Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie lubiłem zegarków bez sekundnika, ale... W pakiecie z innym zegarkiem wpadła taka prosta Czajka. Gdzieś w pudle zalega od dawna identyczna tylko w kwarcu i nawet nie miałem ochoty włożyć baterii żeby sprawdzić czy działa. A tę jak położyłem od niechcenia na biurku tak z każdym dniem jak wzrok na nią padł to coraz bardziej mi się podoba. Klasyczna prostota, piękna jak ze złota tarcza. Powiem wam że świetna jest :) Taki zwykły, popularny i tani zegarek :)

 

Bauhaus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A tę jak położyłem od niechcenia na biurku tak z każdym dniem jak wzrok na nią padł to coraz bardziej mi się podoba. Klasyczna prostota, piękna jak ze złota tarcza. Powiem wam że świetna jest :) Taki zwykły, popularny i tani zegarek :)

 

Mam taką teorię, że w którymś momencie to zegarek zaczyna patrzeć na ciebie. Znacie to? :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dziadku, leżał w szufladzie od 1995 roku, od jego śmierci.

Chodzi, ale trafi na przegląd i konserwację.

post-104842-0-01912700-1575211667_thumb.jpg

post-104842-0-62450700-1575211699_thumb.jpg

post-104842-0-08368400-1575211778_thumb.jpg

post-104842-0-74631600-1575211800_thumb.jpg

Edytowane przez pg1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wielkości standardowego Nairi. Nazwa? Robili je w Erewaniu (Wolę starą nazwę od prawidłowego obecnie Erywań), stąd zapewne i nazwa brandu.

 

1 typ: Erewań był w kopertach złotych ze stałymi teleskopami, na werku kirowskim 2408, to początek lat 50 (zagalopowałem się, przełom 50/60), potem zmienili brand na Nairi w tych samych kopertach (zdjęcie z aukcji):

 

 

 

2 typ:  Nairi w kwadratowych kopertach ale nowoczesnych,zmienione uszy z wymiennymi teleskopami, dalej na kirowskich 2408 lub później 2409 (foto internet):

Mnogość przepięknych tarcz:) od lat 60.

 

3 typ - "normalne" Nairi :) na 2409 zwykłym lub bocianie, z czasem zmienili logo z "pisanego" na drukowane"

 

Były jeszcze koperty jak w 3 typie, ale ze stałymi teleskopami. Widziałem tylko jednego przedstawiciela męskiego, bo damki są powszechne (foto internet):

 

 

 

Ogólnie Nairi to jubilerski brand "modowy", mnogość kształtów i tarcz powala zwłaszcza wśród damek. Zawsze 583. Produkowali też bransolety  583 na masową skalę.

 

Tu porównanie wielkości tarcz. Pierwsza jest wspólna dla Erewania typu 1 i Nairi typu 2. Pasują zamiennie. 

 

 

 

 

4 typy wskazówek i dwa werków :D Misz masz, pchali co było dostępne w danym czasie. W damkach zazwyczaj czajkę 1601A, tę co z niej robią spinki:)

Myślę że powinieneś zdecydowanie napisać nowy temat aby te wiadomości nie przepadły w czelusciach internetu.

Jest temat Nairi ale nie mam tam zbyt dużo informacji natomiast temat Erewań/ Nairi na pewno byłby bardzo pomocny dla wszystkich użytkowników :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, załóż temat, wklej zdjęcia kilku egzemplarzy i daj ten lub bardziej rozwinięty opis, masz ciekawe wiadomości i nie są one łatwe do wyszukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop zrobił kawał roboty to mu nie dorzucajmy. Skopiujcie proszę Panowie moderatorzy tą jego wypowiedź ze zdjęciami lub przenieście do tematu nairi i już :-)

No chyba że kirov chce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie, to gdy się odrobię trochę z pracą, to mogę sklecić kilka zdań i wrzucić kilka fotek, ale za wielkiego znawce się nie uważam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie, to gdy się odrobię trochę z pracą, to mogę sklecić kilka zdań i wrzucić kilka fotek, ale za wielkiego znawce się nie uważam:)

Chcemy i prosimy o nie. Jeśli masz na ten temat więcej wiadomości, to zawsze warto. Temat jest, powiedziałbym, niszowy, informacje skąpe - gdzie jest miejsce na takie rzeczy, jak nie tutaj?

