieniem.

 

Kocham zegarki naręczne i wiszące. Kocham je bez względu czy to Szwajcar, Japoniec, Niemiec czy Rusek. Preferuję wzornictwo tzw. garniturowe oraz tylko mechaniki lub automaty. Lubię zegarki duże - takie powyżej 36 mm bez koronki. Dlatego grzebiąc w tym mokrym złomie w pewnym momencie wydałem z siebie jęk zachwytu bo znalazłem duży ( 38 mm b/k) zegarek. Zegarek kij wie jaki bo szkiełko było tak zniszczone, że jego przejrzystość ograniczona była dosłownie o 90%. Po wykorzystaniu podręcznej lupy wyszło, że to jakiś Wostok i to Wostok który ma chęć jeszcze żyć bo po kilkukrotnym przekręceniu koronki biedactwo ruszyło. Zegarkowy złomiarz krzyknął za niego 30 zeta. Stawiłem opór i wziął tylko 20 zeta. Jak to wygląda? Macie poniżej. Ze zdjętym szkiełkiem i po czyszczeniu tarczy która była w rzeczywistośći pokryta totalną pleśnią i brudem. Tarczę sam przed chwilką oczyściłem za pomoca wacików i spitytusu. Zeszło mi przy tym ze 4 godziny. I okazało się, że dało radę zobaczyć całkiem, całkiem dobrą i elegancką tarczę w kolorze mieniącego się mosiądzu, brązu czy złota w zależności jak pada światło. 

 

post-99061-0-31845100-1546342800_thumb.jpg

post-99061-0-35511800-1546342850_thumb.jpg

post-99061-0-33399500-1546342921_thumb.jpg

post-99061-0-95552800-1546342980_thumb.jpg

post-99061-0-29376200-1546343043_thumb.jpg

 

I teraz moje pytania do was fachowców z tego tematu - warty on tych 20 zeta? Co to za dziwny Komandirski bo powiem szczerze nie doszukałem się takowego w sieci? Co to za mechanizm? Czy warto jeszcze w niego zainwestować około 60-80 zł na nowe szkiełko, czyszczenie wskazówek, wymianę lumy, smarowanie i koserwację mechanizmu?

 

Pzdr.

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. To bardzo ładny i dobry zegarek.

 

 

Teraz mi dokopałeś ! Piękny. Rzeczywiście. Zazdroszczę ci stanu tego Wostoka. Przy moim trzeba będzie finalnie odjąć -70 % bo niestety tak się nie zachował. Czy wiesz może jakie to lata w którym ten model był produkowany? Co to za mechanizm i czy to dobry mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to Wostok 2414 i to dobry werk. Lata 80-te

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Wostok_2414A

Ten zegarek wychodził jeszcze w wersji ze złoconą kopertą.  Była też rzadka wersja gdzie zamiast nazwy Komandirskie było Sierżanckie. Wg mnie również w dwóch kolorach tarczy. Mam drugi którego tarcza jest w czekoladowym kolorze i choć niektórzy twierdzą że rózny kolor tarczy to efekt płowienia\blaknięcia to jednak nijak mi to nie pasuje do moich dwóch egzemplarzy które są w super stanie i nie sądzę żeby jaśniejszy był wyblakły. W ciemniejszym czerwona gwiazda jest dużo bardziej wyblakła niż w jasnym  a to ten kolor najprędzej ulegał degradacji, co świadczy o tym że jasny nie jest wyblakły ponieważ gwiazda straciłaby kolor w pierwszej kolejności.

Zdjęcie słabe ale zegarek jest dużo ciemniejszy.

post-49869-0-92941200-1546345154_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.