Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Moje ostatnie zakupy, można powiedzieć, że oba forumowe :)

 

post-68064-0-40404400-1581059429_thumb.jpg

 

post-68064-0-37757400-1581059517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki ta niebieska zaje...będziesz miała co ponosić, szacunek!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz ma jeden smaczek, że ta tarcza nie jest taka czarna-czarna, tylko leciutko wpadająca w jakieś bordo czy coś takiego

 

Gdybyś, tak jak pisałeś kilka postów wcześniej, chciał go puścić do ludzi, to bardzo mi się podoba i chętnie go przygarnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Chyba się w nim zakochałem. Noszę już kolejny dzień i zdjąć nie mogę. Nigdy nie myślałem, że czarnuch tak mi podejdzie. W dodatku jakiś najtańszy pasek za dwie czy trzy dychy, a całość wygląda na żywo jak milion dolarów. 

 

Żeby nie było postu "na pusto", pamiętam jak w dzieciństwie ojciec kupił sobie Poljota z budzikiem. Nie wiem, koniec lat siedemdziesiątych, początek osiemdziesiątych... Co to był za zegarek! Dla mnie, dzieciaka kilkuletniego, zegarek z budzikiem na rękę, jak dotychczas budzik to był taki wielki na nocnej szafce, a zegarek na rękę nie miał żadnych komplikacji, może poza datą, a i to już był cud. A tu nie dość, że bzyczy, to jeszcze świeci w nocy. Latałem do łazienki, żeby przy zgaszonym świetle gapić się na świecące wskazówki, potem znów na światło i znów do ciemności.

 

post-106813-0-89339400-1581101591_thumb.jpeg

 

Nie, to nie jest nowy nabytek, ale w pełni odnowiony zegarek zgodnie ze szkołą Łukasza. Nowa koperta, nowe koronki, dziś dołożone nowe wskazówki. Wcale nie tak łatwo dobrać kolor lumy, bo jak sprawdziłem, różnią się między sobą zależnie od... rocznika? kraju przeznaczenia? Nawet sposób nakładania jest inny w różnych modelach. Tutaj to dobrze widać:

 

post-106813-0-52623100-1581101629_thumb.jpeg

 

Teraz wskazówki już prawilne, nowe oryginalne szkiełko. Cały zegarek jest jak nowy:

 

post-106813-0-43500400-1581102180_thumb.jpeg

 

Wiem, że to nic specjalnego, żaden cymes, ale mam kupę radochy. Zupełnie, jakbym miał nowy zegarek, taki prościutko ze sklepu, kupiony za zaoszczędzone pieniądze. Będzie od wielkiego dzwonu zakładany, bo naprawdę jak nówka.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="renqien" post="2706488"

 

Zacny stan i świetna historia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze chciałbym znaleźć jakiś pasek do niego. Jest niby bransoletka, ta co na pierwszym zdjęciu, ale boję się, że go porysuje. Jest na forum ruski pasek w majtkowo-niebieskim kolorze, nawet z Warszawy, ale doczepiony do niego jest pewien chronograf i obawiam się, że ciężko będzie jedno od drugiego odczepić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał :) cacuszko :)

Też mam staruszka. Miał być dawcą ale szkoda, balans podmieniony ale reszta wygląda dobrze. ЧК-6 3-50. Niech sobie leży obok kolegów :)

 

 

post-68064-0-51851600-1581156126_thumb.jpgpost-68064-0-91376700-1581156155_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Chyba się w nim zakochałem. Noszę już kolejny dzień i zdjąć nie mogę. Nigdy nie myślałem, że czarnuch tak mi podejdzie. W dodatku jakiś najtańszy pasek za dwie czy trzy dychy, a całość wygląda na żywo jak milion dolarów. 

 

Żeby nie było postu "na pusto", pamiętam jak w dzieciństwie ojciec kupił sobie Poljota z budzikiem. Nie wiem, koniec lat siedemdziesiątych, początek osiemdziesiątych... Co to był za zegarek! Dla mnie, dzieciaka kilkuletniego, zegarek z budzikiem na rękę, jak dotychczas budzik to był taki wielki na nocnej szafce, a zegarek na rękę nie miał żadnych komplikacji, może poza datą, a i to już był cud. A tu nie dość, że bzyczy, to jeszcze świeci w nocy. Latałem do łazienki, żeby przy zgaszonym świetle gapić się na świecące wskazówki, potem znów na światło i znów do ciemności.

 

dostałem na komunię taki tylko z jasną tarczą, w wersji eksportowej. W całej podstawówce nikt takiego nie miał :) Ma u mnie dożywocie, ale potrzebuję "ostrej" koronki do niego - poratuje ktoś?

Łał :) cacuszko :)

Też mam staruszka. Miał być dawcą ale szkoda, balans podmieniony ale reszta wygląda dobrze. ЧК-6 3-50. Niech sobie leży obok kolegów :)

 

to "ten"? :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z olx, miał być dawcą wskazówek dla innego, ale twoje wskazówki okazały się idealne i ten zostawiłem w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Frantz70" post="2706812"

 

Frantz, Twój Poljotowy budzik też jest w pięknym stanie, jakby to był NOS :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już stary kołos i stara mołnia, ale nie było starego poljota. To proszę, taki poczciwy staruszek, koronka sterana, szkło ma mikropęknięcia od starości, ale te 60 lat historii musiało jakieś ślady zostawić. Nie zamierzam nic zmieniać, jest piękny taki jaki jest, a przede wszystkim cały w oryginale.

post-107719-0-46408600-1581191770_thumb.jpg

post-107719-0-37681400-1581191818_thumb.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał :) cacuszko :)

Też mam staruszka. Miał być dawcą ale szkoda, balans podmieniony ale reszta wygląda dobrze. ЧК-6 3-50. Niech sobie leży obok kolegów :)

attachicon.gif_20200208_105847.JPGattachicon.gif_20200208_110122.JPG

Masz tu troszkę więcej podmienione - tarcza i wskazówki to Czystopolski natomiast większość mechanizmu to Zlotoustowski.

Ale wskazówki śliczne :D

Był już stary kołos i stara mołnia, ale nie było starego poljota. To proszę, taki poczciwy staruszek, koronka sterana, szkło ma mikropęknięcia od starości, ale te 60 lat historii musiało jakieś ślady zostawić. Nie zamierzam nic zmieniać, jest piękny taki jaki jest, a przede wszystkim cały w oryginale.

Super zegarek, możesz pokazać dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.