Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pokazywałem, ale  ostatnio doprowadzony do używalności (czyszczenie, nowe szkiełko, regulacja) .

Czeka na okazję aby go założyć.

post-72690-0-95052900-1568399390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorumpowałem i mam :)

 

7b6f4337bfc59dbea0a8c265c06c6344.jpg

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pokazywałem, ale  ostatnio doprowadzony do używalności (czyszczenie, nowe szkiełko, regulacja) .

Czeka na okazję aby go założyć.

attachicon.gifpoljot.jpg

 

 

Ładny, ale czy przypadkiem tarcza nie jest odmalowana? Napis "17jewels" bez spacji wygląda podejrzanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem... tu mój:

No i wskazówki też nie te.

post-101972-0-62922800-1568404856_thumb.jpg

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne Poljoty! Co do pierwszego to wskazówki powinny być takie:

IMG-20171224-133422-edit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne nabytki, gratulacje dla Właścicieli :). Mój może nie nabytek ale dziś ożywiony. Tarcza jako baza od Romana (jeszcze raz dziekuję) czekała od kwietnia do dziś...

I zegarek :)

post-76233-0-92417600-1568405695_thumb.jpg

post-76233-0-07653700-1568406343_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale czy przypadkiem tarcza nie jest odmalowana? Napis "17jewels" bez spacji wygląda podejrzanie. 

Logo "Poljot" też w niewłaściwej stylistyce, a tarcza świeci się jak psu j.. Indeksy bez ostrych krawędzi też jakby "rozlane". Stawiam że odmalowana na 99,9%

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rodzaju napisu Poljot ja spotykałem się z dwoma rodzajami czcionki. Jedna jest jak w tym co pokazałem. Druga wygląda u mnie tak:

IMG-20181104-121834-edit.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka bo zegarek dostałem od sąsiada - starszy człowiek po 80'ce.

Jak mi go dawał to mówił, że  zegarek kupił w latach 70tych i bardzo mało go nosił - powłoka Au bez przetarć z minimalnymi  ryskami. Nie przypuszczam aby coś z nim kombinował. Szkiełko wymieniłem tylko dlatego, że miało głęboką rysę  w centralnej części na środku(podobno kiedyś gdzieś przerysował).

Jakieś wytłumaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyknij fotę od frontu i wszystko się wyjaśni, poprzednie zdjęcie może przekłamywać rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyknij fotę od frontu i wszystko się wyjaśni, poprzednie zdjęcie może przekłamywać rzeczywistość.

Dokładnie. Nie dam się zabić za to co wcześniej napisałem :)  Zrób więcej fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie dam się zabić za to co wcześniej napisałem :)  Zrób więcej fotek :)

Ja się dam ;) Nie było tarczy z takim logo. Wskazówki są zamiennikami (mam całą fiolkę takich, a luzem pojedynczych nie policzę), koronka też nie jest oryginalna i nie od tego modelu. Jeszcze chciałbym zobaczyć jak wygląda mechanizm. To odnowiny składak wg mnie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka bo zegarek dostałem od sąsiada - starszy człowiek po 80'ce.

Jak mi go dawał to mówił, że  zegarek kupił w latach 70tych i bardzo mało go nosił - powłoka Au bez przetarć z minimalnymi  ryskami. Nie przypuszczam aby coś z nim kombinował. Szkiełko wymieniłem tylko dlatego, że miało głęboką rysę  w centralnej części na środku(podobno kiedyś gdzieś przerysował).

Jakieś wytłumaczenie?

 

Pamięć ludzka jest ulotna... na przestrzeni lat zmienili zegarek zegarmistrzowie, jak nosił zegarek do serwisu, bo jak inaczej wytłumaczyć inne wskazówki. :)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dam ;) Nie było tarczy z takim logo. Wskazówki są zamiennikami (mam całą fiolkę takich, a luzem pojedynczych nie policzę), koronka też nie jest oryginalna i nie od tego modelu. Jeszcze chciałbym zobaczyć jak wygląda mechanizm. To odnowiny składak wg mnie

jak ja was wszystkich podziwiam za taką  szczegółową znajomość rzeczy :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-72690-0-49201900-1568463648_thumb.jpg

post-72690-0-63139600-1568463655_thumb.jpg

 

 

Nie twierdzę, że nic z tym zegarkiem się nie działo kiedyś, taki dostałem, jest ładny i niezniszczony. Podoba mi się i będę go nosił, ale może sie okazać, że to tania chińska podróbka kupiona w latach 70tych   na bazarze różyckiego ;)

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranty rzeczywiście wyglądają na łagodne i napis made in taki trochę tłusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifp1.jpg

attachicon.gifp2.jpg

 

 

Nie twierdzę, że nic z tym zegarkiem się nie działo kiedyś, taki dostałem, jest ładny i niezniszczony. Podoba mi się i będę go nosił, ale może sie okazać, że to tania chińska podróbka kupiona w latach 70tych   na bazarze różyckiego ;)

Co do tarczy to nie mam pewności ale koperta wygląda na pozłoconą ponownie albo mega spolerowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy to nie mam pewności ale koperta wygląda na pozłoconą ponownie albo mega spolerowaną

 

Pozłacana, aż tak spolerować się nie da (chyba, że do mosiądzu).

W oryginale są bardzo ostre przy uszach

post-88672-0-23303300-1568472303_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozłacana, aż tak spolerować się nie da (chyba, że do mosiądzu).

W oryginale są bardzo ostre przy uszach

 

Koperta jest raczej nie ruszana . Sąsiad mówił, że miał go od nowości a nie mam powodu aby mu nie wierzyć,

Teoretyzując to kto bawiłby się w złocenie koperty od ruska (najpierw usuwając wżery, uszkodzenia itp) skoro  tym samym nakładem środków można odnowić  kopertę od wartościowszego zegarka?

Bardziej skłaniam się do opcji, że ta koperta została zbyt grubo pozłocona w produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest raczej nie ruszana . Sąsiad mówił, że miał go od nowości a nie mam powodu aby mu nie wierzyć,

Teoretyzując to kto bawiłby się w złocenie koperty od ruska (najpierw usuwając wżery, uszkodzenia itp) skoro  tym samym nakładem środków można odnowić  kopertę od wartościowszego zegarka?

Bardziej skłaniam się do opcji, że ta koperta została zbyt grubo pozłocona w produkcji

Nie ma szans. Bez żartów z tym za grubym złoceniem. Przyjrzyj się. Zupełnie nie ma ostrych krawędzi jest wyoblona na maksa przez długie używanie i odnowiona. Nie ma szans żeby taka wyszła z fabryki.  Wydaje mi się że między bajki włożyć opowieści poprzedniego właściciela o tym że mało nosił. Chyba że przez ostatnie lata a dawniej nosił nonstop. Koperta jest na 100% odnowiona.

Edit. No chyba że starszemu człowiekowi tak pięknie jakiś zegarmistrz popodmieniał i nawet nie zauważył. Wskazówki sa też przecież podmienione, ten model nigdy z takimi nie wychodził.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.