Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zawsze się znajdzie jakaś mądrala co będzie wypisywał,że obdrapaki nie mają tu miejsca i bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie niech każdy pokazuje co chce - wydaje mi się że każdy powinien mieć jakieś wewnętrzne poczcuie co można pokazać a co nie wypada.

To forum dogorywa niestety.

Połowy albo więcej osób, które pokazywało wspaniałe okazy i merytorycznie się tutaj wypowiadało na tym forum już nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy z nas nawet wirtuozi tego dzialu zaczynali wlasnie od takiego zlomu i sie nim cieszyli (ja tez).Ale moim zdaniem co innego pokazywac jakiegos zdobytego "zlomka" raz na jakis czas a jeszcze co innego pokazywac co dwa trzy dni piec albo dziesiec "zlomkow"To juz moze byc nuzace.(chociaz mnie to nie przeszkadza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy z nas nawet wirtuozi tego dzialu zaczynali wlasnie od takiego zlomu i sie nim cieszyli (ja tez)...

Pełna zgoda!

Teraz już będzie strach cokolwiek pokazać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś znajdzie precyzyjnego ale tarcza zdezelowana czy koperta to ma niepokazywać?? Ciekawe ile osób nie pokaże czegoś w zdobyczach co może być unikatem.

Trochę co innego rzadki zegarek w niedoskonałym stanie, a co innego pospolitak których setki wkoło i jeszcze w agonalnym stanie.

A propo niedoskonałych stanów czekam na zegarek który ma tzw. samorodek na tarczy i jestem mega szczęśliwy że udało mi się go trafić. W normalnych warunkach taka wada totalnie eliminuje taki egzemplarz  w moich oczach. Ale nie ten.... Może jest ich kilka w Polsce a może i nie. Pewnie się nie dowiem, chyba że ktoś pokaże podobny jak ja się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie raz składaka wyhaczę. I złomu na części kupię. Ale mam litość i nie dzielę się tym z całym światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy z nas nawet wirtuozi tego dzialu zaczynali wlasnie od takiego zlomu i sie nim cieszyli (ja tez).Ale moim zdaniem co innego pokazywac jakiegos zdobytego "zlomka" raz na jakis czas a jeszcze co innego pokazywac co dwa trzy dni piec albo dziesiec "zlomkow"To juz moze byc nuzace.(chociaz mnie to nie przeszkadza).

Mi też nie przeszkadza bo można zawsze wśród tych złomków coś znaleźć ciekawego i na privie zapytać o sprzedanie. Widocznie mile widziane są tu stany nos-owe, fabryczne, szufladowe i egzemplarze w stanie dobrym w połączeniu z ich wiekiem a najlepiej wypusty już od końca wojny światowej drugiej co zawęża spektakl do garstki osób. A tworzenie kolejnego wątku naprzykład nosy, fabryczne i bdb mija się z celem. Obserwując to forum to widzę jak sporo ludzi nie pisze tutaj bo pokazuje zdobycze na innym portalu społecznościowym bo tam nie dostanie takich komentarzy jak dziś tylko dalszą zachętę do zbierania. Odnoszę wrażenie moje osobiste, że jak nie pokażesz precyzyjnego z początków produkcji albo pobiedy, którą nosił beria albo jagoda czy chruszczow to wcale nie pokazuj zimów i podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie taki jeden z drugim ma szejść łuczy w kolekcji i wypowiada się i jeszcze do tego gra pierwsze skrzypce.

 Co to jest szejść zegarków 2000 postów,i do tego jeszcze mądrowanie się.

Każdy miał początki i kupuje na ile go stać.

Ja za każdym razem jeden post pare zegarków pokazywałem i byłem traktowany jak szmata,już nie ma tych ludzi tutaj albo zostali zdegradowani albo sami się ugotowali w własnej głupocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje priorytety, dla jednego Wostok z lat 80 w igła stanie do okaz i grono ludzi będzie się nim zachwycało bo na dodatek jeszcze pięknie sfotografowany a dla innego Rakieta czy Mir z lat 60 dotknięta/y zębem czasu i z śladami użytkowania będzie okazem bo ma duszę, historię i to coś i też znajdzie się ekipa która będzie chwalić taki nabytek.

Różne etapy, poziomy i priorytety w budowaniu kolekcji i upodobaniach. Ile osób tyle kolekcji i upodobań... ale każdy zaczynał tak samo ;)

Chyba że się mylę

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam mondrości od nowych.

Ale wymagam jakieś mądrości od starych bo to jest jakiś filar tego co my robimy.


Właśnie o tym pisze,i dobrze zrozumiałeś ale inni w ogóle tego nie rozumieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - strasznie dużo emocji tutaj..... Przeceiż zbieranie zegarków, udzielanie sie na forum, opinie i dyskusje - to powinna być przyjemnośc, Przecież w większości to nasze hobby. Troche pozytywniej i bez żólci. Nie ma powodu do takich ognistch wystąpień. Każdy może pokazywać co chce - i każdy inny może wyrazić soją opinię. Nawet krytyczna opinia - to także tylko opinia. Jeden się z tym zgodzi - drugi nie. Ale cały czas to przecież hobby i przyjemność. Inaczej po co sie tutaj udzielać.... :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mam popkornu a już się krew zaczynała pojawiać Panowie. To są nowe zakupy - wsio rawno jakie. Nawet złomek czy składak ma wartość edukacyjną pod warunkiem, że koledzy życzliwie skomentują.

