Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła jakiś czas temu taka hermetyczna:

post-67402-0-31043900-1579079203_thumb.jpg

Przy nakręcaniu sekundowa wchodziła w nadświetlną, doszedłem więc do wniosku, że coś nie tak z wychwytem. Po otwarciu okazało się, że jedna z palet ma objawy tak zwanego "morning wood", utworzyła z płaszczyzną kotwicy kąt 90 stopni. ;) Ponieważ nie chciałem tego ruszać (brak doświadczenia, kleju...) przeszczepiłem inną kotwicę, którą miałem w pudełku. Pobiedka ruszyła! Amplituda balansu wydaje się niewielka, więc pewnie czyszczenie i oliwienie trzeba zrobić. I szkło niestety do wymiany, ma spore pęknięcie.

 

A teraz pytania:

Czy to oryginalne zestawienie?

Czy tę tarczę mogę ruszyć? Na obwodzie, szczególnie na 2-3 jest sporo brudu. Czyścić, czy drukowane czarne indeksy zejdą razem z brudem?

Jaka jest historia hermetycznych? Przypominają trochę Sportivne w konstrukcji, hermetyczne to protoplaści? Moja nie ma oringu pod deklem, powinna mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła jakiś czas temu taka hermetyczna:

attachicon.gifDSC_0127.JPG

Przy nakręcaniu sekundowa wchodziła w nadświetlną, doszedłem więc do wniosku, że coś nie tak z wychwytem. Po otwarciu okazało się, że jedna z palet ma objawy tak zwanego "morning wood", utworzyła z płaszczyzną kotwicy kąt 90 stopni. ;) Ponieważ nie chciałem tego ruszać (brak doświadczenia, kleju...) przeszczepiłem inną kotwicę, którą miałem w pudełku. Pobiedka ruszyła! Amplituda balansu wydaje się niewielka, więc pewnie czyszczenie i oliwienie trzeba zrobić. I szkło niestety do wymiany, ma spore pęknięcie.

 

A teraz pytania:

Czy to oryginalne zestawienie?

Czy tę tarczę mogę ruszyć? Na obwodzie, szczególnie na 2-3 jest sporo brudu. Czyścić, czy drukowane czarne indeksy zejdą razem z brudem?

Jaka jest historia hermetycznych? Przypominają trochę Sportivne w konstrukcji, hermetyczne to protoplaści? Moja nie ma oringu pod deklem, powinna mieć?

Hehe, Twoja Pobieda to ten sam model, który był prawdopodobnie pierwszym w kosmosie. :) 

 

Pokaż więcej fotek. Tarczę zostaw, czyszczeniem ją tylko załatwisz, a wzór jest niepozorny, ale dość rzadki. 

O hermetycznych było opracowanie na forum, albo gdzieś na zagranicznych forach.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta hermetyczna! Moim zdaniem wszystko z nią OK. Tak jak pisze Krokodyl Tik Tak tarczy nie ruszaj, bo możesz ją tylko pogorszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach teraz coś pokazać ale myślę że jest dosyć fajny....tak tak wiem- kupię original koronkę do niego :)

post-108042-0-63208200-1579102675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam strach - tarcza malowanka i tyle

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no serio? Nie znam się na Kirowskich a była okazja to wziąłem

No cholera faktycznie, teraz dopiero porównałem z innymi...i zaś będzie zjeba że się byle co pokazuje :(

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sekundowa jakaś taka masywna, ale pewności mi brak

Nie kopać leżącego :( mówiłem że Kirowskie są mi obce no i mam ;)

Ale rzetelna ocena i kulturalna krytyka będzie procentować przy przyszłych zakupach ;) wszak człowiek uczy się na błędach...i na dodatek całe życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru , teraz sprawdziłem mam w jednym podobną.

c44114926b878648741a6fde7d83ed07.jpg

 

W innych mam takie i teraz się okaże że ja mam nie ori

 

f781fec5abf4ff33649c7022e499f638.jpg

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ucieszył taki odrapaniec, mam nadzieję że nie dostanę bana :P

 

:D

 

post-68064-0-70805300-1579106442_thumb.jpgpost-68064-0-30376500-1579106453_thumb.jpgpost-68064-0-34738100-1579106467_thumb.jpg

 

Edycja :)

Dodam może, że jest to, złotoust dla niewidomych z 1957r. Druga wersja - z szybką. Tarcza była biała i miała czarne cyfry i logo Złotoustowskiej fabryki zegarków. Wskazówki powinny być inne i dlatego szukam.

