Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta jest raczej nie ruszana . Sąsiad mówił, że miał go od nowości a nie mam powodu aby mu nie wierzyć,

Teoretyzując to kto bawiłby się w złocenie koperty od ruska (najpierw usuwając wżery, uszkodzenia itp) skoro  tym samym nakładem środków można odnowić  kopertę od wartościowszego zegarka?

Bardziej skłaniam się do opcji, że ta koperta została zbyt grubo pozłocona w produkcji

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał rozpoznać, czy koperta była powtórnie złocona/chromowana, to właśnie będzie wyglądać jak Twoja. Wyraźne nadlania, zaokrąglone brzegi koperty i krawędzie uszu, czasami ślady po szlifowaniu i nierówne miejsca po wypełnieniach ubytków. Trzeba przyznać, że w przypadku Twojej koperty majster się postarał i zrobił to dobrze (czasami robota wygląda tak, że oczy krwawią), tym niemniej widać, że złocenie było


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Bez żartów z tym za grubym złoceniem. Przyjrzyj się. Zupełnie nie ma ostrych krawędzi jest wyoblona na maksa przez długie używanie i odnowiona. Nie ma szans żeby taka wyszła z fabryki. Wydaje mi się że między bajki włożyć opowieści poprzedniego właściciela o tym że mało nosił. Chyba że przez ostatnie lata a dawniej nosił nonstop. Koperta jest na 100% odnowiona.

Edit. No chyba że starszemu człowiekowi tak pięknie jakiś zegarmistrz popodmieniał i nawet nie zauważył. Wskazówki sa też przecież podmienione, ten model nigdy z takimi nie wychodził.

Może koperta została ogołocona ze złota (pewnie Au20) i nałożono na nią jakaś cieniutka warstwę złocenia? Pomocne mogłoby być zdjęcie oznaczenia złocenia (au). Jeżeli koperta była przygotowywana do ponownego naniesienia powłoki to być może oznaczenie zostało starte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest raczej nie ruszana . Sąsiad mówił, że miał go od nowości a nie mam powodu aby mu nie wierzyć,

Teoretyzując to kto bawiłby się w złocenie koperty od ruska (najpierw usuwając wżery, uszkodzenia itp) skoro  tym samym nakładem środków można odnowić  kopertę od wartościowszego zegarka?

Bardziej skłaniam się do opcji, że ta koperta została zbyt grubo pozłocona w produkcji

ja odnawiałem złoconą kopertę w MIRze - tak jak pisał Krzysztof: same zaokrąglenia przy uszach z wierzchu i od spodu wyraźnie świadczą o takim zabiegu. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem takie stopery ..... z przodu nic ciekawego .Agaty jakich setki.....

 

post-41508-0-13439500-1568532673_thumb.jpg

 

 

ciekawiej się robi z tyłu :D . Były różne " sposoby " oznaczeń  zegarków / urządzeń pomiarowych , ale zawsze były one zinwentaryzowane.

 

Tak wygląda nasz Polski wojskowy stoper..... skalibrowany.

 

post-41508-0-24455900-1568532825_thumb.jpg

post-41508-0-95830900-1568532842_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek i nowy pasek, to się pochwalę, zegarkiem, bo pasek musze zmienić na jakiś szlachetniejszy. 

 

a8d85df6e214ab1fmed.jpg

 

Ma jednocześnie pytanie, na kopercie jest oznaczenie Au=. Nie podniecam się tym Au, ale co oznacza znak = ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Bez żartów z tym za grubym złoceniem. Przyjrzyj się. Zupełnie nie ma ostrych krawędzi jest wyoblona na maksa przez długie używanie i odnowiona. Nie ma szans żeby taka wyszła z fabryki.  Wydaje mi się że między bajki włożyć opowieści poprzedniego właściciela o tym że mało nosił. Chyba że przez ostatnie lata a dawniej nosił nonstop. Koperta jest na 100% odnowiona.

Edit. No chyba że starszemu człowiekowi tak pięknie jakiś zegarmistrz popodmieniał i nawet nie zauważył. Wskazówki sa też przecież podmienione, ten model nigdy z takimi nie wychodził.

W sumie nieważne - jaki by nie był i tak fajnie wygląda, i będę go nosił.

 

A to dzisiejsza zdobycz(ma potencjał):

 

post-72690-0-34843400-1568552277_thumb.jpg

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem takie dwie Rakiety :)

 

post-68064-0-31963900-1568554567_thumb.jpgpost-68064-0-84525300-1568554597_thumb.jpg

 

Ed.

Budzik naprawdę ciekawy.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że tyle samo co Au(nic) czyli pokolorowane złotem.

 

"Ty mnie zraniłeśShrekzraniłeś wręcz na wskroś!"

Myślałem, że chociaż 5 mikronów, zegarek noszony, ale nie jest powycierany, sądziłem, ze przysłowiowy włos tam złota jest.

Co nie przeszkadza, że mi się na tyle spodobał, że nabyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja opinia. Są tu tacy co lepiej się znają na złocie

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ty mnie zraniłeś, Shrek, zraniłeś wręcz na wskroś!"

Myślałem, że chociaż 5 mikronów, zegarek noszony, ale nie jest powycierany, sądziłem, ze przysłowiowy włos tam złota jest.

Co nie przeszkadza, że mi się na tyle spodobał, że nabyłem.

No nie do końca, jeżeli zegarek był noszony i nie ma przetarć, to mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że zlocenie jest tam grubsze niż 1 mikron. Wiele zegarków z lat 60 miało zlocenie oznaczane w formie Au i w takowych przypadkach oznaczało to 20 mikronow pozłoty (chociażby koperty Mira czy Rakiet). Ten ZiM akurat z lat 60 nie jest, ale parę mikronow na kopercie raczej posiada :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem już oznaczenia Au, Au5, Au5/, Au10/, Au20/, nawet AuX ale Au= pierwszy raz, dlatego taka ciekawość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejsza zdobycz(ma potencjał):

 

88y Ty byłeś w hurtowni? 3 identyczne Łucze, jak je nabyłeś?

 

kurczaki,... chciałem dodać posta przez odpowiedź, nie potrafię tego na telefonie zrobić...

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, jeżeli zegarek był noszony i nie ma przetarć, to mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że zlocenie jest tam grubsze niż 1 mikron. Wiele zegarków z lat 60 miało zlocenie oznaczane w formie Au i w takowych przypadkach oznaczało to 20 mikronow pozłoty (chociażby koperty Mira czy Rakiet). Ten ZiM akurat z lat 60 nie jest, ale parę mikronow na kopercie raczej posiada :).

Jakie złocenie ma ta Rakieta? 1 czy 20 mikronów?

post-76233-0-05726800-1568565968_thumb.jpg

post-76233-0-35588700-1568565980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie złocenie ma ta Rakieta? 1 czy 20 mikronów?

Mam taką samą i przychylalbym się do 20 mikronow. Inna sprawa, że mam też podobną kopertę, która jest oznakowana AU<20m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejsza zdobycz(ma potencjał):

 

88y Ty byłeś w hurtowni? 3 identyczne Łucze, jak je nabyłeś?

 

Znalazłem na chodniku  :D . A na serio to znajomego lokator (ukrainiec) przywiózł z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.