 

 

https://instagram.com/yorki_man?r=nametag

Mądrego czasem to aż miło posłuchać :)

Brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiaja w Bialymstoku Nie bierz do glowy i pokazuj dalej twoje wpadesy i znajdesy,ja tam bende patrzyl. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram zegarki od 3 lat. Wiem jedno bez znajomości na bazarkach, u zegarmistrzów .... Trudno trafić jakieś fajne okazje. Trzeba sporo zachodu i wyrzeczeń. Mam nadzieję że to forum nie będzie wyglądało jak inne ..... gdzie jeden chwali drugiego mało nie sam siebie.... zegarki za grube tysie, a orgazm goni orgazm... Dla mnie wszystkie moje zegarki to skarby bo uzbierane w pocie czoła, znalezione po dziadku i ojcu itp., większość przeze niejednokrotnie naprawione.... a to cieszy najbardziej. Forumowicze niejednokrotnie pomogli w naprawie, udostępnili cześci.... Mam nadzieję że tak zostanie....

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden palnie totalną bzdurę to inny już pisze jeszcze większą bzdurę,że go popiera i ma najlepszą rację ale sam nie wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 2 tematy były by ok... bo to co pokazuje kchrapek czy Roman albo któryś z pozostałych kolegów przykładający wagę do walorów kolekcjonerskich wymaga ogromu czasu, wiedzy i środków... mi to zawsze wyznaczało kierunek zbieractwa. Pokazywało by się zegarki już w stanie do gabloty a nie brudne, niekompletne i ze zbitą szybką. Taki temat miał by potencjał do korzystania z niego jak z katalogu.

 

A ten temat będzie dobry jako misz masz... każdy będzie pokazywał nabytki tam gdzie uzna to za słuszne przy założeniu, że w "nowości do kolekcji" były by już zegarki po obróbce (to nie muszą być unikaty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się temacik ożywił, nie zdążyłem odkurzyć Kirowskiego ( może Krokodyl ze mną się wymieni ) a tu już tyle fajnych wpisów. I jak tu zegarków nie zbierać. Wybaczcie, zacytuję po raz kolejny pana o nazwisku na M. "Róbmy swoje" :) Lubię to forum. Kropka.

I zegareczek, tylko błagam...nie krytykujcie...

post-76233-0-29630400-1578947301_thumb.jpg

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś do tego forum wniosłem i się dużo udzielałem na różnym poziomie.

Ktoś taki powinien mieć jakiś awans np.Super-Ekstra Użytkownik.

A jestem traktowany na równi z pindlem który będzie się wypowiadał w moim imieniu i on będzie miał racje a ja wymieszany z błotem.

 

Żeby nie było,nie użalam się nad sobą.

Edytowane przez 50 CENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 2 tematy były by ok... bo to co pokazuje kchrapek czy Roman albo któryś z pozostałych kolegów przykładający wagę do walorów kolekcjonerskich wymaga ogromu czasu, wiedzy i środków... mi to zawsze wyznaczało kierunek zbieractwa. Pokazywało by się zegarki już w stanie do gabloty a nie brudne, niekompletne i ze zbitą szybką. Taki temat miał by potencjał do korzystania z niego jak z katalogu.

 

A ten temat będzie dobry jako misz masz... każdy będzie pokazywał nabytki tam gdzie uzna to za słuszne przy założeniu, że w "nowości do kolekcji" były by już zegarki po obróbce (to nie muszą być unikaty)

No i widzisz  piszesz o nowych tematach o zakładaniu odrębnych wątków.

Absolutna bzdura.

Jak to się ma mieć.

Kachrapek pokazuje jednego na trzy miesiące.

Roman pokazuje raz na rok.

50 cent codziennie kilka.A jak by się postarał to kilkanaście.

A ty nic nie pokazujesz,a tłumaczysz jak ma być.

 

Przepraszam,że użyłem i przytoczyłem Moderatorów.

Edytowane przez 50 CENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zegareczek, tylko błagam...nie krytykujcie...

Fajny Kirowski - proponuję wrzucić do wątku o krabach, bo tutaj teraz gorączka dyskusji na inne tematy i nikt nic innego nie zauważa.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapytałem o sens pokazywania zegarków zniszczonych, albo frankenów i to było pytanie w temacie, na który (wydawało mi się), że nie rozmawialiśmy.
 

Ja coś do tego forum wniosłem i się dużo udzielałem na różnym poziomie.

Ktoś taki powinien mieć jakiś awans np.Super-Ekstra Użytkownik.

A jestem traktowany na równi z pindlem który będzie się wypowiadał w moim imieniu i on będzie miał racje a ja wymieszany z błotem.

 

Żeby nie było,nie użalam się nad sobą.

PS. Ostatnią reackją, której bym się spodziewał, było sprowokowanie Super-Ekstra Użytkowników do zwierzeń o problemach z pindlem.

 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat w którym pokazujemy zegarki które nabyliśmy do swojej kolekcji. Jeden zbiera nosy, inny lubi "zmarszczki" a kolejny ciekawe Frankeny.

Pokazujcie zegarki, które was cieszą jako nowa część kolekcji, a nie coś co zaraz pójdzie na organy. Lub na bazar.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.