Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem bardzo ciekaw historii tej modyfikacji - byłem pewny że to zupełnie inna bajka więc chętnie poczytam wszelkie informacje.

 

Gratuluję wszystkim perełek, dziś piękny wysyp. Rakieta i Poljot de lux - wspaniałe stany :)

 

Alfa - wiadomo - obiekt pożądania i wiem kto zagryza wargę widząc ten zegarek :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym poczytał o modyfikacji werku poljota w werk rakiety. Masz jakieś źródło?

Mam trochę notatek z różnych źródeł. Znajdę czas, usiądę i napiszę - tak jak kilka innych artykułów w przeszłości na forum......A historia jest bardzo ciekawa, bo mówiąc w skrócie mechanizm 2209 w Rakecie jest jeszcze cieńszy niż pierwotny w Vympelach (o 0.2 mm), ale Ruscy nie wykorzystali tego i dalej pakowali ten cieńszy mechanizm do starych, grubszych werków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie opracowała może tej rakiety Ludmiła Vojnik pod nadzorem Kiselewa, który to był w tych latach kierownikiem działu "innowacji"??

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa - wiadomo - obiekt pożądania i wiem kto zagryza wargę widząc ten zegarek :)

No ja też. Piter I'm so sorry :-D. Z błonia się troszkę dokształciłem. Ale ciągle nie wiem dlaczego ta alfa miała by być bardziej pożądana od takiego Błońca super. Tym bardziej że tam wcale nie ma werku made in pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie opracowała może tej rakiety Ludmiła Vojnik pod nadzorem Kiselewa, który to był w tych latach kierownikiem działu "innowacji"??

Kiselev na pewno brał w tym udział, ale chyba głownie współpracował ze Starkovem. Mechanizm do Rakety, zmodyfikowany w stosunku do pierwotnego 2209 z Vympela i później Poljota powstawał niejako obok głównych projektów Petrodvorca. Stąd chyba później brak wykorzystania w pełni tego najcieńszego (2.7 mm) mechanizmu. Nieporozumienia co do 2209 biorą się z tego, że tak oznaczony mechanizm w Vympelach, Poljotach, Raketach i  Łuczach (a także eksportowany w Sekondach) - to są różne mechanizmy!! "22" oznacza wymiar a "09" - modyfikację z godziną i sekundą. Stąd np 2209 w Wostokach nie jest wcale "ultracienki' pomimo tego samego symbolu. Postaram się zebrać to co mam do "kupy" i napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiselev na pewno brał w tym udział, ale chyba głownie współpracował ze Starkovem. Mechanizm do Rakety, zmodyfikowany w stosunku do pierwotnego 2209 z Vympela i później Poljota powstawał niejako obok głównych projektów Petrodvorca. Stąd chyba później brak wykorzystania w pełni tego najcieńszego (2.7 mm) mechanizmu. Nieporozumienia co do 2209 biorą się z tego, że tak oznaczony mechanizm w Vympelach, Poljotach, Raketach i  Łuczach (a także eksportowany w Sekondach) - to są różne mechanizmy!! "22" oznacza wymiar a "09" - modyfikację z godziną i sekundą. Stąd np 2209 w Wostokach nie jest wcale "ultracienki' pomimo tego samego symbolu. Postaram się zebrać to co mam do "kupy" i napisać.

Ten zegarek (rakieta 2209) nie ma żadnych wspólnych elementów z poljotem 2209,nie wspominając o wostoku 2209

 

https://kmziz.pl/artykul/petrodworec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej pisałem o poszukiwaniu czwartego "złotego" muszkietera do mojej poniższej trójki:

 

 

Dzisiaj uzupełniłem zbiór Raketą 2209 - mechanizm o znanej, ciekawej historii zaczyanjącej się jeszcze od "ultra" cienkiego mechanizmu zakładanego do Vympela i Łucza, który został zaprojektowany na polecenie Ministerstwa Przemysłu (22mm szeroki, 2.9mm grubości i na  23 kamieniach). Produkcja ruszyła w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków w 1960, mechanizm nagrodzono w Lipsku bodaj w 1966. Później produkcję przekazano do Mińska, mechanizmy pokazały się w Łuczach. Mechanizmy 2209 w Raketach to modyfikacja pierwotnego 2209, nawet jeszcze cieńsza. Można by długo pisać - poniżej to co nabyłem, w bardzo dobrym stanie:

 

 

 

 

a to poprosimy zdjęcia mechanizmu


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to poprosimy zdjęcia mechanizmu

Proszę bardzo

 

]49138468031_1bb74ea717_c.jpg

Edytowane przez Leo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy mechanizm, na świecie niewiele innych może z nim konkurować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy mechanizm, na świecie niewiele innych może z nim konkurować

 

To prawda. Ale do napraw, czy konserwacji masakra. Mnie przy 3 czopach na mostek szlag trafia, a przy 5-ciu ....  :(  :(


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Alfa - wiadomo - obiekt pożądania i wiem kto zagryza wargę widząc ten zegarek :)

:ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie taki się trafił.9cfcba43b622d7dc8ba7f8e6d540c088.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uzupełniłem zbiór Raketą 2209 - mechanizm o znanej, ciekawej historii zaczyanjącej się jeszcze od "ultra" cienkiego mechanizmu zakładanego do Vympela i Łucza, który został zaprojektowany na polecenie Ministerstwa Przemysłu (22mm szeroki, 2.9mm grubości i na 23 kamieniach). Produkcja ruszyła w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków w 1960, mechanizm nagrodzono w Lipsku bodaj w 1966. Później produkcję przekazano do Mińska, mechanizmy pokazały się w Łuczach. Mechanizmy 2209 w Raketach to modyfikacja pierwotnego 2209, nawet jeszcze cieńsza.

 

[

Przepraszam bardzo, ale w jaki sposób mechanizm 2209 Rakiety miałby być "modyfikacja" Poljota 2209? Przecież te werki sie zdecydowanie różnią, nawet jeżeli przekładnia chodu jest podobna, oparta o podobną liczbę kół zebatych to zastosowanie odwroconego bębna sprawia, że ciężko porównać te mechanizmy.

 

Jeżeli jest jakieś źródło, że konstruktorzy Rakiety wzorowali się na Poljocie to chętnie poczytam, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prosty Swiet w ładnym stanie się trafił

... się ładny trafił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów,...też usiłowałem tą kostkę znaleźć, nie znalazłem. Piotrek proszę wrzuć fotkę bo jak widać nie tylko mnie ciekawość zżera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.