Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna ta Rakieta. Czym się różni od zwykłej? Ma dodatkowy dekielek? Inny balans?

Po deklem powinna być wkładka antymagnetyczna


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ta Rakieta. Czym się różni od zwykłej? Ma dodatkowy dekielek? Inny balans?

Zapomniałem odpisać :)  Werk to 2610 a zegarek ma dodatkowa wkładkę antymagnetyczną.

Edit. Zdjęcia pożyczone jeszcze z aukcji

post-49869-0-66833600-1578594240_thumb.jpg post-49869-0-50852100-1578594246_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem już fotkę tego nabytku, ale trochę go poładniłem i chcę się pochwalić :D

 

Przed:

post-108248-0-88893100-1578606404_thumb.png

 

Po :)

 

post-108248-0-79410300-1578606425_thumb.jpg

 

Mocne pożółknięcie na godzinie 9. udało się zmyć, ale cała tarcza i tak jest pożółkła.

post-108248-0-99603900-1578606839_thumb.jpg

 

 

 

Jeszcze chyba żaden tak nie cieszył mojego oka, nawet arbuz  :P(jeszcze bardziej cieszy fakt, że mam drugą taką do poskładania  :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka mnie myśl naszła: nie pamiętam, żeby ktoś tutaj chwalił się Kamertonem. Czyżby koledzy mieli w pogardzie tą markę?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam... ale było to dawno temu i nieprawda!  bo jestem przekonany, że fotki sławki-kamertonu były spreparowane w fotoshopie :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka mnie myśl naszła: nie pamiętam, żeby ktoś tutaj chwalił się Kamertonem. Czyżby koledzy mieli w pogardzie tą markę?

Biorąc pod uwagę cenę i rzadkość  to raczej to nie dziwi. Na dodatek awaryjny mocno. Podziwiam gościa który na jednej z grup fb pokazuje że korzysta z niego użytkowo.

 

 

Łucz olimpijski. Niby nie jest to jakoś specjalnie rzadki zegarek ale nie mogłem w znośnym stanie upolować. Ten co prawda wymaga naprawy, ale stan zadowalający. Cieszymy się :)

post-49869-0-93619600-1578651898_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie drobiazgi :) wisiorek Czajka to taka zabawka firmowa, coś jak minutnik kuchenny, ale po przekręceniu plastikowego bezela nie odlicza czasu, tylko sobie bzyka. Skuteczna do straszenia kota

Bordowa Sława ogarnięta w lombardzie za 19 zł :) to już moja druga bordowa Sława w złoconej słoneczkowej kopercie kupiona tanio w lombardzie. Reszta drobiazgów od kolegi z antykwariatu. Fajnie mi się mieszczą w małych przegródkach po czekoladkach :)fe2ddb5f542c010c293473be436b1e24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udały się łowy :). Taką Sławę, tylko z tarczą w cyrylicy, ma moja lepsza połowa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki :)

Olcia zaria kostka bardzo ładna. Brakuje jej wskazówki sekundowej.

Nie brakuje, lata sobie pod szkiełkiem, muszę tylko ją założyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zaria w zbiorach mroatmana. Z bardzo ciekawą bransoletką. Te bransy z tamtych lat bardzo mi się podobają. Są też raczej rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny egzemplarz, gratuluję.

Remi


U mnie pojawił się mały Kirow

post-109848-0-93506700-1578755633_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę i rzadkość  to raczej to nie dziwi. Na dodatek awaryjny mocno. Podziwiam gościa który na jednej z grup fb pokazuje że korzysta z niego użytkowo.

 

 

Jeśli możesz, podpowiedz coś więcej, bo na temat tej marki znalazłem bardzo mało danych. Pińsk, Białoruś, schyłek Związku Radzieckiego. Ale jakie werki? Ja widziałem Kamertona z mechanizmem ZIM-a i Sławy, nie wiem, czy takie "składaki" oryginalnie wychodziły z fabryki, czy to efekt modzenia. Więc usterkowość byłaby raczej przeciętna, jak dla innych zegarków ze schyłku ZSRR (wiadomo, że lepsze były wcześniejsze wypusty). 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, podpowiedz coś więcej, bo na temat tej marki znalazłem bardzo mało danych. Pińsk, Białoruś, schyłek Związku Radzieckiego. Ale jakie werki? Ja widziałem Kamertona z mechanizmem ZIM-a i Sławy, nie wiem, czy takie "składaki" oryginalnie wychodziły z fabryki, czy to efekt modzenia. Więc usterkowość byłaby raczej przeciętna, jak dla innych zegarków ze schyłku ZSRR (wiadomo, że lepsze były wcześniejsze wypusty). 

Nie wiem czy o tym samym mówimy. ja miałem na myśli Slavę Transistor, a ty chyba raczej Łucza elektromechanicznego i zegarki na podobnych do niego mechanizmach Sławy czy Rakiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to coś ... czy te wskazówki są takie same jak w Błoniach?

98bca63bfa1ce86d919ebcf25e68d3aa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym samym mówimy. ja miałem na myśli Slavę Transistor, a ty chyba raczej Łucza elektromechanicznego i zegarki na podobnych do niego mechanizmach Sławy czy Rakiety?

A to nie to :) Ja mam na myśli mechanika, który powstawał po upadku ZSRR (być może i wcześniej), mam wrażenie że składanego z takich części, jakie akurat udało się dostać. W Pińsku robiono też Elektronikę i chyba Łucze, tutaj była o tym mowa:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/27677-from-bielarussia-with-love/


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze dotyczące nowego Kirowa - więcej zdjęć pokazałem w wątku o krabach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.