Poza tym jest to prawdopodobnie jedyny egzemplarz w Polsce. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no serio? Nie znam się na Kirowskich a była okazja to wziąłem

No cholera faktycznie, teraz dopiero porównałem z innymi...i zaś będzie zjeba że się byle co pokazuje :(

Ja rozumiem że logo wyblakło ale żeby flamastrem poprawiać? :D  :D :D  

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach teraz coś pokazać ale myślę że jest dosyć fajny....tak tak wiem- kupię original koronkę do niego :)

 

Ty lepiej pozostań przy rakietach, nie dość że zegarki najładniejsze, i jest ich tyle że można latami zbierać i się nie uzbiera, to jeszcze najszybsze na świecie. :)

 

 

 

Nie miałem zamiaru , teraz sprawdziłem mam w jednym podobną.[]

W innych mam takie i teraz się okaże że ja mam nie ori []

A kirowskije nie powinny mieć czerwonej strzałki na końcu sekundnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby w chromie z kolorowymi ringami nie mają strzałek na sekundnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się włączę - stan pudełko, a od 5 dni pracy bez przerwy, zrobił 1min różnicy  :D

 

5cd03d7c4cdb3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że logo wyblakło ale żeby flamastrem poprawiać? :D:D :D

Haha masz rację... cholerną rację :D ...tak to jest jak człowiek kupuje tanio i więcej sztuk na raz to mniej uwagi zwraca na szczegóły...i dumny że trafił okazję :D

Ty lepiej pozostań przy rakietach, nie dość że zegarki najładniejsze, i jest ich tyle że można latami zbierać i się nie uzbiera, to jeszcze najszybsze na świecie. :)

Ot mądry człowiek mądrze gada ;) Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Chou" post="2691104"

 

Rakietę w dobrym stanie trafiłeś. Poza tym to naprawę ładny model. Sam na taki poluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Chou" post="2691104"

 

Rakietę w dobrym stanie trafiłeś. Poza tym to naprawę ładny model. Sam na taki poluję.

Mam ostatnio po prostu zegarkowe szczęście. W tym roku już kupiłem chyba więcej zegarków niż w połowie poprzedniego, i wszystko gości na ręce, choć póki co oczywiście testowo- zaprzyjaźniamy się :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach teraz coś pokazać ale myślę że jest dosyć fajny....tak tak wiem- kupię original koronkę do niego :)

 

Sekundnik nie jest oryginalny - ciut za długi no i nie w kolorze pozostałych wskazówek ;)

 

To i ja się włączę - stan pudełko, a od 5 dni pracy bez przerwy, zrobił 1min różnicy  :D

 

 

 

Rakieta bardzo fajna (mam taką samą w chromowanej kopercie). Lepiej chyba wyglądałaby na w całości pozłacanej bransolecie, bo bikolor trochę się "gryzie" z kolorem koperty.

 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ucieszył taki odrapaniec, mam nadzieję że nie dostanę bana :P

 

:D

 

attachicon.gif_20200115_173730.JPGattachicon.gif_20200115_173825.JPGattachicon.gif_20200115_173856.JPG

 

Edycja :)

Dodam może, że jest to, złotoust dla niewidomych z 1957r. Druga wersja - z szybką. Tarcza była biała i miała czarne cyfry i logo Złotoustowskiej fabryki zegarków. Wskazówki powinny być inne i dlatego szukam.

Poza tym jest to prawdopodobnie jedyny egzemplarz w Polsce. :)

Przyznaję, że zaczyna mnie irytować tekst "mam nadzieję, że nie dostanę bana" 

W mojej opinii moderatora jeśli zasłużysz to dostaniesz i nie będzie miało znaczenia czy napiszesz zapytanie/życzenie  czy nie. 

Widzisz tu jakiś powód do bana?

 

Co do zegarka  - tarcza nie była biała i nie miała czarnych cyfr. Była srebrna i miała indeksy kropki/kreski tak jak zostało.

A jak szukasz wskazówek do tego zegarka  takich jak pokazałeś w innym temacie  to one niestety nie są takie same jak powinny być w tym dla  niewidomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta faktycznie super, mam taka i uważam że dizajn jest jak zachodnich zegarków z tych czasów. Super jest na żywo :)

Edit. Uuu Przemo zażartował a dostał zje... :D

Potrafią co niektórzy zepsuć na forum ale akurat nie Przemek :)  Ogólnie to luzu nam chyba czasem brakuje :) Easy Roman, ostatnio i tak tu było za gorąco , aż żal że wcześniej chłodni nie włączyłem... ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.