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólnie Nairi to jubilerski brand "modowy", mnogość kształtów i tarcz powala zwłaszcza wśród damek. Zawsze 583. Produkowali też bransolety 583 na masową skalę.

 

Chciałabym sprostować jedną rzecz. Niestety dowodu nie posiadam, zdjęcia nie zrobiłam ale widziałam jedną Nairi z radziecką próbą 750, także jednak takie musiały występować. Była malutka, okrągła, miała mlecznobiała tarczę i szkiełko fazowane jak w Czajkach. Z tyłu było 750, o ile pamiętam dobrze to z gwiazdą. Widziałam ją na targu staroci i chciałam kupić, ale niepotrzebnie powiedziałam na głos jaka to próba i sprzedawca się uniósł, wyrwał mi zegarek z ręki i podniósł cenę (myślał, że to 583) :/ potem to się na tę Nairi obraziłam i nie chciałam w to miejsce wracać. Więc niestety zdjęć brak. Ot ciekawostka. Jak będziesz tworzy nowy wątek to możesz nie przekreślać możliwości damki 750 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sprostować jedną rzecz. Niestety dowodu nie posiadam, zdjęcia nie zrobiłam ale widziałam jedną Nairi z radziecką próbą 750, także jednak takie musiały występować. Była malutka, okrągła, miała mlecznobiała tarczę i szkiełko fazowane jak w Czajkach. Z tyłu było 750, o ile pamiętam dobrze to z gwiazdą. Widziałam ją na targu staroci i chciałam kupić, ale niepotrzebnie powiedziałam na głos jaka to próba i sprzedawca się uniósł, wyrwał mi zegarek z ręki i podniósł cenę (myślał, że to 583) :/ potem to się na tę Nairi obraziłam i nie chciałam w to miejsce wracać. Więc niestety zdjęć brak. Ot ciekawostka. Jak będziesz tworzy nowy wątek to możesz nie przekreślać możliwości damki 750 :)

 

 

Tak zgadza się, były damki 750 Nairi i Sławy, były też i zegarki w próbie 375.

 

EDIT: Z tym 583 chodziło mi o to, że naręczne robili złote, widywałem kilka sztuk w kopertach pozłacanych, ale wydaje mi się, że to przekładki. 

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie, nasmarowany piękna brzydota?4e74ca7ae41799ddde95102c3acb6e96.jpg

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljocik :)

 

ca51584b939d8e25ee34054cffb0eda7.jpg

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljocik :)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ta kropka na sekundniku to tak wyszło z fabryki, czy to twoje dzieło?

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam Poljocik, liczy się wnętrze, czyli wskazówka pasująca do Sputników ;)

Nie pasuje do Sputników, kropka mniejsza i w innym miejscu.

 

Ta kropka na sekundniku to tak wyszło z fabryki, czy to twoje dzieło?

Taka wyszła oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wyobraź sobie, Krzysztof, że był w fabryce ktoś, kto siedział i cały dzień lepił takie kropki na sekundniku... ;)

 

A tak serio to nie wiedziałem i zaskoczony jestem. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropka jak najbardziej oryginalna. Najśmieszniejsze jest to, że te Poljoty miały dwie wielkości tarcz (różnica średnicy ok. 2 mm). Osobiście tego doświadczyłem ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropka jak najbardziej oryginalna. Najśmieszniejsze jest to, że te Poljoty miały dwie wielkości tarcz (różnica średnicy ok. 2 mm). Osobiście tego doświadczyłem ;)

Dziwne, była tylko w jednym rodzaju koperty chyba więc skąd rozbieżności wymiarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam od pewnego czasu... Pozłacana i chromowana były identyczne?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.